Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

New blood?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Cinnamon, στις 24 Σεπτεμβρίου 2018.

  1. tithon

    tithon Contributor

    δίνω κάποια σημασία στις επιλογές των άλλων, αλλιώς με πονάει το χέρι μου.
    δεν κατάλαβα πάντως αυτό που υποψιάζομαι οτι υποψιάζεσαι.
     
     
  2. rea..

    rea.. Contributor

    Αυτά που διάβασες και τρόμαξες, είναι πράγματα που τα καταλαβαίνουν μόνο όσοι τα βιώνουν.

    Όταν βρισκόμαστε σε μια διαδικασία αυτοπροσδιορισμού, οι προδιαγεγραμμένοι περιορισμοί δεν βοηθούν κανέναν. Είναι πιο ενδιαφέρον το ταξίδι, όταν ο προορισμός είναι άγνωστος.

    Εστίασε σε αυτά που συμβαίνουν σε εσένα και όχι στα γύρω γύρω. Αυτοί που σπαταλούν χρόνο να κρίνουν τα βιώματα των άλλων, στερούν από τον εαυτό τους τον χρόνο να απολαύσουν το δικό τους βίωμα.

    Συνέχισε να ρωτάς και να ενημερώνεσαι, κυρίως από τα παλιά νήματα και από μέλη που αισθάνεσαι ότι μπορούν να σε βοηθήσουν.

    Όσο περισσότερο ενημερώνεσαι και ψάχνεις, τόσο πιο ασφαλής είσαι από "κακοτοπιές".

    Προστάτευσε τον εαυτό σου, αλλά μην τον υπερπροστατεύεις. Τόλμησε να δοκιμαστείς σε νέες εμπειρίες. Εκεί βρίσκεται η πραγματική απόλαυση.

    @Sadistic_Queen , @Mr__despicable
    Πρώτα καταλαβαίνουμε τι είναι οι "ταμπέλες" και μετά αποφασίζουμε αν θα τους δώσουμε σημασία ή όχι. Επίσης, θέλω σουφλέ!
     
  3. drive

    drive darkcorner..

    για να μπορέσεις να ζήσεις τις ηδονές που επιθυμείς ...πρέπει να γνωρίζεις και να σέβεσαι το γεγονός οτι σου προσφέρεται η δυνατότητα να το κανεις...Τα απωθημένα και τα κόμπλεξ πολλές φορές μεταμφιέζονται σε θέλω και τότε χάνεται η ουσία..Γιατι δε φτάνει να θέλεις αλλα πρεπει και να μπορεις...
     
  4. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι ο κάθε άνθρωπος μας βγάζει διαφορετικά ερεθίσματα. Όλα τα άλλα είναι για τις εντυπώσεις.

    Με έναν σωστό Κ μπορεί να είσαι μια υ.
    Με έναν κίνκι Βανίλα μπορεί να είσαι και εσύ μια κίνκι βανίλα.

    Πολλές φορές η ταυτοτητάς μας ορίζεται απο έναν άνθρωπο που άφησε το σημαδί του πάνω μας.

    Μπορεί να ζήσεις μια bdsm σχέση, να σε απογειώσει και να μην μπορέσεις να την ξαναζήσεις με άλλον γιατί δεν έχετε τον ίδιο κώδικα επικοινωνίας...
    Πολλά μπορεί... πολλά πρέπει... πολλές ταμπέλες....
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Μια υστατη προσπθεια να σε κρατησω στο φορουμ, γιατι παιρνω ποσοστα...  

    Ναι, οκ, διαβασες καποια πραγματα που σου φανηκαν υπερβολικα. Υποθετω, αιματα, βελονες, ουρα, σκατα, πραγματα που πολλοι και πολλες τα βρισκουμε ... σκατα.
    Δεν ειναι ολοι και ολα το ιδιο.

    Για μενα, λογικο οτι πελαγωσες. Το λεω εδω κι χρονια, το "συστημα" ανοιγω ενα ιντερνετ και διαβαζω εχει πολλα αρνητικα. Δε νομιζω οτι θα παταγατε ποτε ποδι σε αεροπλανο, που οι πιλοτοι εχουν "μαθει" διαβαζοντας στο ιντερνετ. Ουτε Γιατρος, ουτε Δικηγορος ουτε ποτε των ποτων δεν γινεσαι ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ απο το ιντερνετ.

    Το ιντερνετ ειναι καλο, να διαβαζεις, εφ οσον ομως εχεις μια γραμμη. Ο Γιατρος, ο Δικηγορος, ο Μηχανικος δεν θα μπορουσαν ΠΟΤΕ των ΠΟΤΩΝ να βαθυνουν τις γνωσεις τους αν δεν υπηρχε το ιντερνετ, αλλα, εδω τωρα ειναι η μεγαλη παγιδα, αν δεν ειχαν τις ΒΑΣΙΚΕΣ γνωσεις και οδηγιες, να μην χαθουν στον λαβυρινθο.. Για ανοιξε ενα youtube "how to become an engineer" και φερε ποπ-κορν να γελασουν και τα 40 αρνια της διπλανης στανης.

