Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Music challenge

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 1 Απριλίου 2015.

Tags:
  1. brenda

    brenda FU very much

    @MasterK77 άκου κι αυτό... 


    Μουσική, Στίχοι: Θανάσης Παπακωνσταντίνου
    Τραγούδι: Γιάννης Αγγελάκας
    Ενορχήστρωση: Μπάμπης Παπαδόπουλος
    Γιώργος Δεληγιάννης: Γκάιντα
    Μπάμπης Παπαδόπουλος: Κιθάρες
    Θανάσης Παπακωνσταντίνου: Αφρικάνικη άρπα

    Άτμαν: Σύμφωνα με τις Ουπανισάδες, ιερό βιβλίο των Ινδουιστών, το σύνολο της πραγματικότητας αποτελείται από δύο στρώματα. Εκείνο της απόλυτης Θείας πραγματικότητας στο οποίο δόθηκε το όνομα Μπράχμαν και του κόσμου που απορρέει από το Μπράχμαν. Και σε κάθε ον που ζει στον κόσμο έχει εισχωρήσει και ενυπάρχει το Μπράχμαν ως Άτμαν, δηλαδή στο βάθος του ανθρώπου βρίσκεται το Άτμαν. Στη Γιόγκα ο σκοπός του διαλογισμού είναι η ένωση με το Άτμαν ώστε να απελευθερωθεί το άτομο από τον υλικό κόσμο, με τη διακοπή του κύκλου των μετενσαρκώσεων.
    ΜΑΓΓΕΛΑΝΟΣ: Στο νότιο ημισφαίριο μπορούμε να διακρίνουμε δύο γαλαξίες χωρίς την βοήθεια τηλεσκοπίου. Είναι τα επονομαζόμενα Νέφη του Μαγγελάνου: το Μικρό και το Μεγάλο Νέφος του Μαγγελάνου, νότια από τον αστερισμό της Αργώς. Οι γαλαξίες αυτοί έχουν κυριολεκτικά παραμορφωθεί από τις βαρυτικές αλληλεπιδράσεις τις δικές τους και του Γαλαξία μας. Παρόλο που τα Νέφη του Μαγγελάνου είναι πολύ μικρότερα από τον δικό μας Γαλαξία, περιλαμβάνουν μερικά από τα πιο θεαματικά αντικείμενα στον ουρανό. Στο Μεγάλο Νέφος του Μαγγελάνου κατοικεί το μεγαλύτερο φωτεινό νεφέλωμα που έχουμε βρει σ' οποιονδήποτε γαλαξία του Σύμπαντος. Λόγω του σχήματος του το έχουμε ονομάσει Νεφέλωμα Ταραντούλα, γιατί με λίγη φαντασία μοιάζει αρκετά με την αράχνη της οποίας φέρει το όνομα. Μια σουπερνόβα έκρηξη εμφανίστηκε τον Ιανουάριο του 1987 στο Μεγάλο Νέφος του Μαγγελάνου, που φαίνεται στο νότιο ημισφαίριο.
     
  2. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

  3. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

  4. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    @mad_hatter μου αρέσει περισσότερο  

     
  5. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    @subwhat παμε σε πιο κλασσικα
     
  6. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    @mad_hatter




    Τον κόκορα να φέρεις το βράδυ ε!  
     
  7. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    @subwhat

    Βρηκα και το μερος
     
  8. brenda

    brenda FU very much

  9. prodigal sub

    prodigal sub ΠαΝούργα Premium Member

  10. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    αααα χτυπας ευαισθητες χορδες .... αλλα οντως εισαι strange kind of woman   αλλα ...





    ΥΓ....

     
     
  11. prodigal sub

    prodigal sub ΠαΝούργα Premium Member

    @thief Έκαμα συνειρμό... 



    ΥΓ. Εντάξει, είμαι εθισμένη στη φωνή του  
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Ειχα δωσει να μου γραψουν μια 90αρα κασετα Ζεπελιν .... και καπου στην μεση ειχε αυτο το τραγουδι ... μικρο εγω ξερεις ποσα χρονια μου εφαγε μεχρι να μαθω οτι δεν ειναι τραγουδι των Ζεπελιν ? !!!