Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mistress-slave, fem slave, sex

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Mannia, στις 26 Νοεμβρίου 2006.

  1. Mannia

    Mannia Regular Member

    Ειναι ενα θεμα που δεν ειναι και τοσο ξεκαθαρο. Το να κανει σεξ η Αφεντρα με τον σκλαβο της ειναι κατι που ισως υποδηλωνει μια "αλλαγη θέσεων" που κατα την δικη μου αποψη δεν ειναι ετσι. Ο σκλαβος ανηκει στην Αφεντρα του ολοκληρωτικα και εφοσον ειναι ενα αντικειμενο στα χερια της το ιδιο ειναι και οποιοδηποτε κομματι του κορμιου του. Απο την αλλη ειναι απολυτα φυσιολογικο για ενα Αφεντη να κανει σεξ με την σκλαβα του.. πιθανον επειδη απο αρχαιοτατων χρονων ο αντρας θεωρουνταν ο "επιβητωρας".
    Ομως στην δική μας κοινοτητα τα πραγματα ειναι διαφορετικα. Η ολη φιλοσοφια ειναι διαφορετικη.
    Λοιπον?
     
  2. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Mistress-slave, fem slave, sex

    Ολα τα θεματα που ανεβασες υπαρχουν ηδη και εχουν συζητηθει .
    αν ψαξεις λιγακι το φορουμ θα τα βρεις , και θα εχεις και τις απαντησεις !

    καλως ηρθες !

     
     
  3. ddragon

    ddragon Regular Member

    Γιατί όμως αν κάτι έχει συζητηθεί να μην ξανασυζητείται; Άλλωστε μπορεί κάποιοι να πούνε νέα πράγμαα οι ιδέες, που δεν αναφέρθηκαν σε ένα παλιό η ξεχασμένο thread
     
  4. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Mistress-slave, fem slave, sex

    φυσικα και να συζητητε ξανα και ξανα για οποιον θελει !

    αλλα αφου υπαρχει ηδη και οχι μια φορα , καλο θα ηταν να συζητητε εκει ,
    να μην επαναλαμβανουμε συνεχεια τα ιδια και τα ιδα θεματα
     
  5. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Πιστεύω πως είναι ότι πιο φυσιολογικό για μία Αφέντρα να θέλει να κάνει σεξ με τον σκλάβο-υποτακτικό της.Άλλωστε αν είναι αληθινό αυτό που έχουν θα καταδεικνύεται με αυτό τον τρόπο.Το πόσο πολύ θέλει ο ένας τον άλλον τελικά.Είναι σαν να λέμε σχέση D/s με κάποια σημεία vanilla.Δεν είνει το καλύτερο????  
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Ας μείνει εδώ το νήμα και ας έχει ξανασυζητηθεί το θέμα, για να ακουστούν νέες ανεπηρέαστες απόψεις, άλλωστε το παλιό είχε παραβαρύνει, πάνω από 100 ποστ αν θυμάμαι καλά...
     
  7. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Mistress-slave, fem slave, sex

    Pera apo to oti exei ksana sizitithei.. pithanon na uparxoun kainouria meli me alles apopseis. Deuteron.. se mia sxesi Mistress- slave den uparxoun stoixeia Vanilla. Toulaxiston oxi stis dikes mou sxeseis.

    Πέρα από το ότι έχει ξανασυζητηθεί... πιθανόν να υπάρχουν καινούγρια μέλη με αλλες απόψεις. Δεύτερον... σε μία σχέση Mistress- slave δεν υπάρχουν στοιχεία Vanilla. Τουλάχιστον όχι στις δικές μου σχέσεις.
     
    Last edited by a moderator: 26 Νοεμβρίου 2006
  8. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Μετά απο συζήτηση πάνω στο συγκεκριμένο θέμα, με έναν φίλο Κυρίαρχο που σεβομαι και εκτιμώ πολύ, θα συνηγορήσω με την άποψή του την οποία και μεταφέρω.

    Σε κάποιο μεμονωμένο play με έναν υποτακτικό ίσως να μην αρμόζει (αν και αυτό έγκειται στις ανάγκες και τον χαρακτήρα του εκάστοτε ανθρώπου, οπότε περί ορέξεως...).

    Όταν όμως δύο άνθρωποι έχουν μια μακροχρόνια D/s σχέση, τότε είναι η φυσική κατάληξη το να ολοκληρώσουν αυτό που βιώνουν μεταξύ τους. Και προσωπικά δεν βρίσκω κάτι το μεμπτό σε αυτό. Φυσικά οι απόψεις διίστανται όπως και σε πολλά άλλα θέματα, ωστόσο ο καθένας για τον εαυτό του εφαρμόζει αυτό που τον αντιπροσωπεύει καλύτερα.
     
  9. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Mistress-slave, fem slave, sex

    Οταν η σχέση είναι σταθερη και συνειδητη και δη μακροχρόνια εγώ τουλάχιστον ναι κάνω σεξ. Προτιμώ να ακολουθώ το τι θέλω και τι μου βγαίνει παρα τον όποιο κανονα για να μη χάσω το στατυς, το οποιο παρεπιπτόντος δεν αμφισβητηθηκε ούτε στο ελάχιστο λόγω αυτής της συνεύρεσης. Το αντιθετο θα έλεγα.
    Ποτέ δεν ακολούθησα πρωτόκολα και δεν έχω σκοπό να βάλω την "καύλα" μου σε κανένα καλούπι και σε κανένα πρέπει ή δεν πρέπει.
     
  10. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    To κυρίαρχο άτομο αποφασίζει προς δική του τέρψη να προβεί σε σεξουαλική συνεύρεση μετά του / της υποτακτικού. Επιλέγει τον χρόνο και τον τρόπο και τον επιβάλλει κατάλληλα.
    Επίσης το ίδιο μπορεί να γίνει στην περίπτωση επιβράβευσης του υποτακτικού ατόμου για κάποια εξαιρετική πράξη που έκανε.
    Φυσικά σε κάθε περίπτωση το κυρίαρχο άτομο έχει πλήρη έλεγχο και το υποτακτικό το αναγνωρίζει αυτό έμπρακτα.
     
  11. capeaway

    capeaway Regular Member

    Νομιζω οτι δε θα πρεπει να βλεπουμε το σεξ ως κατι που προκειτε να μας βλαψει, ανεξαρτητα απο το ρολο μας. Ολοι ανθρωποι ειμαστε και ολοι εχουμε σεξουαλικες αναγκες.

    Συμφωνω απολυτα με τα 4 παραπανω posts.
     
  12. Syrah

    Syrah Contributor

    Γι αυτό έχω σκλάβο, για να Με υπηρετεί στο κρεββάτι. Τα υπόλοιπα έπονται, στη δική Μου περίπτωση.