Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ICD-11: Το BDSM αφαιρέθηκε από τις ψυχιατρικές ασθένειες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος trterterterterter, στις 28 Ιουνίου 2018.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Επιχειρήματα, συνοχή και δομή λόγου χωρις προσωπικές αιχμές, το είδος της απάντησης που προτιμάω. Vaja con dios.
     
  2. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Ναι οκ. Μου λές ότι σκοπίμως παραπλάνησα τον κόσμο, ότι δεν έχουν συνοχή αυτά που γράφω και αφού με πρόσβαλλες μετά τολμάς και μιλάς για προσωπικές αιχμές. Ότι να'ναι. Πάρε ένα report.
     
    Last edited: 28 Ιουνίου 2018
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Η πρόταση "ο τίτλος είναι παραπλανητικός" και η πρόταση "παραπλάνησες σκόπιμα τον κόσμο" σημαίνουν τελείως διαφορετικά πράγματα.

    Το συμπέρασμα -σωστό ή λάθος- ότι τα λεγόμενα κάποιου δεν έχουν συνοχή δεν ποιούν ad hominem καθώς δεν στρέφονται προς το χαρακτήρα αυτού που τα έγραψε αλλά προς το περιεχόμενο των λεχθέντων.

    Just saying...
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Νο νο, εγώ ανέφερα μόνο ότι η επιλογή του τίτλου ήταν δική σας, και παραπλανητική σε σχέση με την πραγματική είδηση, το "σκόπιμα" το προσθέσατε εσείς, πού να ξέρω εγώ;

    Δραματικά χαριτωμένη, μια επίκληση επίθεσης είναι πάντα βολική: απαλλάσσει από ανάγκη επιχειρηματών, βγάζει από δυσκολη θέση.
    Αρκεί να πετύχει.  
     
    Last edited: 28 Ιουνίου 2018
  5. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!


    Απλά αδυνατώ να κατανοήσω την ένστασή σου, το "εξειδικευμένο" συζητητήριο τι τίτλο θα προτιμούσε;
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @estelwen

    Τι ωραία που μαζουχίζισι..! Φτου, φτου χίλια χρόνια να ζήσεις!
     
  7. Sub Tolias

    Sub Tolias Regular Member

    ενδιαφερον!!
     
  8. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Μια αρρώστια είχαμε και εμείς να περιφέρουμε ,ο Τσίπρας μας πήρε και αυτήν ...
     
  9. Brand

    Brand The Most Successful Delete

    Δεν ξέρω αν φταίει το πρωτότυπο κείμενο ή η μετάφραση που αντιμετωπίζει έναν όρο ως υποκατάστατο του άλλου, αλλά το ότι παύει κάτι να θεωρείται ασθένεια δεν πηγαίνει πακέτο με το να παύει να θεωρείται παραφιλία και η παραφιλία δεν είναι εξ ορισμού αρνητικός όρος όπως η ασθένεια.
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    μας απαξιωσαν ολοκληρωτικά.
    τι θα λέμε τώρα στα παιδιά;
    ένα τίποτε γίναμε.
     
  11. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»


    Αυτο !