Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Love and Punishment

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος MsAliki, στις 26 Αυγούστου 2005.

  1. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Σκέφτηκες πότε tender lilly ότι ίσως να μην είναι τόσο τυχαίο που είσαι η μόνη υποτακτική που αμφισβητήθηκε όπως λές; Μήπως εσύ το προκαλείς; Δεν υπονοώ απολύτως τίποτα λέω απλά τι θα αναρωτιόμουν εγώ αν έκανα μια τέτοια διαπίστωση.

    Και έγω άπειρες φορές έχω μιλήσει για τη σχέση μου και πολλά άλλα μέλη του φόρουμ. Γιατί θεωρείς μόνο τη λάρα επιδειξιομανή; Βέβαια και στά άλλα θέματα οι αντιρήσεις σου δεν ήταν και λίγες όσον αφορά αυτα που λέγαμε εμείς οι "άμοιρες" κατά την άποψη σου σκλάβες που βρέθηκαν κάποιοι μάγκες μας έκαναν πλύση εγκεφάλου και μας εκμεταλλεύονται θέτωντας πολλές φορές σε κίνδυνο ακόμα και τη ζωή μας.

    Ε τι να κάνουμε όλοι έχουμε ελλατώματα έτσι κι εμείς αγαπήσαμε τους "λάθος" κατά την άποψη σου ανθρώπους. Είναι καθαρά δικό μας πρόβλημα όμως και δικαίωμα μας να περιγραφουμε αυτές τις σχέσεις μέσα από τα δικά μας μάτια. Τώρα αν ο οποιοσδήποτε το θεωρεί επίδειξη μπορεί κάλιστα να μην το διαβάσει. Θα βρεθούν άλλοι που θα το διαβάσουν. Η στην τελική και κανένας να μην το διαβάσει δεν τρέχει και τίποτα.

    Αλλά το να μας τη λες γιατί ζούμε ευτυχισμένες σύμφωνα πάντα με τα δικά μας κριτήρια μόνο φθόνο μπορεί να δηλώνει κατά την άποψη μου. Μίλα και εσύ για τη δική σου σχέση αν θέλεις και σταμάτα να σχολιάζεις τις δικιές μας. Είναι απλό έτσι τη βρίσκουμε ότι και να λένε οι άλλοι. Και στην τελική δεν πειράζουμε και κανέναν. Μόνες μας παθαίνουμε ότι παθαίνουμε αλλά είμαστε μαζόχες τι να κάνουμε.
     
  2. coupleds

    coupleds Regular Member

    Να συμπληρωθεί και κάτι. Ετσι και αλλιώς από διάφορες απόψεις που γράφονται οι περισσότεροι τακτικοί θαμώνες έχουν την άποψή τους με ποιά άτομα συμφωνούνε και "ταιριάζουν" τα γούστα τους περισσότερο ή λιγότερο. Ξέροντας οτι δυο άτομα δεν ταιριάζουν παρ' ότι φυσικά μπορούν να μιλάν στο σημείο που οξύνονται τα πράγματα φρόνιμο είναι να σταματάει η κουβέντα. Μεγάλα παιδιά είμαστε.
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Θεωρώ αποδεκτό το να εκφράσει κάποιος με οξύτητα την γνώμη του. Θεωρώ όμως απάράδεκτες τις προσωπικές προσβολές, την ειρωνία και τον σαρκασμό των βιωμάτων, των σχέσεων και των σκέψεων του άλλου.

    Απαξιώνει και αυτόν που δρά με αυτόν τον τρόπο αλλά και το ίδιο το forum και ζητώ από τα μέλη που αφορά το σχολιο μου να ανακαλέσουν και να σέβονται ο ένας τις απόψεις του άλλου.
     
  4. gaby

    gaby Guest

    RE: RE: Love and Punishment

    Δεν έπεται ότι όποιος μιλάει για τη σχέση του αυτοπροβάλλεται αυτόματα.

    Ουδέποτε έχω πει τέτοια πράγματα και ουδέποτε τα έχω εννοήσει. Ανάμεσα στα προβλήματα του να μιλάω πολύ υπάρχει και το θετικό ότι ο καθένας γνωρίζει τι σκέφτομαι. Και αυτά που δε σκέφτομαι δεν τα έχω πει.

    Ισχύει ότι και παραπάνω.

