Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Master και κοινωνικό status.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος S/M Healing, στις 19 Ιουλίου 2017.

  1. skia

    skia Contributor

    Μα είμαι μια συκοφάντρια, το ομολογώ. Μπορείτε να με πυροβολήσετε  
     

    Συνημμένα Αρχεία:

  2. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Εγώ πάντως, θέλω ( κααατι φορες ) να με κλείσουν με το ζόρι σε ενα σπίτι, να μην μπορώ να κάνω τίποτα άλλο πέρα απο το να γαμιεμαι και να υπηρετώ α και να γαμιεμαι. Α και κυρίως να μην εχω άγχος για τίποτα που με αφορά, να αγχώνομαι μόνο για ο,τι αφορά τον Κ μου και τι μου ζητάει. Και αν είναι να αγχωθω για δουλειά, θα το κάνω γιατί θέλει να δουλέψω. Όχι για να νοιώθω εγώ οτι κρατάω κάτι δικό μου, ότι είμαι ανεξάρτητη κάπου.

    Ποια λεφτά και ποια συντήρηση και ποιο κοινωνικό στατους, απλά θα ζω τη ζωη του. Αχ κοίτα να δεις που αυτό δεν είναι Ντι/ες. Κάπως αλλιώς μου το παν.

    Οταν και αν το τολμήσω, θα σας πω πάντως. Ανν εχω νετ εκει που θα μαι  

    Και για να μην παρεξηγηθώ.. ο μόνος λόγος που αναφέρω το παραπάνω είναι για να εξηγήσω πως δεν έχουν ολα ενα σκοπό. Δεν είναι σκοπός μου να με συντηρεί γιατί δεν τα βγάζω πέρα. Τα παραβγαζω, παρόλα αυτα η παραπάνω σκέψη μου εκειιι μου τρυπάει το μυαλό κάθε φακιν ντει.

    Παράδοση ελέγχου είναι και το να με συντηρεί ( γουατεβερ δατ μινς ) και μάλιστα πιο.. σκληρή αν το σκεφτείς οτι μετά για να φύγεις, αν θες να φύγεις, θα φας σφαλιάρες αν δεν έχεις ( η αν άφησες ) και τίποτα η κάπου να πας. Η αν σκεφτείς ότι ξαφνικά δεν εχεις την ικανοποίηση οτι καταφέρνεις κάτι, την επιβεβαίωση πως είσαι γαμάτη επαγγελματικά, δημιουργικά καλλιτεχνικά. η δουλειά δεν είναι μόνο το χρήμα. Εκεί να δεις πλήγμα εγωισμού η kinsha. Γι αυτό δεν παίζουν με αυτά.

    Δεν ξέρω αν η οπτική μου ειναι κάπως, και είστε σε μια άλλη βεράντα και κοιτάτε το θέμα απο μια πιο... άλλη, οπτική. Εμένα πάντως αυτά μου ρθαν στο μυαλό, αυτά λεω.
     
  3. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Οκ να σου κάνω όμως μια ερώτηση. Θα ήθελες ο Κ, να σου να ζητήσει να μην δουλεύεις γιατί πολύ απλά σε θέλει 24/7 για πάρτη του παραδομένη ανεφ όρων ή το απαιτείς;

    Νομίζω καταλαβαίνεις την διαφορά... Εξυπνό κορίτσι είσαι.
     
  4. espimain

    espimain Contributor

     
  5. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Εγώ γενικά..δεν απαιτώ τίποτα.
    Η εμπνεομαι η Όχι ή μπαίνω η δεν μπαίνω, ή μένω ή φεύγω.

    Και κάπως έτσι νομίζω είναι η πραγματικότητα για όλους που αντιμετωπίζουν με αξιοπρέπεια τις σχέσεις.

    Όπως αντίστοιχα ενα Κ, θα ορίσει. Θα δεχτεί η θα απορρίψει. Θα συνεχίσει ή θα τερματίσει.
     
  6. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Α και κυρίως, μην με ρωτατεεε τι θέλω.

    Δεν ξέρω, λέμε    
     
  7. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Εντάξει αλλά αυτό που λές είναι διαφορετικό απο αυτό που λέμε σε τόσες σελίδες. Δεν διαφωνούμε.
     
  8. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Τι λέμε, για πες.
    Γιατι δεν έχω καταλάβει το πρόβλημα.
     
  9. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Βαριέμαι τώρα... επανάληψη την ύλη  
     
  10. skia

    skia Contributor

    Κάποια στιγμή με μια φίλη Κυρίαρχη είχαμε μια συζήτηση σχετικά με το απόλυτο 24/7. Αυτό που μου είπε ειλικρινά με κατέπληξε θετικά κι η αλήθεια είναι ότι μπόρεσα να καταλάβω την οπτική της.
    Μου είπε ότι γι αυτήν το 24/7 είναι κάτι απόλυτο κι ότι αν είχε την οικονομική δυνατότητα να έχει κάποιον μέσα στο σπίτι της ως απόλυτο σκλάβο θα τον ασφάλιζε ως υπάλληλο γιατί δεν θα ήταν δίκαιο να του ζητήσει να πάρει κάποια χρόνια από τη ζωή του , χωρίς να κάνει κάτι για να τον εξασφαλίσει τουλάχιστον όσο καιρό τον είχε στην ιδιοκτησία της.
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Chapeau στην φιλενάδα σου...
    Σπάνια γνωρίζει κάποιος άτομα, που αντιπροσωπεύουν αυτό το ελάχιστο ποσοστό των ανθρώπων που νογάνε έτσι...
     
    Last edited: 13 Απριλίου 2018
  12. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Μιλάει για κάποιο συγκεκριμένο κύκλο ο οποίος λειτουργεί κατ αυτόν τον τρόπο και θεωρείται αυτονόητο. Δεν είδα κάπου γραμμένο το "εγώ θέλω ο Κ μου να με συντηρεί" γιατί εγώ σε αυτό αναφέρθηκα. Είναι ένα νημα από μόνο του αυτό.

    Εκτός αυτών @espimain συμφωνώ δεν συμφωνώ ποιος θέλει να συντηρεί ποιον δεν μου πέφτει λόγος γιατί (αναφέρομαι γενικά) τα μέχρι στιγμής παραδείγματα που διάβασα από τους μεν και δε τα βρίσκω τραβηγμένα από τα μαλλιά.

    Το να ζητάς όμως κάτι ισάξιο/ αντάξιο / βάλε ότι λέξη θες με εσένα γιατί το βρίσκεται παράλογο, αυτό δεν μπορώ να καταλάβω και εκεί θέλω να σταθώ εγώ και δεν αναφέρομαι στα χρήματα συγκεκριμένα.