Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Nicknames

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sorriso solare, στις 7 Δεκεμβρίου 2008.

  1. Εσείς από πού εμπνευστήκατε τα δικά σας;
     
  2. LordAini

    LordAini Regular Member

    Καλή ιδέα!

    Εγώ βασικά το δικό μου το κουβαλάω σαν αποσκευή εδω και λίγο-πολύ 8 χρόνια, όταν κάποια φορά ένας φίλος μου έφερε σπίτι ένα και καλά βιβλίο μαγείας, και ώς γνωστά βλαμμένα 14χρονα προσπαθήσαμε να καλέσουμε έναν δαίμονα. (Δεν είμαι καθόλου περήφανος για τις μλκιες που έκανα πιτσιρικάς.)
    Και έτυχε εκείνος να ήταν ο Aini, οπότε αφού τελικά δεν το κάναμε και χαχανίζαμε σα χαζά για κανα 2ωρο, μου κόλλησε στο κεφάλι. Αργότερα χρειάστηκε να υπογράψω ένα σχέδιο που έκανα δώρο σε έναν φίλο μου, το υπέγραψα έτσι, και απο τότε πάντα τα υπογράφω έτσι. Και μου έμεινε, δε βρίσκω λόγο να το αλλάξω πλέον. Είναι κάτι σαν ενθύμιο απο την εφηβική μου ηλικία, και απο εκείνη την καταπληκτική παρέα, που όσο μεγαλώνω μου λείπει όλο και περισσότερο.
     
  3. Enya

    Enya Regular Member

    Όντως καλή ιδέα.

    Κι εγώ επίσης το δικό μου από εφηβικό θαυμασμό στο εν λόγω όνομα του nickname μου!
     
  4. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    εγώ ήθελα να γνωστοποιήσω στα υπόλοιπα μέλη ,από την πρώτη στιγμή που συμμετείχα σε αυτή εδώ την κοινότητα, το τεράστιο μέγεθος της καλπάζουσας φαντασίας μου καθώς και τις κυριαρχικές μου τάσεις.
     
  5. LordAini

    LordAini Regular Member

    hahahahahahahahaha....έλεος XD
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Nicknames

    Εγώ από δύο πράγματα:
    -από ένα τραγούδι των Backstreet boys
    -σε συνδυασμό του ότι ο συγκεκριμένος ανολοκλήρωτος είναι πάντα ανήσυχος,πάντα έτοιμος και πάντα απολαμβάνει την ιδέα του ότι κάθε μέρα μαθαίνει και γνωρίζει και προσπαθεί να έχει πάντα τα μάτια και το μυαλό του ανοιχτό.Ο ανολοκλήρωτος κρατάει ένα κομμάτι του εαυτού του πάντα διαθέσιμο και ανοιχτό για να βάζει μέσα του ανθρώπινες καταστάσεις άλλων και να ταυτίζεται μαζί τους,ώστε να μπορεί να τους ερμηνέψει και ο ίδιος μέσα από αυτό να μάθει..Εξ ου και το :

    ..που είχα γράψει κάποτε..

    Γι' αυτό πάντα αντιπαθούσα τις αυθεντίες και τους ανθρώπους των κλισέ περί τα έχουν δει όλα στη ζωή και κορέστηκαν..
    Σε ευχαριστώ που μου έδωσες την αφορμή να μιλήσω γι' αυτό και να απαντήσω παράλληλα σε κοντόφθαλμους και κακόβουλους που με ειρωνεύτηκαν βάσει του nick μου.
    Θεωρώ τον εαυτό μου πως διψάει για τη γνώση της πραγματικής ζωής,όσο και κάποια κομμάτια της να τον ενοχλούν ή και να τα αποστρέφεται..Πάντα θα έχω μεγάλα μάτια να φιλτράρω αυτά που γίνονται γύρω μου και πάντα θα είμαι Incomplete_  
     
  7. female

    female Contributor

    Re: Απάντηση: Nicknames




    Αν και το ψευδώνυμό σου δεν περιγράφει τόσο επιτυχημένα ίσως αυτό που γράφεις, συμμερίζομαι απόλυτα αυτή σου τη στάση. (Χαίρομαι να βρίσκομαι και με πολύ καλύτερους γιατί έχουν τόσα να τους "κλέψω".)



