Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

massage ποδιών και ηδονή

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος nasmar, στις 16 Ιουλίου 2007.

Tags:
  1. nasmar

    nasmar Regular Member

    male part of couple

    το θέμα κολάει σίγουρα και στις φετιχιστικές συζητήσεις, όμως νομίζω ,πως το οτι το έβαλα εδώ, θα με βοηθήσει σε αυτό που ψάχνω.

    Ακούγοντας και ξεφυλιζοντας βιβλία ,περι ρεφλεξολογίας,φαίνεται, απ τις πατούσες ,να περνούν σχεδόν όλες οι νευρικές απολήξεις.
    λογικός συνειρμός, οτι θα περνούν και νεύρα που αν ερεθιστούν ,μπορούν να διεγείρουν σεξουαλικά το άτομο.
    αργότερα σε ενα περιοδικό
    (δε θυμάμαι όνομα) υπήρχε ο ισχυρισμός οτι μια γυναίκα μπορεί να ολοκληρώσει με απλό massage στα πόδια!!
    κι αν κοίταξα ξανά ρεφλεξολογία ,άκρη δεν έβγαλα.
    ήθελα λοιπόν την άποψη όλων μα κυρίως την <<τεχνική>> αν κάποιος ή κάποια την γνωρίζει.
    νομίζω θα ενδιαφέρει πολλούς ,αν ισχύει ,να το μάθουμε.
    τι καλύτερο για έναν υπηρέτη ποδιών και την αφέντρα του;
     
  2. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Δεν ξερω πολλες λεπτομερειες για το συγκεκριμενο αντικειμενο, αλλα το σιγουρο ειναι οτι με το massage ποδιων στη διαρκεια μιας συνεδρειας, μου γινεται καγκελο!  
     
  3. miltos777

    miltos777 New Member

  4. Avel

    Avel Regular Member

    Απάντηση: massage ποδιών και ηδονή

    πιστεύω ότι δεν έχει να κάνει μόνο με τα νεύρα των ποδιών και κατά πόσο σε διεγείρει αυτό.
    Υπάρχουν άτομα που είναι footslaves και διεγείρονται μόνο με τα πόδια. Φτάνουν σε οργασμό μόνο με τα πόδια και αναζητούν μόνο αυτό. Οπότε πιστεύω ότι είναι περισσότερο εγκεφαλικό.
    Σε όλους αρέσει να απολαμβάνουν ένα μασαζ ποδιών και ειδικά όταν προέρχεται από κάποιον έμπειρο. Το να φτάσεις όμως στην ηδονή και την ολοκλήρωση απαιτεί να έχεις από το φετιχ.
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Ενδιαφέρουσα ιδέα. Ένας ποδολάγνος θα ασχολείται με τα πόδια κάποιου που δεν εισπράττει ερωτική ευχαρίστηση μέσω αυτών, ερεθίζοντάς τον εναλλακτικά, επομένως είναι και οι δύο ευχαριστημένοι. Σε θεωρητικό επίπεδο έχει μία λογική βάση.

    Επί του πρακτέου, ένας φίλος φυσιοθεραπευτής μου είπε ότι υπάρχει κάποια περιοχή στην κάτω πλευρά του πέλματος που συνδέεται με το στήθος και ότι η εσωτερική πλευρά των αστραγάλων συνδέεται με τα γεννητικά όργανα. Το πού ακριβώς θα πρέπει να ασκηθούν οι πιέσεις δεν το γνωρίζω, υποθέτω ότι μία ερώτηση σε ρεφλεξολόγο είναι αναγκαία.

    Από όσο γνωρίζω, οι συνεδρίες σε ρεφλεξολόγο (για θέματα άσχετα του σεξ), ούτως ή αλλιώς προκαλούν σταδιακή αύξηση των κολπικών υγρών στις γυναίκες, γι αυτό χρησιμοποιείται η ρεφλεξολογία βοηθητικά στην αντιμετώπιση της υπογονιμότητας.

    Θεωρώ ότι μία επίσκεψη σε έναν ρεφλεξολόγο, θα σας βοηθήσει, τόσο στο θεωρητικό, όσο και στο πρακτικό κομμάτι.
     
  6. nasmar

    nasmar Regular Member

    Απάντηση: massage ποδιών και ηδονή

    ευχαριστούμε πολύ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις
    αν βρούμε κι εμείς κάτι νεότερο θα ενημερώσουμε το post  
     
  7. Kits

    Kits Contributor

    Ειναι αυτο που λεμε του Sado_M το καγκελο.... 
     
  8. superfly

    superfly New Member

    Ωραίο θέμα. Αυτό που έχω να πω είναι ότι πάντα μια κυρία εκτιμά περισσότερο έναν άντρα, όταν αυτός της προσφέρει μασάζ στα πόδια....Πολλοί οι λόγοι, τα πόδια (γάμπες και αστράγαλοι) κουράζονται από τα τακούνια, τα γυναικεία παπούτσια δεν είναι και τα πιο άνετα υποδήματα που μπορεί να βρεί κάποιος....και βεβαίως να μην ξεχνάμε την ικανοποίηση που αισθάνονται έχοντας έναν άντρα να τους τρίβει τα ποδαράκια (αρχέγονο αίσθημα ότι κυριαρχούν επί του άντρα). Το θέμα είναι, τί γίνεται όταν αυτός που το κάνει είναι κυριαρχικός τύπος ????  
     
  9. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: massage ποδιών και ηδονή

    Τιποτε απολυτως δεν αλλαζει. Μη μου πεις οτι θα σου ξινιζε να της κανεις ενα μασσαζ!  

    Προσφερεις ικανοποιηση με το σωμα σου και λαμβανεις την ικανοποίησή της στο συναισθηματικο σου τομεα. Δε βλεπω τιποτε κακο πανω σ' αυτο. Μη κολας στους ρολους, απλα απόλαυσέ το.
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Το φετίχ με τα πόδια δεν είναι ίδιον των υποτακτικών αποκλειστικά ανδρών. Ως εκ τούτου ένας άνδρας κυριαρχικής ψυχολογίας, ομοίως μπορεί να το απολάυσει.

    Η προσωπική μου εκτίμηση είναι πως η μόνη διαφοροποίηση έγκειται στο πώς η γυναίκα απολαμβάνει το Massage.

    Στην περίπτωση όπου αυτό προσφέρεται από έναν υποτακτικό η απόλαυση πέρα από σωματική είναι και διανοητική, καθώς θα αισθάνεται ενδεχομένως ότι η ενασχόληση με τα πόδια της αποτελεί για εκείνον έκφραση υποταγής, ενώ στην περίπτωση όπου προσφέρεται από έναν vanilla ή κυριαρχικό άνδρα η απόλαυση είναι μεν σωματική όμως δεν τίθεται θέμα D/s συμβολισμού. Σε κάθε περίπτωση είναι σίγουρο πως από τη σωματική επαφή και μόνο, θα εισπράξει τρυφερότητα.
     
  11. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Αν υποθεσουμαι οτι ειμαι "διαστημικη γυναικα", και εχω μουνι με προβοσκιδα, τοτε ΝΑΙ!   . Ετσι θα λεγαμε!    Βαλε και του "πουτανιαρη" Sado_M το καγκελο μηπως και συγκροτηθη ο ιδιοματισμος καλυτερα!   
     
  12. superfly

    superfly New Member

    Re: Απάντηση: Re: massage ποδιών και ηδονή

    Να μου ξύνιζε????? Μα και βέβαια όχι!! Το ερώτημα ηταν ρητορικό φίλε μου.