    Άλλο η αλαζονεία σε υποτακτικές χαμηλώτερης βαθμίδας, άλλο η επίδειξη, άλλο η κουβέντα για τις σχέσεις. Πολλοί μιλάνε για τις σχέσεις τους και δεν έχει ποτέ κανείς πει τίποτα.

    Δεν ήταν αυτό το θέμα. Το θέμα ήταν ότι κάποια "μας την είπε" επειδή δεν ήμαστε αρκούντως υποτακτικές και επειδή δεν έχουμε κατά τη γνώμη της τον τέλειο Αφέντη.
     
  5. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς που ακριβώς σου την είπε επείδη δεν είσαι αρκετά υποτακτική και δεν έχεις τον τέλειο Αφέντη; Γιατί εγώ δεν είδα πουθενά κάτι τέτοιο. Ίσως απλά να μην έπεσε στην αντίληψη μου.
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Post 28 little slut.

    Και "κλίμα" σε πολλά άλλα σημεία.

    Βαθιά προσβλητικό. Και όχι δίκαιο.

    Για μένα τουλάχιστο.
     
  7. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    RE: RE: RE: Love and Punishment


    tender lilly σίγουρα το νόμισμα έχει 2 όψεις και εξαρτάται ποια βλέπει κανείς.
    Εγώ αυτό το ποστ το θεωρώ απόλυτα λογικό. Θα διαχωρήσω υποτακτικές και σκλάβες όχι απαξιωτικά αλλά από άποψη αναγκών και θέλω. Ακόμα και αν είχες γνωρίσει έναν τέτοιο Κυρίαρχο λογικά δεν θα ανταποκρινόταν στα κριτήρια σου. Δεν καταλαβαίνω που βρίσκεις την προσβολή; Και εγώ δεν έτυχε να γνωρίσω κάποιους τύπους Κυρίαρχων. Αν μου το επισημάνεις θα πρέπει να προσβληθώ;
     
  8. gaby

    gaby Guest

    RE: RE: RE: RE: RE: Love and Punishment

    Το γιατί θεώρησα αυτό το post προσβλητικό το εξήγησα στην τρίτη παράγραφο του post 42.

    Και επίσης,

    Εκτός του ότι δεν "προσπάθησα" να βγάλω χ,ψ,ω τον οποιονδήποτε και την οποιανδήποτε, εδώ αισθάνθηκα ότι μου αμφισβητείται η αυθεντικότητα των βιωμάτων μου. Και όχι μόνο σε μένα. Είναι και θέμα του τί είναι δίκαιο.
     
  9. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Λοιπόν ξεφύγαμε από το θέμα και έγινε και κουραστικό, Οτιδήποτε συνέχεια δωθεί σε αυτό το thread που δεν έχει σχέση με το θέμα αλλά με αντιπαραθέσεις προσωπικές θα διαγραφεί.
     
  10. gallant

    gallant Guest

    Κωνσταντίνε σας ευχαριστώ πολύ για αυτό   κατάντησε λίγο κουραστηκό  
     
  11. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Δεν βλέπω να αναφέρει πουθενά το όνομα σου στο ποστ της η λάρα, άρα το θεωρώ συμπέρασμα που έβγαλες εσύ διαβάζοντας πίσω από τις λέξεις. Έγραψε κάτι πολύ γενικό που από οτι υποθέτω συμπεριλαμβάνει όλα τα μέλη, και την ίδια. Όλοι μας ζούμε στην πραγματικότητα με πραγματικούς ανθρώπους, άρα κανείς δεν έχει το δικαίωμα να μας αμφισβητεί. Δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό που είπε. Έκτος αν εσύ θεωρείς ότι την αμφισβήτησες και με το ποστ της αναφέρθηκε σε σένα οπότε πάω πάσο.

    Συγγνώμη Κωνσταντίνε για αυτό το ποστ, δεν πρόκειται να υπάρξει άλλο.
     
  12. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Καθε συναισθημα οταν δημιουργειται ειναι δικαιολογημενο. Τα συναισθηματα ερχονται χωρις να μας ρωτησουν και σε μας απομενει απλως η διαχειρηση τους. Καθε συναισθημα ειναι δικαιο και μας δημιουργειται απο τον μεγαλουφυη μουγγο που λεγεται ασυνειδητο, το οποιο βλεπει και αντιλαμβανεται πολλα , πολυ περισσοτερα απο το λογικο συνειδητο και μπορει να τα εκφρασει μονο μεσα απο τα συναισθηματα.
    Συνεπως θεωρω καθε συναισθημα de facto δικαιο.