Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Latex - Ερωτησεις - How to...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Winter's Dew, στις 21 Δεκεμβρίου 2016.

  1. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Καλησπέρα...
    Από αυτά που κοίταξα και στην αναζήτηση δε βρήκα κάτι παρόμοιο, οποτε είπα να ανοίξω ένα καινούργιο latexoνηματάκι.  

    Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια απλά πραγματάκια περί latex (μα είναι τόσο τέλεια!).

    1. Βρήκα στο ίντερνετ site που πουλάνε στολές και βρήκα διάφορα "finishes". (dry/silicone/chlorination)
    Μήπως θα μπορούσε κάποιος που έχει δοκιμάσει να μου πει τις διαφορές;

    2. Ασχέτως με το τι finish διαλέξεις, όλα έχουν την ίδια μέθοδο εφαρμογής/φορέματος; (ταλκ στην εσωτερική πλευρά, γυρίζοντας το μέσα έξω - και "απλά" το φοράμε; )

    3. Μετά από πόση ώρα αρχίζει το δέρμα να ιδρώνει και να νιώθεις οτι έχεις ιδρώσει μέσα στη στολή; (αναφέρομαι κυρίως σε bodysuit)

    4. έχετε κάποια site από τα οποία έχετε αγοράσει latex suits/ρουχα και έχετε μείνει ευχαριστημένοι; (γιατί στο googlάρισμα βρίσκω άπειρα, ρωτάω άτομα που έχουν προσωπική εμπειρία)
     
    Last edited: 21 Δεκεμβρίου 2016
  2. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

  3. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Ευχαριστώ, μόνο που από όσο βλέπω αυτά ειναι PVC.
    Προτιμώ τα latex.   Δείχνουν πολύ διαφορετικά από τα βινύλια.
     
  4. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Συμφωνώ απόλυτα,
    αυτό που έστειλα ήταν απλά για αρχή της αναζήτησής σου.
     
  5. Soraya

    Soraya Guest

  6. Soraya

    Soraya Guest

  7. Soraya

    Soraya Guest

    Προς το παρών βρήκα αυτά αλλά έρχονται κι άλλες πληροφορίες ορκίζομαι  
     
  8. lovelatex1

    lovelatex1 Regular Member

    1)Λατεξ....τοσο αγαπημενο και τοσο παραξηγημενο στην Ελλαδα....
    ακριβο επισης...το καλο λατεξ ρουχο πληρωνεται
    2)Το λατεξ γινεται ενα με το σωμα...οποτε απολαμβανει την θερμοκρασια του σωματος μας...
    αρα κρυο...κρυο ή ζεστη...ζεστη...για αυτο και δεν ειναι τοσο διαδεμενο στην χωρα μας(πολυ ζεστη)
    3)Οσον αφορα την αγορα λατεξ ρουχων....ακομη και στην χωρα μας γινονται σωστες προσπαθειες,απο ατομα που το αγαπανε,για να κατασκευασουν
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100006713384671&fref=ts Eustace Koutsoukos
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100007839318652&fref=ts angeliki georgakopoulou
    http://www.houseofharlot.com/ απο την Ελληνιδα iris trika https://www.facebook.com/IrisThespiderDesigner?fref=ts
    απο εκει και μετα απειρα μαγαζια....οτι χρειαστεις μην διστασεις....
    ελπιζω να εχεις την θεληση να απολαυσεις αυτο το υπεροχο ταξιδι
    που μοιαζει τοσο απαγορευμενο
     
  9. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Αχ ευχαριστώ πάρα πολύ που μου απαντήσατε @Soraya και @lovelatex1  
    Πριν ανοίξω το θέμα είχα κάνει search και είχα βρει και τα δύο νήματα απλώς δεν απαντούσαν στις ερωτησεις μου, οποτε είπα να ανοίξω ένα που να ειναι μονο "how to" και οδηγός αγοράς κλπ για κάποιον που ειναι ασχετο (στην προκειμένη εμένα).
    Και είχα χαμογελάσει όταν σε ένα ποστ @lovelatex1 γράφεις οτι το φοράς ακόμη και έξω, κάτω από ρούχα και οτι είναι ωραία αίσθηση, ειδικά σε μία κοινωνία που ειναι ολίγον τι πιο περιορισμένη από ταμπού/δήθεν/πρέπει. (το είχες γράψει με τον δικό σου τρόπο, όχι ακριβώς έτσι).

    Η ερώτησή μου κυρίως ειναι αν φορώντας το ώρα νιώθεις οτι έχει "ιδρωσει". Δλδ. φορώντας γάντια να πλύνω τα πιάτα για παράδειγμα, αν τα φοράω πολλή ώρα, νιώθω οτι το εσωτερικό έχει μαζέψει υγρασία. Αν τα φοράω ακόμη περισσότερη, τότε όλοι αυτοί οι υδρατμοί μαζεύονται και μπορεί να στάξει αν το αναποδογυρίσεις.
    Άρα και με το latex γίνεται αυτό δυσάρεστο;

    Θα λατρευα μία ολόσωμη φόρμα, αλλά δεν τολμώ ακόμη.
    Έλεγα να πάω σαν πρώτη απόπειρα με ένα ζευγάρι κάλτσες μέχρι τον μηρό... Τι λέτε;

    Την angeliki georgakopoulou την βρήκα, μου την συνέστησε ένας φίλος όταν είδε οτι έψαχνα για λάτεξ. Τώρα μπαίνω να θαυμάσω και τα άλλα.

    Ευχαριστώ πολύ!!!!    
     
  10. Soraya

    Soraya Guest

    Χαρά Μ/μας καλή μου  
    Κι εγώ είμαι πολύ καινούρια σε όλο αυτό...
    Οπότε καταλαβαίνω ότι θα έχεις άπειρες απορίες.
    Με την σωστή καθοδήγηση θα βρεις όλες τις απαντήσεις και θα ζήσεις υπέροχες στιγμές.
     
     
  11. lovelatex1

    lovelatex1 Regular Member

    Η γνωμη μου ειναι ενα παντελονι...για να εχεις την πληρη αισθηση του λατεξ πανω σου...εξαλλου σημερα με τα κολαν που κυκλοφορουν,πολλοι θα το δουνε λιγοι θα καταλαβουνε τι φορας...Τωρα η ιδανικη θερμοκρασια ειναι 20 πανω κατω...δηλαδη η θερμοκρασια που ουτε ζεσταινεσαι ουτε κρυωνεις,και ασε το λατεξ να γινει ενα μαζι σου..απολαυσε το...
    στην ουσια...ειναι σαν να μην φορας τιποτα...
     
  12. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Θα ακούσω εννοείται τη λατεξοσυμβουλή σου @lovelatex1 και θα κοιτάξω για παντελόνι λοιπόν   Χίλια ευχαριστώ!

    Θα το δω μέσα στον επόμενο μήνα αφού πρώτα μιλήσω με τα παραπάνω άτομα που παρέθεσες.
    Ίσως ειναι καλύτερα πρώτα έτσι, παρά να παραγγείλω online. Το φοβάμαι. Και αν δε μου κάνει?

    Ενώ με τους ανθρώπους που ειναι Ελλάδα - Αθήνα και φτιάχνουν τέτοια δημιουργήματα <3 θα μπορέσω να βρω κάτι για εμένα.