Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Latex - Ερωτησεις - How to...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Winter's Dew, στις 21 Δεκεμβρίου 2016.

  1. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Το καταλαβαμε :/
     
  2. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

               
    Οπου δερματινη η δερμα βαλε λατεξ ξερωγω, σειμ θινγκ.
    Οπως βλεπεις ( με πολυ λιγα παραδειγματα ) μπορεις απο συνδυασμο με ενα αθλητικο και φουτερ εως δρακουλια με καπαρντινα η πιο φαμπ με φουλ εφαρμοστα. Το θεμα ειναι εσυ τι εισαι και τι γουσταρεις. Life's too short to wear boring clothes, ετσι λεει μια φωτο απο αυτες που χαζευω ολη μερα χαχα
     
  3. Αγαπητή μου @kinsha no onna καταλαβαίνω απόλυτα τι γράφεις αλλά δυστυχώς δεν μπορείς να συγκρινεις μια γυναίκα με έναν άντρα.. Θα μου μου πεις αυτά είναι στερεότυπα.. Αλλά έτσι έχει καθιερωθεί.. Η γυναίκα σχεδόν ότι και να βάλει θεωρείται χαριτωμένο. Το τσοκερ περνά απαρατήρητο σαν ένα απλό στολίδι. Το κραγιόν επίσης ότι απόχρωση και να έχει δεν θα 'κλωτσήσει ' στο μάτι. Ας πάρω κι εμένα ως παράδειγμα! Φωνάζω ότι είμαι μπρατ πριγκήπισσα!! Λες να μου πει κανείς τίποτα αν βάλω μια στέκα με διαμαντάκια στα μαλλιά?! Η αν φορέσω κοντή φούστα με ψηλές κάλτσες η ένα τσοκερ ?αν κανω τα μαλλιά μου κοτσίδες σαν μπέμπα ?καμία αντίδραση.
    Ο άνθρωπος μίλησε ξεκάθαρα. Θέλει να εντάξει το φετίχ του στην καθημερινότητα. Αυτό σημαίνει δουλειά, σούπερ μάρκετ, οικογενειακές στιγμές κτλ κτλ. Με το χέρι στην καρδιά θα τον συμβουλευες να εμφανιστεί πχ στο κυριακάτικο τραπέζι της οικογένειάς με λατεξ..? Στην εργασία του? Είτε πρόκειται για δουλειά τύπου γραφείου (στέλεχος εταιρίας) είτε πρόκειται για δάσκαλο, είτε πρόκειται για αγρότη, είτε για υδραυλικό (αντε εκεί λίγο το σώζεις ότι και καλά το φοράς για να μένει μακριά η υγρασία...!!).. Δεν είναι κακό να λέμε τα πράγματα όπως είναι. Στην Ελλάδα του 2017 ένα τέτοιο εγχείρημα από έναν άντρα θα είχε ως ελάχιστο αποτέλεσμα να τον κραξουν έως και να τον αποκληρώσουν.. Μεγάλη πιθανότητα δίνω να τον έστελναν και σε ψυχίατρο..
    Απλά και ξεκάθαρα.
     
  4. Επέτρεψε μου να διαφωνήσω... Καμία σχέση το λατεξ με την δερματίνη.. Καμία.
     
  5. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Θα με κανεις να βρω αναλογα παραδειγματα και βαριεμαι!!!!!
    You get the point. Κολαν λατεξ, μιντι μαυρο t shirt, γκρι φουτερακι και λευκο αθλητικο πχ τι κακο εχει,?

    Γουστο και αληθινη εκφραση του μεσα μας θελει η υποθεση, τιποτα αλλο  
     
  6. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

     
    Να ωραια ιδεα, βαλε μακρυμανικο λατεξ μπλουζακι και ολοσωμο μη σου πω αμα γουσταρεις και το αντεχεις, βαλε t shirt απο πανω κοντομανικο, να φαινονται μονο τα μανικια πχ απο το λατεξ, οσο πιο απλο το t-shirt τοσο καλυτερα και πιο "ανετα " θα νοιωθεις.
    Βαλε φαρδυ τζιν απο κατω γυρνα και ρεβερ να "αχνοφαινεται" και απο κατω το λατεξ αμα θες η μια ιδεα αυτου καθε φορα που περπατας η καθεσαι, αθλητικο η και αρβυλακι ( why not) και μια χαρα!! Παιρνεις και ενα φουτερ μαζι τυπου χαλαρα το εχω στη μεση και εισαι πιο casual πεθαινεις.
     
  7. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Να δω τον αγρότη με λατεξ κολάν και την τσαπα στο χέρι, να πεθάνω όμως     
     
  8. lexy

    lexy .ti.va.

    @kinsha no onna
    να αφαιρέσουμε, παρακαλώ, το φουτεράκι στη μέση το αδέσποτο - ΔΕΝ το αντέχω - και το ρεβέρ στα τζηνς -το απεχθάνομαι ..

    (Ωραία αγόρια!)
     