    Καταλαβαινεις τι εννοω. Ισως ο κυριουλης που γνωρισες, μπορει να ειναι και καποιο big name εδω μεσα, να σου ελυνε τις αποριες σου. Αν στις ελυνε προσεχτικα και με συνεση, βημα βημα, ισως να ητανε και καλος Dom. Μπορει, ισως, κανεις δεν θα το μαθει. Μονη σου ? Try and error. Και μπολικες αρνητικες εμπειριες. Στο υπογραφω. Τα παρατας ? Δικαιωμα σου. Αλλα σιγουρα δεν ειναι η μονη επιλογη. Ρωτα, μαθε, βλεπε, ακου, σωπα.

    Με πολυ σεβασμο αλλα ρεαλισμο, σε μια εντελως Αγνωστη.

    Λύκος

    ------------------------------------------------------------------------------------
    Φερτε μου τα Bitcoin τωρα, αντε μη νευριασω.
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    douze points
     
  7. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Παιδιά δεν έχω κόμπλεξ ούτε απωθημένα.

    Λύκε δε φεύγω απ το φόρουμ, εδώ είμαι και σας διαβάζω όπως ένα βιβλίο, απ την αρχή ως τώρα, νήμα νήμα.

    Ο κύριος που γνώρισα δεν είναι μέλος εδώ, πιθανόν δεν έχει ιδέα πως υπάρχει και το φόρουμ αυτό, αν και του είπα σχετικά, αλλά δεν φάνηκε να ενδιαφέρεται να του πω περισσότερες λεπτομέρειες.

    Επίσης η ευθύνη είναι όλη δική μου, εκείνος δεν με τρόμαξε καθόλου, μου είχε πει να τον ρωτάω ό,τι θέλω και να του λέω τις σκέψεις μου, όποιες κι αν είναι. Μου είπε κάποια πράγματα, δε με σόκαρε κάτι .
    Εγω. αντέδρασα όπως αντέδρασα γιατί ήταν πολύ φρέσκια η γνωριμία , δεν τον ήξερα, δεν τον εμπιστευομουν και ταυτόχρονα μου ανοίχτηκε ένας κόσμος άγνωστος και κάπου εκεί αρχίζω να ψάχνω για πληροφορίες και πέφτω επάνω σας.
    Διαβάζω για μαστιγωματα μέχρι λιποθυμίας και παρόμοια ακραία για μένα πάντα και πανικοβληθηκα, σκέφτηκα " που πάω να μπλέξω?"
    Δεν τά' συζήτησα μαζί του, του έκανα μόνο μια αναφορά πως ψυχολογικά δεν είμαι να μπλέκω σε τέτοια μονοπάτια και την κοπάνησα.
    Πέρασαν λίγες μέρες, ηρέμησα και θεώρησα πως ήταν λάθος που δεν συζήτησα μαζί του τις ανησυχίες μου και δεν μας έδωσα μια ευκαιρία και επανήλθα.
    Ευτυχως .
    Μάλλον έχουμε παρόμοια γούστα, δεν δείχνει να τον ελκύει κάτι ακραίο .

    Τωρα που ξέρω την ορολογία του bdsm μάλλον Τοπ θα τον χαρακτήριζα και σαν T/b ξεκινάει και η σχέση μας , συνάδει καλύτερα με τις ζωές μας.
     
  8. drive

    drive darkcorner..

    κεντρικη ιδεα. ''τιποτα δεν γινεται τυχαία ειναι ολα ενα μέρος του μαθήματος που λεγεται '' διαδρομη ζωης.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Πάντως, μην παίρνεις όρκο, ότι επειδή κάποιος /α Γράφει κάτι εδώ μέσα, το κάνει κιόλας.....
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Θα σου πω εγώ τι καταλαβαίνω:

    Είχες ένα τρόπο ζωής <χ> ο οποίος τερματίστηκε άδοξα με το θάνατο του συζύγου σου. Αυτός ο τρόπος ζωής είχε ομοιότητες με το BDSM ωστόσο όταν γνώρισες κάποιον που σου ανέφερε το BDSM και διάβασες για το BDSM σου κόπηκαν τα γόνατα και αποφάσισες να κόψεις ρόδα μυρωμένα.

    Γνώμη μου είναι πως για να ψάξεις κάτι πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις αλλιώς ψάχνεις στα τυφλά και όσο ψάχνεις στα τυφλά οι επιλογές θα βασίζονται στην τύχη.

    Τα έχεις βρει με τον εαυτό σου;

    Αυτό είναι το πρώτο που πρέπει να λύσεις. Μετά το κάθε πρόβλημα στον καιρό του, και οι ταμπέλες δεν είναι μέρος ούτε της λύσης ούτε του προβλήματος.

    Καλές αναζητήσεις.
     
  11. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Το "τρομακτικό" στο βδσμ δεν είναι το ξύλο.
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τώρα είναι που τα έκανες μαντάρα...

    Αλλά, όπως καταπώς ισχύει και λέγεται, πργματικότητα είναι η αντίληψή μας...
    Οπότε, καλές βόλτες και πάλι...