Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mind Hacking - Brainwashing

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Lady in Corslet, στις 17 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. Και αν είναι επιθετικά.....καλώς είναι!
    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Η-δαιμονοποίηση-της-επιθετικότητας.60184/
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Εξαιρετική ανάλυση!
    Κι απολαυστικότατη  
     
  3. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Εγώ πάντως αυτό, ποτέ δεν..όχι κατάφερα, ούτε καν κατάλαβα  
    Πως, πραγματικά πως αυτοπροστατευεσαι, αύτοθωρακίζεσαι, αύτοαυτόνεσαι τελοσπαντων..όταν είσαι σε μια σχέση που σου παίρνει χρόνο και ενέργεια να μάθεις να κάνεις το ακριβώς αντίθετο; Πως κάνεις πχ όντως M/s ή και D/s που να το παλεύεις όντως να είναι τέτοιο, να το παλεύεις όντως να μην κρατάς και να αφήνεσαι και ταυτόχρονα να κανεις και το παραπάνω;
    Μου φαίνεται, ακατόρθωτο, δεν χωράει μαζί, μου κάνει..είναι "ή το ένα κάνεις όντως, ή το άλλο"
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Κοίτα, αυτά τα τρία, δλδ αυτοθωράκιση, αυτοπροστασία και ψυχική αυτοάμυνα (γιατί αυτόαυτό δεν έχει) χρησιμεύουν προκειμένου να κάνει κανείς την σωστή επιλογή ανθρώπου πριν μπει σε οποιουδήποτε είδους σχέση, D/s, Μ/s, Τ/b, vanilla κλπ.
    Αν κάποιος (οποιοσδήποτε) δεν τα έχει, ή δεν τα εφαρμόσει πριν μπει, ενδεχομένως να έρθει αντιμέτωπος με δυσάρεστες καταστάσεις.
    Εφόσον μπει και μετά, ισχύει ό,τι το κάθε είδος σχέσης επιτάσσει.
    Και φυσικά, σε ό,τι αφορά τις ασύμμετρες σχέσεις δεν μπορούν να εφαρμοστούν εντός τής σχέσης, παρά μόνο προτού κανείς εμπλακεί σε αυτήν.
     
  5. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Ααα οκ
    άρα όλα τα παραπάνω βοηθούν καθαρά σε μια σωστή -σωστότερη- πιο sane επιλογή, και σε ένα πιο ομαλό 'μετά'. Κατα τη διάρκεια, δεν υπάρχουν, ή εγώ τελοσπαντων δεν μπορώ να τα συνδυάσω με το "κατα τη διάρκεια". Οκ. Γιατι το διάβασα και σκάλωσα στο πως γίνεται.. και σκέφτηκα οτι έχω κάποιο πρόβλημα, που δεν είχα ανακαλύψει πως να τα συνδυάσω!  

    Ωστόσο..πάλι και η δουλειά "πριν" κάπου θα έρθει να κλωτσήσει μέσα στο ντι/ες, καθώς όσο αυτοθωράκιση και να έχω κάνει πριν, θα μου ζητηθεί να την διαλύσω, όχι απο το Αφεντικό συγκεκριμένα, απο την ίδια την σχέση, τον τύπο και την εξέλιξη της..οπότε; Αυτοπροστατευομαι για να επιλέξω να μην αυτοπροστατεύομαι με προστασία ; Ιισως θεωρητικά να μπορώ να το νοήσω..πρακτικά..δεν το χω!
     
  6. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    δεν είναι λες;
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    οχι καλε, απορω πως σου περασε απ το μυαλο κατι τετοιο
     
  8. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

     με πληγώνεις
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Πολύ καλή η τοποθέτηση, στο σύνολό της ,αλλά αυτό το σημείο επιδέχεται πολλές ερμηνείες.
    Μερικές ακόμα επεξηγηματικές λέξεις, μια μικρή περαιτέρω επιβάρυνση του κόστους θα δικαιολογούσαν πιστεύω την επένδυση πάνω τους.
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Κανείς παιδάκι μου δεν μπορεί να μας πληγώσει αν μεγαλώνουμε, παρά μόνον η πάρτη μας... Easy!
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Το ισχυρότερο και ενίοτε το χειρότερο brainwash το κάνουμε εμείς στον εαυτό μας. Και είναι και για λάθος λόγους πανάθεμά μας...
     
  12. Αναΐδα

    Αναΐδα Moderated

    Dislike.