Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

O Πόνος εκτός SM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Iwnas, στις 11 Φεβρουαρίου 2009.

Tags:
  1. Iwnas

    Iwnas Regular Member

    Σας αρέσει ο πόνος ακόμα και αν δεν ενδιαφέρεστε για το SM κομμάτι του BDSM; Αν ναι πόσο συχνά τον επιδιώκετε, με ποιους τρόπους και μέχρι πιο επίπεδο; Υπάρχουν περιπτώσεις που δεν απολαμβάνεται τον πόνο αυτόν καθαυτόν αλλά τη δύναμη της επιβολής που αυτός προσφέρει;
     
  2. cider

    cider Kitchen master

    Θα μπορούσατε, αγαπητέ, να κάνετε πιο συγκεκριμένο το ερώτημα; Ιδίως το δεύτερο κομμάτι του έρχεται σε ευθεία αντίθεση με τον τίτλο του νήματος, με αποτέλεσμα για να μπορεί να απαντήσει κανείς να πρέπει να αναπτύξει καμιά εκατοστή παραμέτρους...
     
  3. Iwnas

    Iwnas Regular Member

    Απάντηση: Re: O Πόνος εκτός SM

     
  4. atasai

    atasai Regular Member

    Αν κατάλαβα καλά, ρωτάς αν απολαμβάνουμε τον πόνο ακόμη και όταν δεν προκαλεί σεξουαλική ευχαρίστηση.

    Δεν μπορώ να διακρίνω με σαφήνεια τον ερωτικό από τον μη ερωτικό πόνο. