Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Knife Play

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος Babylon, στις 4 Αυγούστου 2009.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor



    .... Payback Time!
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. puppetmaster

    puppetmaster Regular Member

  3. khdc

    khdc New Member

    Απάντηση: Knife Play

    Είναι ό,τι πιο συγκλονιστικό. Ακόμη κι όταν δεν τα κρατά Κάποιος και βρίσκονται όμορφα μαχαίρια εκεί γύρω, σε καλούν να πας κοντά να τα κοιτάζεις για να σε ζαλίσουν και ρουφούν όλη σου την προσοχή. Όταν μάλιστα τα παίζει Κάποιος, είναι από τις λίγες φορές που το εργαλείο που κρατά μοιάζει να είναι προέκταση του χεριού του. Αυτό δε συμβαίνει με βέργες και μαστίγια. Σε ένα δωμάτιο με πολλά μαχαίρια ο χώρος μικραίνει κι ο χρόνος κυλάει αργά κι όταν τελειώσει είναι σα να είχες να κοιμηθείς δυο μέρες.
     
  4. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    είναι κρίμα που δεν έχει λάβει την απαραίτητη προσοχή αυτό το νήμα.
    Το επαναφέρω λοιπόν :

    • Αρέσκεστε στο knife play?

    • Τι σας εξιτάρει περισσότερο σε αυτό;

    • Σας προκαλεί και φόβο/τρόμο μαζί με την ηδονή όταν σας το κάνουν;

    • Εσείς όταν το κάνετε πως νιώθετε;


     
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

     

     
     
  6. Dapom

    Dapom Contributor

  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ τα μαχαίρια τα χρησιμοποιώ για να κόβω το φαγητό μου, άντε κανά φρούτο...
    Κάποια μαχαίρια μου αρέσουν σαν κομψοτεχνήματα...

    Ως προς την χρήση τους σαν αντικείμενο ερωτισμού, ειλικρινά δεν μου λένε απολύτως τίποτε...
    Δεν μ' εξάπτει η ιδέα της λάμας ούτε στη γλώσσα, ούτε στο κορμί κάποιας...
    Πόσο μάλλον από την στιγμή που θα την κρατούσα εγώ και δεν θα την άφηνα να τραυματιστεί στο ελάχιστο...
    Τουτέστιν θα ήξερα, ότι δεν θα υπήρχε ο παραμικρός κίνδυνος για κείνη...
    Άρα, ακόμη και η μακρινότατη πιθανότητα να καύλωνα, θα πήγαινε καλιά της by default ( η καύλα της οποιασδήποτε εκείνης για knife play, ειλικρινά δεν θα μ' ενδιέφερε σε καμία περίπτωση )
    Απλά γιατί με τα "θεατράκια" δεν το έχω καθόλου...
    Φαίνεται ότι είμαι πολύ περιορισμένης φαντασίας χαχαχα...

    Ως προς την τέλεση "βαθύτερου" μαχαιροπαιγνίου ( αυτό το "όμορφο" να δίνονται αγγλικές ονομασίες σε πρακτικές -κατ' εμέ πάντα- διόλου ξεχωριστές, η ποιος ξέρει πόσο "ευφάνταστες"...
    Μόνο για να τονίσουμε το -και καλά- βουδουσομοφετιχιστικό τους χαρακτήρα...π.χ. face slapping, nail cutting, knife play κτλ....Με ξεπερνά χαχαχα ) με παραφερνάλια τύπου σκισίματα/ουλές/πρόκληση οιασδήποτε βαθιάς πληγής στον/την άλλο/η...
    Πάντα για τα δικά μου γούστα είναι εντελώς ντεκαβλέ ( όπως και οποιαδήποτε άλλη πρακτική θ' άφηνε στο σώμα της όποιας παρτενέρ μου ανεξίτηλα σημάδια...)...
    Αφήνω στην άκρη τον όποιο βαθμό επικινδυνότητας της συγκεκριμένης πρακτικής...
    Θέλω να πιστεύω, ότι μόνο μεγάλα παιδάκια βουδουσουμιάζουν...
    Αν κάποιοι/ες θέλουν να πάρουν το ρίσκο, η αν γουστάρουν, μέχρι και να χαρακώσουν/θουν/πληγιάσουν/τουν...
    Δηλαδή την μικρή η μεγάλη πιθανότητα ( η τη βεβαιότητα ) του να τραυματίσουν/τουν έως και σοβαρά, πρόβλημα και καύλα τους...

      
     
    Last edited: 27 Μαρτίου 2015
  8. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member







    ...Ουπς,
    παίζει αυτό το μαχαίρι να είναι ό,τι μακρύτερο έχει στο χέρι του ο κάτοχος
     
  9. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Μου αρέσει.Με εξιτάρει κυρίως ο φόβος που νιώθεις και η αίσθηση της λεπίδας πάνω στο δέρμα..Η σκέψη οτι μπορεί να ξεφύγει λιγάκι...είσαι του χεριού του.Το τελευταίο βίντεο αν και με ανάβει δεν θα εμπιστευόμουν κανέναν να το κάνει...Επίσης μερικά μαχαίρια,ξίφη ,σπαθιά είναι πραγματικά κομψοτεχνήματα και μόνο να τα βλέπεις.
     
  10. Lost Hours

    Lost Hours Premium Member

    Πάντως δεν είναι απαραίτητο να δημιουργείς ανεξίτηλα σημάδια για να "παίξεις" με μαχαίρια
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Μα είναι εδώ το θέμα, τι σου "ξυπνάει". Σε μένα τ' ανεξίτηλα σημάδια όπως είχα γράψει, δεν αρέσουν. Όποιο και να ήταν το "εργαλείο".
    Αλλά και το να περνάω τη λάμα πάνω στο κορμί έτσι για την "κουλτούρα", ξανά δεν λέει τίποτε.
    Μην παρεξηγηθώ ε, περί ορέξεως. Απλά σαν "σκηνικό" δεν το "έχω". Να τα κοιτάζω, ξετρελαίνομαι. Να τα χρησιμοποιώ γι' άλλους λόγους, τα χρησιμοποιώ.
    Σαν σεξουαλικό "παίγνιο" απλά τα βρίσκω βαρετά, για τους λόγους που είχα γράψει στην πρότερη και "αρχαία" μου παρέμβαση σ' αυτό το νήμα.  
     
  12. Lost Hours

    Lost Hours Premium Member

    Το εναρκτήριο ποστ είναι αρκετά κατατοπιστικό ως προς την τεχνική, έτσι ώστε να μην μένουν μόνιμα σημάδια...κόβοντας, αυτό ήθελα να τονίσω ότι κόψιμο δε σημαίνει μόνιμο σημάδι