  9. Να μού επιτρέψεις να διαφωνήσω και πάλι... Κάποιες φώτο από πασαρέλες η από περιοδικά η από εταιρίες ρούχων που θέλουν να πλασάρουν τα ρούχα τους και τα παρουσιάζουν στην υπερβολή τους δεν νομίζω ότι αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα.. Με όλο το θάρρος και συγνώμη που επιμένω ο Ηλίας είπε θέλει κάτι για την καθημερινότητα του.. Δεν πιστεύω πως τον βοηθάμε ιδιαίτερα.
    είμαι σίγουρη πως αν φορούσε κάτι ανάλογο σίγουρα θα ακολουθουσαν ερωτήσεις 'τι έπαθες και το φοράς αυτό ''είσαι άρρωστος ''είναι στολή εργασίας' κτλ ..
    Τέλος να πω πως το χειρότερο δεν θα ήταν οι ψίθυροι πίσω από την πλάτη του αλλά οι ερωτήσεις που θα του απηύθυναν στις οποίες 99,9% θα έπρεπε να πει ψέματα για να μην εκτεθεί και έρθει σε δύσκολη θέση..

    Εγώ από την μεριά μου έχω να προτείνω απλά να τα φοράει σε κάποιες βραδυνές εξόδους που όσο να ναι το σκοτάδι βοηθάει.. Το κλίμα είναι πιο χαλαρό.. Τα μπαράκια έχουν χαμηλό φωτισμό.. Θα περάσει πιο εύκολα σε μια τέτοια φάση..
     
    Last edited: 1 Μαρτίου 2017
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    @ilias1

    Είναι κόλλημα να σκέφτεται κανείς το latex ως κάτι υποχρεωτικά κραυγαλέο. Ένα μπλουζάκι, σκέψου το με ένα φαρδύ φούτερ, ή ένα jeans όπως το παρακάτω - το latex δεν είναι απαραίτητα εφαρμοστό - δεν είναι δύσκολα κομμάτια.

     

     
     
    Last edited: 28 Φεβρουαρίου 2017
  11. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    @kinsha no onna παντελώς διαφορετική υφή, όψη το λάτεξ με τη δερματίνη ή με το βινυλιο. Δεν έχουν καν την ίδια συμπεριφορά ως υλικά.

    Συμφωνώ εν μέρει με τη @sokolata από την πλευρά οτι αν φορέσεις κάτι latex <3 θα υπάρξουν κάποιοι που είτε θα το προσέξουν και θα το κοιτάξουν επίμονα (είτε από περιέργεια γιατί δεν έχουν ξαναδεί, είτε από θαυμασμό, είτε επειδή τους αρέσει/δεν αρέσει κλπ), είτε θα σε ρωτήσουν, σχολιάσουν κλπ.
    Άπαξ και αυτο το κομμάτι δε σε πειράζει και δε σε αφορά, τότε μπορείς να βάλεις ό,τι θες.

    Προσωπικά αγαπώ πολύ τις μπλούζες στους άντρες (το πρότεινα και πιο πριν), ειδικά σαν αυτή που έβαλε η @estelwen.
    Τα κολάν δε μου αρέσουν τόσο αισθητικά σε αντρικά σώματα και "πειράζω" όλους όσους φίλους έχω αθλητές, όταν σκάσουν μύτη με δρομικά, ποδηλατικά ή τριαθλητικά κολάν. (εκεί βέβαια επειδή είμαι της νοοτροπίας του "αβίαστου" αθλητικού look συν του ότι δε μου αρέσει αισθητικά, όπως προείπα).
    Στο Βερολίνο έχω δει latex πανωφόρια, έξω στο δρόμο, αλλά ομολογουμένως ο ήχος που κάνουν ενώ με ιντριγκάρει, μου δημιουργεί ανάμεικτα συναισθήματα. Μου αρεσει, αλλά δε μου αρέσει, με κάνει να γουργουρήσω αλλά από την άλλη με απωθεί και όλο αυτό μαζί ειναι ενα περίεργα γαργαλιστικό συναίσθημα από ένα ηχητικό ερέθισμα...
     
  12. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Μιλω στυλιστικα, δεν ειπα οτι ειναι ιδιο σαν υφη και υλικό.
    Λεω πως μπορει να φορεθει και δεν εχει διαφορά απο το πως μπορείς να συνδυάσεις μια δερμάτινη η μια πολύ γυαλιστερή δερμάτινη.

    Είναι κρίμα να κολλάνε οι άνθρωποι και να αγχωνονται για τόσο απλά θέματα οπως τα ρούχα και το στυλ, αλλά κατα τα άλλα ειμαστεε όλοι κουλ...αυτά εμένα με στεναχωρουν.

    Έκανα μια προσπάθεια να απλοποιησω κάτι για να γίνει πιο ευχάριστο και εφικτο, και είναι! Αν θέλετε σκαλώστε όπου θέλετε και μην το βάλετε η βαλτε το.