Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Master και κοινωνικό status.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος S/M Healing, στις 19 Ιουλίου 2017.

  1. skia

    skia Contributor

    H αρχική μου τοποθέτησή ήταν πάνω στην ερώτηση της @brenda.
    Πιο πριν όμως αναφέρεις το πιο κάτω, στο οποίο επίσης στηρίχτηκα.
     
  2. n0mad

    n0mad Dirty Forty

    Κοκτέιλ στο Hilton Galaxy Bar χωρίς να σε σταματούν στο ασανσέρ.
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αυτό.
    Να μου δώσεις και τον ορισμό του σεξ εσύ που το 'χεις  
     
  4. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Σεξ είναι όταν έρθει η ώρα να πληρώσεις τον λογαριασμό του Hilton Galaxy bar.
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Έτσι, τελείωσε το θέμα  
     
  6. lexy

    lexy .ti.va.

    Πράγμα που παραπέμπει άμεσα στο αγαπημένο μου νήμα "θέλει να τον γ...., τον κάνει αυτό λιγότερο Αφέντη;". 

    Ο Κ πληρώνει, ε; Ε;

    @n0mad
    σχεδόν εύστοχη ντρίμπλα.


    Ωραία τα λέτε!
     
  7. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Υπερβολικά μεγάλη αξία δίδεται από ορισμένους ανθρώπους στο D/s. Έχει αυτή την αξία που έχει, για εκείνους που έχει αξία, και τίποτα παραπάνω.
    Τίποτα το "μεταξωτό", το δυσπρόσιτο ή το υψηλόφρον, ούτε φυσικά το μιαρό ή το καταγέλαστο, δεν υπάρχει μέσα του συγκριτικά. Εκτός για εκείνους που το αισθάνονται συνειδητά σημαντικό μέσα τους για τον εαυτό τους.

    Οπότε όντως είναι για λίγους, αλλά όχι επειδή είναι καλύτερο από άλλου είδους σχέσεις ή διαθέσεις, αλλά επειδή είναι ενδιαφέρον ή επιθυμητό για κάποιους και αδιάφορο ή ανεπιθύμητο για όλους τους υπόλοιπους.

    Είναι εύκολο να ξεγελαστεί κανείς όταν ακούει κάποιους άλλους να υπερθεματίζουν άτεγκτα υπέρ ενός τρόπου σχετίζεσθαι, ή να παρασυρθεί να αισθανθεί μέσα του μειονεκτικά απέναντί τους.
    Ή αντιθέτως να αμφισβητήσει ή να χλευάσει.
    Όλα τα παραπάνω είναι λάθος για εμένα. Το σωστό είναι να ακούει τον εαυτό του, μετά να μαθαίνει και να βιώνει, και μόνο μετά θα ξέρει αληθινά να αποφασίζει για τον εαυτό του.

    Όσοι έχουν δική τους πείρα ξέρουν τι να επιλέξουν και τι να απορρίψουν για τον εαυτό τους. Και η υπέρβαση δεν είναι να κυνηγώ να ζήσω ή να κατακρίνω τις ζωές των άλλων, αλλά να αποδέχομαι τις ζωές των άλλων ζώντας τη δική μου όπως θέλω εγώ.

    Επαναλαμβάνω λοιπόν κάτι που έχω γράψει κι άλλες φορές:
    Προσέχουμε τι ευχόμαστε για εμάς μέσα μας και κρατούμε επιφυλακτική στάση τόσο απέναντι σε εξιδανικεύσεις όσο και σε δαιμονοποιήσεις.
     
    Last edited: 13 Απριλίου 2018
  8. espimain

    espimain Contributor

    Για πιο λιανά.
    Αυτή που θέλει να πουλήσει το μουνί της, θα πάρει το αντίτιμο για ένα πράγμα που το έχουν όλες οι γυναίκες (σχεδόν για να είμαστε σύμφωνοι με την σύγχρονη νομολογία) και το θέλουν όλοι οι άνδρες (σχεδόν).
    Αυτή που θα δώσει την υποταγή της, κάτι που δεν μπορούν να το κάνουν όλες οι γυναίκες, ούτε μπορούν να το πάρουν όλοι οι άνδρες, θα μπορέσει να πάρει και την ανάλογη κυριαρχία.
    Τόσο απλά, ούτε πουτανιές ούτε άλλες φιοριτούρες, ούτε λεφτά.
    Το δώρο της υποταγής αμείβεται με το δώρο της κυριαρχίας. Και μόνο αυτό.
    Αυτά τα πράγματα, ούτε πουλιούνται ούτε αγοράζονται. Δωρίζονται.
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Καλά, ε....... Και που να έλεγαν ότι θέλουν κάποιον να τις συντηρεί (το οποίο δεν είπαν), τι θα τους σουρνατε .......;
     
  10. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Δεν είναι δώρο η υποταγή ούτε η Κυριαρχία.
    Και όλα τα υπόλοιπα, πραγματικά με μπερδεύουν που λέτε, δεν τα καταλαβαίνω, αλλα φαντάζομαι φταίει οτι διαφωνώ κυρίως με την κατακλείδα. Άρα απο εκεί πηγάζει το μπέρδεμα μου.
     
  11. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Συγνώμη τώρα αλλά θα τραβήξω τις κοτσίδες που δεν έχω... υπάρχουν γυναίκες σε πλαίσια D/s που ζητάνε να τις συντηρούν;
     
  12. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Δεν γνωρίζω, τράβα τις κοτσίδες σου έαν θέλεις.