Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Nicknames

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sorriso solare, στις 7 Δεκεμβρίου 2008.

  1. Το ψευδώνυμό μου σημαίνει πολλά πράγματα. Έχει 4 σημασίες. Πρόκειται για Αγγλική μετάφραση του αληθινού επωνύμου μου, το οποίο είναι Αρχαίο Ελληνικό και έχει μυστικιστική/μυστηριακή σημασία. Διδάσκεται και στο 1ο έτος της Φιλοσοφικής σχολής ενώ έχουν γραφτεί δοκίμια επί του θέματος. Η πρώτη και κυρίαρχη σημασία είναι "Αυτός από το Υπερπέραν", η δεύτερη είναι "Αυτός που επέστρεψε από το Θάνατο". Πολλοί αναφέρονται και στο νόημα ως "Ο Μακρινός/Άφταστος". Οι άλλες 2 σημασίες προκύπτουν από την Αγγλική μετάφραση. Η μία είναι ο Συγκριτικός βαθμός του Beyond (Beyond-er). Δηλαδή "πιο πέρα", ενώ η τελευταία σημασία προκύπτει από τη σύνθεση των λέξεων Be και Yonder, που σημαίνει "Είμαι εκεί".

    Χρησιμοποιώ αυτό το ψευδώνυμο στο Ίντερνετ από το 1997.
     
    Last edited: 30 Νοεμβρίου 2016
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

  3. brenda

    brenda FU very much

    σαύρακάτωπαύλα 
     
  4. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    :-*
     
  5. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ειχα αναρωτηθει αρκετες φορες για το τι σημαινε το @sorriso solare
    Ωραιο......
    Το @Tenebra_Silente ειχα καταλαβει τι σημαινει αλλά το βρηκα ακομη πιο εντυπωσιακο τωρα...
    @Xarhs η πολυ σκεψη για την ευρεση νικ σου παιζει να ναι κι η αιτια που "το καψες" ε;Συμπασχω!
    @sokolata ενα σου λεω μονο,παραλιγο να ειχαμε το ιδιο νικ και μαλιστα για τον ιδιο λογο.
    @bumblebee θελω να μαθω παραπανω,ποιοι και γιατι,σου βγαλανε αυτο το παρατσουκλι;
    Αντε να παραθεσω και τη δικια μου Οδυσσεια του νικ.Στην αρχη ειπα να βαλω σοκολατα οπως προειπα,επειτα ειπα να βαλω κατι ευφανταστο κι ευηχο,που να με χαρακτηριζει κιολας,μου ηρθε το "νηνεμία" (τωρα που το ειδα γραμμενο,σκεφτομαι σοβαρα να αλλαξω το νικ με αυτο) δε το εγραψα γιατι ειπα να βαλω κατι πιο αναλαφρο να μη φαινεται οτι εδωσα και τοση σημασια για ενα απλο νικ...Μετα απο καμποσα λεπτα βαθιας σκεψης,ηπια μια γουλια απ τη βυσσιναδα που χα στο χερι και τοτε γεννηθηκε,τη κοιταξα χαμογελασα κι εγραψα "vussinada",το κοιταζα γραμμενο κι ελεγα μεσα μου "μπα βλακεια" αλλά δεν εδωσα παραπανω σημασια και να μαι 
     
  6. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    Πριν πολλά χρόνια , μου είπε κάποια ψυχή, " Είσαι .... αέναος, δεν ξεχνιέσαι από άτομα που σε γνωρίζουν....". Μάρεσε το "αέναος" και , αυτό ήταν πάνω από 20 χρόνια μ ακολουθεί 
     
  7. Σκέψη δευτερολέπτων...χωρίς καμία αναφορά σε τίποτα δικό μου. Κάτι βλαμμένο που να μένει στο μυαλό και να προιδεάζει τον άλλο να μην με πάρει στα σοβαρά.
     
  8. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Ήμουν ανάμεσα στο Xarhs και στο χΧχ_SexyBeast6969_χΧχ...        
     
  9. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ε οχι δα...παραπλανητικο! 
     
  10. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι


     
     
     
  11. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    Εχμ προφανες.... δεν μ αρεσαν ποτε τα παραμυθια που ο πριγκηπας σωζει την αβοηθητη πριγκιπισσα... η αλικη στη χωρα των θαυματων με κερδισε απο το βιβλιο ο μπαρτον το αποθεωσε.. ο τρελος καπελας συγκεκριμενα ειναι ερωτας... μια λογικη που ταυτιστηκα
     
  12. pistols

    pistols Regular Member





    απλα αφαιρεσα το sex για να μην με περασετε για ανωμαλο!!!!!!!