Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Kissing

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ερωτικές φωτογραφίες & videos' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 12 Φεβρουαρίου 2009.

  1. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Γιατί είναι για γυναίκες;
     
  2. Αν δεν είναι για γυναίκες , γυναίκα το έχει φτιάξει αυτο το quiz

    Δεν το σκέφτηκα λογικά , σαν αίσθηση μου το έβγαλε
     
  3. Avalonia

    Avalonia Regular Member

    Το ίδιο μου έβγαλε κι εμένα...
    Και δεν φανταζόμουν πως το φιλί μου είναι ένα μυστήριο!
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  6. Ένα φιλί είναι:
    • 9 mg νερού,
    • 700 mg αλμπουμίνης,
    • 1,7 mg λίπους, 0,4 mg αλάτων και
    • 100 mg οργανικών ουσιών που μεταφέρονται από στόμα σε στόμα
    .

    Είναι, λοιπόν, ένας στυγνός «μεταφορέας» μικροβίων; Χωρίς αμφιβολία, μόνο που, όπως ισχυρίζεται με χιούμορ ένας αμερικανός γιατρός, ένα αληθινό φιλί προκαλεί τόση θερμότητα που καταστρέφει αμέσως όλα τα μικρόβια.

    (Από το vita.gr)
     
  7. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Γιατί το φιλί σημαίνει περισσότερα για τις γυναίκες

     

    Αμέτρητες ταινίες, χιλιάδες εικόνες, πολλά βιβλία, και εκατομμύρια προσωπικές ιστορίες που αφορούν στο φιλί και την τέχνη του απευθύνονται κυρίως σε γυναίκες. Αυτό δεν είναι τυχαίο, όπως υποστηρίζουν επιστήμονες του πανεπιστημίου της Νέας Υόρκης. Σύμφωνα με τους ψυχολόγους που διεξήγαγαν την έρευνα, οι γυναίκες δίνουν μεγαλύτερη έμφαση στο φιλί από τους άνδρες, καθώς για αυτές αποτελεί καθοριστικό παράγοντα στη σύναψη ερωτικών σχέσεων και βασικό μέσο έκφρασης οικειότητας. Οι άνδρες από την πλευρά τους θεωρούν ότι το φιλί είναι απλώς ένας τρόπος αύξησης των πιθανοτήτων σεξουαλικής επαφής.
    Όπως απέδειξε η έρευνα, στην οποία συμμετείχαν 1000 φοιτητές και φοιτήτριες του πανεπιστημίου, οι άνδρες είναι λιγότερο επιλεκτικοί σχετικά με το ποιον φιλάνε, ενώ από την πλευρά των γυναικών το φιλί δεν δίνεται τυχαία, καθώς είναι ισχυρό δείγμα συμπάθειας, ενδιαφέροντος και οικειότητας. Ενδεικτικά, ενώ για τους άνδρες το πώς φιλάει μια γυναίκα δεν αποτελεί σεξουαλικό παράγοντα, οι περισσότερες γυναίκες απάντησαν σε αντίστοιχη ερώτηση πως δεν θα έκαναν σεξ με κάποιον που δεν ξέρει να φιλάει.
    Οι γυναίκες απάντησαν στην πλειοψηφία τους ότι το φιλί λειτουργεί ως μηχανισμός ανάπτυξης ισχυρών δεσμών μεταξύ ενός ζευγαριού, ενώ αρκετές συμπλήρωσαν ότι είναι το ‘βαρόμετρο’ μιας ερωτικής σχέσης. Οι άνδρες αντίθετα, θεωρούν ότι όσο περισσότερο γνωρίζεται ένα ζευγάρι, τόσο μειώνεται η σημασία του φιλιού.
    Ο Dr Glenn Wilson του Ινστιτούτου ψυχιατρικής του Λονδίνου, σχολιάζοντας τα αποτελέσματα της έρευνας στο BBC επεσήμανε ότι «οι γυναίκες είναι πιο επιλεκτικές και αυτός είναι ένας από τους λόγους που δίνουν μεγαλύτερη σημασία στο φιλί. Βιολογικός σκοπός των ανδρών είναι απλώς να μεταφέρουν το σπόρο τους. Οι γυναίκες όμως χρειάζονται ένα τρόπο να τεστάρουν τους άνδρες που γνωρίζουν, καθώς από τη φύση τους είναι πιο υπεύθυνες και ενστικτωδώς ψάχνουν τον καταλληλότερο πατέρα για τα παιδιά τους».






    InOut
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor



    Διαφωνω ....... και μαλιστα παρα πολυ ...
    οι αντρες θελουν εξισου το φιλι , ισως και περισσοτερο .. αποδειξη ; ....
    δειτε οτι στις διαθεσιμες προσφερομενες υπηρεσιες των call girls , το γαλλικο φιλι θεωρειται προσον στην επιλογη της κοπελας η οποια μπορει να εχει εξτρα χρεωση για αυτο ......γιατι νομιζετε οτι χρεωνουν για το φιλι ;   ...

    μπορει να εχει διαφορετικη σημασια για καθε φυλλο .. ναι αυτο μπορει , αλλα οχι μικροτερη .. προσωπικα ως αντρας μπορω να δωσω 2 εκδοχες στο φιλι αναλογα με την διαθεση μου ..
    1) καθαρα ως μερος του σεξουαλικου παιχνιδιου ......
    2) ως ενστικτωδεις πραξη οικιοτητας και αναγνωρισης του συντροφου μου ..
    φυσικα το αγγιγμα , το χαδι και ο λογος , ειναι τα επιπροσθετα συστατικα που θα καθορισουν και το ειδος του φιλιου ..

    θα ελεγα απο την πειρα μου οτι δεν υφισταται διαχωρισμος στα φυλλα , αλλα στους χαρακτηρες .. πχ για μενα το φιλι σημαινει "συντροφος" , "δεσμευση" .. συνεπως μου ειναι αδυνατο να φιλησω ενα φιλικο προσωπο και πολλες φορες αυτο εχει παρεξηγηθει απο μερους μου οταν φιλικο φιλι ληφθηκε απο μενα ως ερωτικο ...
    τα φιλικα φιλια μπορεις να τα στελνεις μεσα απο ενα γραμμα .. αλλα οχι σε προσωπικη επαφη ..
    φυσικα για αλλους ισχυει διαφορετικα ...
     
  9. kat_slave

    kat_slave New Member



     
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. Yes

    Yes Regular Member

    Από τα καλύτερα clips με αυτήν την θεματική. Συνήθως τα αντίστοιχα είναι εντελώς fake. Αν έλειπαν και τα χαζά σχόλια ενδιαμέσως…
    Ένα must!
    Master Yes

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Kissing

     
    "You have a dominant kiss- you take charge and make sure your partner can feel it! Done artfully, it can be very satisfactory if he/she is into you playing the dominant role!"


     
     
  12.  

    Το φιλί του Ιούδα, πίνακας του Giotto.