Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

London Festival of the Art of Japanese Bondage, 2-5 April 2010, London, UK

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος MasteR_PieR, στις 28 Ιανουαρίου 2010.

  1. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Το παρακάτω κείμενο το δημοσιεύω εκ μέρους του φίλου Omega_Red  



    Κάποιοι που τυγχάνει να με γνωρίζετε ή έχετε δει performing από εμένα, ίσως ξέρετε με τί ασχολούμαι κυρίως... Smile

    Από τις 2 έως τις 5 Απρίλη 2010 πραγματοποιείται στο Λονδίνο το 2o
    "London Festival of the Art of Japanese Bondage", ένα φεστιβάλ αφιερωμένο στο Ιαπωνέζικο δέσιμο και τον ερωτισμό που το διακρίνει.

    London Festival of the Art of Japanese Bondage

    Μερικά από τα μεγαλύτερα ονόματα του Japanese Bondage, όπως Kinoko Hajime, Nawashi Murakawa, και ο "δικός μας" (Ευρωπαίος) Esinem θα είναι εκεί.

    Θα είμαι και εγώ εκεί

    http://japaneseropebondage.co.uk/next-ye...omega-red/


    Όσες/οι από εδώ μέσα ενδιαφέρεστε να έρθετε ή θα βρίσκεστε εκεί καθώς η ημερομηνία συμπίπτει με την αργία του Πάσχα, στείλτε το μήνυμά σας στο mail: eternal.bdsmatgmail.com (όπου αντί για at βάλτε το σύμβολο @)...

    Πραγματικά θα χαρώ να δω δικά μας παιδιά στο Festival..

    Α.
     
  2. AlexisD

    AlexisD New Member

  3. spectrum

    spectrum Regular Member

    Kαλη επιτυχια και απο μενα φιλε Αλεξη και καλα να περασεις..Μαλιστα εμαθα οτι θα εχεις παρτενερ
    την εικονιζομενη παρακατω..Πολυ hot παρουσια θα ελεγα..Τυχερακια  

     
     
    Last edited: 3 Φεβρουαρίου 2010
  4. Απάντηση: London Festival of the Art of Japanese Bondage, 2-5 April 2010, London, UK

    ημουν δεκεμβρη στο λονδινο, αν το ηξερα, θα πηγαινα τωρα.... δεν πειραζει, την επομενη φορα...
     
  5. AlexisD

    AlexisD New Member

    Μοναδική εμπειρία


    Ότι και να γραφεί είναι λίγο...


    Είναι όταν το shibari ανάγεται σε επιστήμη...


    Να ευχαριστήσω τον μεγάλο Esinem των Torture Garden για την φιλοξενία στο σπίτι του, τους απίστευτους Marc και Jess από το Shibari, kinbaku, bondage για την γνωριμία και την παρέα, την Shadow με το self suspension, τον Zamil του Welcome to Kinbaku-Art.com , τρομερό το show του μεγαλύτερου νέου αστεριού του shibari, ιαπωνέζου Kinoko Hajime. H κορυφή όμως του performing ήταν ο μεγάλος δάσκαλος Nawashi Murakawa. To show του πραγματικά σε ταξίδευε στην Ιαπωνία πολλών αιώνων πριν όπως και οι κόμποι του ήταν ασύλληπτοι.

    Να ευχαριστήσω την συνδιοργανώτρια Andrex, τρομερό και αεικίνητο παιδί.

    Μα πάνω από όλα να ευχαριστήσω την παρτενέρ μου Salilia...


    Τα +

    Η συμμετοχή και το ενδιαφέρον του κόσμου.

    Τα αναλυτικά workshops σεμιναριακής φύσης.

    Η ευγένεια και το χαμόγελο στα πρόσωπα όλων.

    Η ευκολη πρόσβαση στον χώρο.

    Μα πάνω-πάνω από όλα, τα τρομερά shows. Μου φαίνεται θαύμα που καταφέραμε να χειροκροτηθούμε στο δικό μας show, όταν όλα τα υπόλοιπα, το καθένα ήταν μοναδικό σε όλα του.


    Τα -

    Η συμπεριφορά του Ολλανδού Guilty, εριστική και επιθετική επειδή το θεώρησε προσβλητικό να διδάξει bondage σε αρχάριους. Δυστυχώς δεν γίνεται να είμαστε όλοι πριμαντόνες.

    Πάνω από τα καμαρίνια πέρναγε ο ηλεκτρικός, με αποτέλεσμα να γίνεται κάτι σαν σεισμός κάθε τρεις και λίγο.



    Και του χρόνου...
     
  6. smari

    smari Regular Member

    Μπράβο Αλέξη!
    Προσωπικά χαίρομαι όταν "δικά" μας παιδιά είναι τόσο αξιόλογα, με αγάπη γι' αυτό που κάνουν και συνάμα τόσο χαμηλών τόνων.
    Ελπίζω του χρόνου να έχω την χαρά να παρευρεθώ.

    Συγχαρητήρια!!!
     
  7. spectrum

    spectrum Regular Member

    Χαιρομαι που περασες τοσο ομορφα φιλε Αλεξη..  
     
  8. lola zaza

    lola zaza New Member

    Απάντηση: London Festival of the Art of Japanese Bondage, 2-5 April 2010, London, UK

    αυτα ειναι !!! μπραβο αλεξη και εις ανωτερα,επιτελους ελληνες performers και στην ευρωπη
     
  9. GeorgeF

    GeorgeF New Member

    Μπραβο Αλέξη, το άξιζες να εισαι εκει anyway
     
  10. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: London Festival of the Art of Japanese Bondage, 2-5 April 2010, London, UK

    Έυγε κι απο μένα Αλέξη, για την όλη προσπάθεια.
    Τ' αξίζεις, και είμαι σίγουρος ότι και εσύ ήσουν πολύ καλός παρά τον διεθνή ανταγωνισμό.
    Θα 'θελα να 'μουν κι εγώ εκεί.
    Άγγελος