Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

libido και αυνανισμος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος ipain, στις 20 Μαϊου 2010.

  1. Animator

    Animator Regular Member

    Nα και μια αποκλειστικη φωτογραφια του Tudor Rosca:
     
    Φοβερη ιδεα για διαφημιση της nivea. 
     
  2. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Re: libido και αυνανισμος

    Αχ, so true! Ορισμένες φορές σου 'ρχεται νύστα με το vanilla:sleep:
     
  3. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Re: Απάντηση: libido και αυνανισμος

       Να το πάμε αλλιώς, τότε.

    Μaster

    1st definition : One who has attained great skill in the use or application of anything;

    2nd definition : A title given by courtesy, now commonly pronounced mister, except when given to boys; sometimes written Mister, but usually abbreviated to Mr.

    3rd definition : To be skillful; to excel.

    4th definition : have a firm understanding or knowledge of;


    According to these definitions + βάσει των όσων γράφει ο νηματοθέτης κι φυσικά κατά τη γνώμη μου:

    1) he hasn't attained nothing much, really! (εκτός από -overdosed- use or -way too often:jerkit:- application της χούφτας πάνω εις το..τοιούτο του.)
    2) when in early twenties (21) we can only talk about boys. (and girls,too)
    3) & 4) αρκεί η τελευταία ερώτηση : "μηπως η αγαπη μου για το bdsm με εχει κανει να το ζηταω παντου, και μια απλη σχεση δεν ειναι αρκετη?
    <-- "Μήπως δυο λαλούν και τρεις χορεύουν;"

    (λέω εγώ τώρα)   
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: libido και αυνανισμος

    @mona

    Πολύ φοβάμαι πως άλλο πράγμα εννοούσε ο Durcet.
     
  5. thanasis

    thanasis Contributor

  6. jorge1970

    jorge1970 Regular Member

    Απάντηση: libido και αυνανισμος

    Φίλε ipain,

    η libido μπορεί να κάνει κύκλους. Δεν ήρθε η συντέλεια. 
    η libido επηρεάζεται από ψυχοσοωματικές καταστάσεις και από το τι έχουμε απέναντί μας (και το τι έχει/ουν στο/α μυαλό/ά της/του/τους  ) Μην επικεντρώνεσαι στη μαλακία μόνο  

    Προσωπικά, όταν έχω καλή διάθεση, έχω και καλές κάβλες και τούμπαλιν. Όσο και να τον παίξω τότε ,όχι 30 φορές την ημέρα όμως!, η διάθεση γενικά δε θα αλλάξει και θα ανταποκριθώ στο σεξ αν χρειαστεί.
    Ή, σε φάσεις που ήξερα από πριν ότι θα με "καβλώσουν γερά" (εδώ έχει να κάνει με το "τι έχουμε απέναντί μας και τι έχει στο μυαλό του:bounce , συχνά έκανα μια "ανακούφιση" πριν     ώστε να διαρκέσω περισσότερο εκεί που ήταν η "ουσία του πράγματος". 
    Έχω όμως περάσει και περιόδους σαν τις δικές σου. Ξαναγυρίζει ο τροχός όμως..  

    Ακόμα,
    γυναίκα που η δουλειά της ήταν σε γραφείο εμπορίας τσόντας και που δήλωνε ότι είχε πάθε ανηδονία από τις εικόνες της καθημερινότητάς της, το ευχαριστιόταν σε πληροφορώ πάαααααρα πολύ όταν την περιποιούμασταν εγώ και ο δικός της! Άρα προφανώς (σε άντρες και γυνάικες) η ερωτική διάθεση έχει να κάνει και με το τι φάση πρόκειται.

    Αν πάλι δεν είναι τόσο απλό, υπάρχουν sex therapists που ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ πολλά τέτοια, απλά και τετράγωνα. Το γνωρίζω προσωπικά και στο λέω.

    (κι εμείς οι καπνιστές - αν είσαι - πρέπει να κόψουμε το γαμημένο!)
     
     
  7. jorge1970

    jorge1970 Regular Member

    Απάντηση: Re: libido και αυνανισμος

    Έγραψες Animator!
               


          
                 

    Πολύ καλό!!!
     
     
  8. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: libido και αυνανισμος

      ξέρω τι εννούσε ο Durcet. (Έχουμε πει και 2 κουβέντες παραπάνω, εκτός φόρουμ.)

    (απλά, λέω κι εγώ τις αμπελοφιλοσοφίες μου) 

     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: libido και αυνανισμος

    μάλλον δεν αναζήτησες αρκετά ...
     
  10. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: libido και αυνανισμος

    Ρουφιάνα  
     
  11. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Re: Απάντηση: libido και αυνανισμος