Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

n00b

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 19 Αυγούστου 2017.

  1. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @MauveDelastrange : Αυτό το βίντεο διαθέτει περιεχόμενο από το χρήστη daredo GmbH (Music), ο οποίος το έχει αποκλείσει στη χώρα σας για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων.
     
  3. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Αυτό γίνετε γιατί όλοι είναι ισχυρογνώμονες, όλοι πιστεύουν ότι γνωρίζουν τα πάντα, ότι είναι οι καλύτεροι στην δουλειά τους, στο χόμπι τους, στο πως οδηγούν στο δρόμο κλπ και δεν δέχονται εύκολα την γνώμη του άλλου, γιατί τις περισσότερες φορές δεν παίρνουν μέρος με καλή διάθεση σε μία συζήτηση αλλά με μόνο σκοπό να <<εντυπωσιάσουν>> με τις γνώσεις τους (εντός και εκτός εισαγωγικών) λες και απευθύνονται σε πρόβατα, που δεν μπορούν να κρίνουν αυτά που διαβάζουν.
    Λίγη ταπεινότητα από Ο/όλους Μ/μας δεν θα έβλαπτε.
    «Γηράσκω δ’ αιεί πολλά διδασκόμενος» είχε πει κάποτε κάποιος..... ασήμαντος
    Ας το έχουμε λίγο υπόψην Μ/μας
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    "γερνώ, μαθαίνοντας πάντα πολλά". Ναι τι, όσο ζούμε μαθαίνουμε, δεν είπε κανείς το αντίθετο.
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Υπερβολές, υπερβολές...

    Όλα ξεκίνησαν από ένα ευχολόγιο, που υπαινισσόταν σαφώς πλην εμμέσως κάποια ακούσματα που θάθελε κάποιος ν' ακούσει και που δεν εξέφραζε τίποτε άλλο πέραν του δικού του αντιλαμβανόμενου.
    Υπήρξαν στη συνέχεια κάποιες τοποθετήσεις πάνω στο δικό του αντιλαμβανόμενο, επί ξυρού ακμής είναι αλήθεια, με αρκετή σαφήνεια.
    Υπήρξαν και οι γνωστές "κάτω τα χέρια από χουατέβα", "ένα είναι το κόμμα και προφήτης του ο Μήτσος -δηλαδή εγώ και οι δικοί μου" καταπώς είθισται παραδοσιακώς.
    Με κάποια γύρω-γύρω έγινε λίγο αχταρμάς, επίσης κατά τα γνωστά, ολίγον καχυποψία, μια σκέτη από προσδοκίες, ένα γαμώτο περιρρέον, μια ωραία ατμόσφαιρα...

    Ερμηνείες λοιπόν επί της ουσίας...
    Μια χαρά είναι οι ερμηνείες, αλλά για να υπάρξουν χρειάζεται να είναι γνωστό το θέμα κάποιου αντικειμένου, το περιεχόμενό του, το ζουμί δηλαδή.
    Αν δεν είναι γνωστό, τότε μιλάμε για την αίσθησή μας (που έχει διαμορφωθεί με τον όποιο τρόπο)...
    Όσες αισθήσεις/περιπτώσεις και να σωρεύσει κάποιο άτομο, αν δεν γνωρίζει το θέμα, στην καλύτερη περίπτωση θα μιλήσει κατά περίπτωση/περίσταση.
    Και όσα άτομα εμπλακούν στην συζήτηση αυτή μαζί του και αναφερθούν στην περιπτωσιολογία του, είναι ακριβώς στο ίδιο μήκος κύματος/καθεστώς με το άτομο αυτό.
    Αλλιώς δεν θα τοποθετούνταν στην όποια περίπτωση. Ή θα τοποθετούνταν στην ουσία ή δεν θα τοποθετούνταν καθόλου (δεν είν' κακό)...

    Επί του προκειμένου θέλει μεγάλη σοβαρότητα και αυτοσεβασμό να μπορεί κάποιος να επιλέξει τους συνομιλητές του βάσει του περιεχομένου που κοινωνούν και όχι βάσει του τι τους ταιριάζει.
    Το να δημιουργούνται αντεγκλήσεις επί αισθήσεων, αν μη τι άλλο είναι αντιπαραγωγικό και, πιστέψτε με, σε κάθε περίπτωση εξαιρετικά εύγλωττο στα ώτα ακουόντων...

    Μπορεί και να επανέλθω...
     
  6. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Τώρα μου κάνεις πλάκα;
     
  7. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Μετά απο προσωπική συνομιλία και την διαβεβαίωση οτι το παραπάνω απόσπασμα δεν αναφέρεται στο παρακάτω δικό μου,
    Ζητώ απο την @gaby_m δημόσια συγνώμη για την παρεξηγηση των λόγων της και διατίθεμαι να αφαιρέσω ότι ποστ έχω ανεβάσει και θεωρείται οτι την προσβάλει.
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Που την είδες την υπερβολή, χεχεχ ένα λιβανιστήρι για να ξορκίσει το κακό χρειάζεται.  (❁´◡`❁)
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Όχι, εξήγησε καλύτερα τι θες να πεις, αν θες φυσικά.
     
  10. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Νομίζω ότι αυτό που έγραψα είναι ξεκάθαρο, τι να εξηγήσω;
    Ο κάθε ένας ας το πάρει όπως νομίζει.
    Δεν θα μπω στην διαδικασία της αντιπαράθεσης.
    Απλά έγραψα την γνώμη μου, όποιος θέλει την κρατάει, όποιος θέλει την πετάει στα σκουπίδια.
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αυτό που νομίζεις/ετε πως ότι κι αν πούμε μπαίνουμε σε αντιπαράθεση, πάει να με τρελάνει, καταντάει αστείο.
    Οκ το πιάσαμε το υπονοούμενο, χα!
     
  12. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Κανένα υπονοούμενο ειλικρινέστατα και το σταματάω εδώ γιατί πάει να γίνει ατό που στηλίτευσα πριν