    Επιλογή nick --

    Απολύτως μίνιμαλ, διότι...

    ... τα πολλά διαφημιστικά και οι φιοριτούρες δεν.



     
  8. kardy_

    kardy_ Regular Member

    εχμμμμ.......

    crimson glory-Dragon Lady

    επειδή η κολλιτή μου το είχε παρει το αντέστρεψα και το κρατησα.
    πολλοί παλιοί με ξέρουν με το tristana...που είναι μια ταινία του Luis Bunuel(καλα τον έγραψα?) και προέρχετε
    απο το λατινικό triste=λυπημένη αλλά δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα εξακολουθεί και είναι στην κατοχή μου ομως. βέβαια εδώ και αρκετά χρόνια ένας πολύ καλος φίλος μου χάρισε ένα gorean που σημαίνει snowdrop... και ειναι το kardelen και αυτό χρησιμοποιώ.
    αυτά τα 3 χρησιμοποιώ ....άσχετα αν έχω αλλα.....εεεε κάμποσα όλα με το δικό τους νόημα....
     
  9. cider

    cider Kitchen master

    Ποτέ δεν χρησιμοποιώ το ίδιο νικ σε όλα τα φόρουμ. Πάντα διαφορετικό, κι όποιος βγάλει συμπέρασμα έβγαλε.
    Απλώς διάλεξα την πρώτη σύντομη και εύηχη λέξη που να αρχίζει από τα τρία πρώτα γράμματα του αλφαβήτου (άλλο τυχαίο αυτό, ειλικρινά δεν ξέρω γιατί) που μου ήρθε στο μυαλό.
     
  10. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Nicknames

    Εγώ απλά βρήκα κάτι βιαστικό και εύηχο που να εμπεριέχει το όνομά μου
     
    Last edited: 8 Δεκεμβρίου 2008
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor


    προφανως καποιο ποσοστο επιτυχιας υπηρξε στην τελετη αφου τελικα αποφασισες να φερεις το ονομα του ... προσεξε μονο τι θα βλαστησει ο σπορος αυτος ...

    ο isnogood ειναι φυσικα ο αεικινητος βεζυρης του κομικ , παντα με καποιο πονηρο σχεδιο στο νου του για την πολυποθητη ανοδο του στην εξουσια .. ακομα και οταν ολοι αφαιρουντε στην ησυχια της ζωης ο μικροκαμωμενος isnogood σκεφτεται πυρετωδως και αναζητει το παθος του αναμεσα σε ορατα και αορατα , σε υπαρκτα και ανυπαρκτα ....
    αν ο isnogood ελειπε απο τις σελιδες του Tabary και Coscinny τοτε η Βαγδατη του Χαλιφη Χαρουν ελ Πουσαχ θα ηταν μια πολη βαρετη πολη
     
  12. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Ονομάστηκα έτσι από Τον Μέντορα μου *s* πριν από 8 χρόνια περίπου, όταν αποφάσισε πως είχα αποδεχθεί την φύση μου ως σκλάβα χωρίς φόβο και πάθος. Αναφέρεται στην λίστα των gorean ονομάτων και έχει το ίδιο νόημα με το βαφτιστικό μου "αγαπημένη".
    Ο Master μου θεωρώντας πως μου ταίριαζε επέτρεψε να το κρατήσω προς τιμήν Του Μέντορα μου.  

    Για όσους που ίσως δεν γνωρίζουν καλά τους BDSM συμβολισμούς στο διαδύκτυο to [....] σήμαινε real collared slave με τα αντίστοιχα αρχικά Του Αφέντη. Το {...} είχε την σημασία του net/ virtual collared slave με τα επίσης αντίστοιχα αρχικά Του Αφέντη.
     
    Last edited: 9 Δεκεμβρίου 2008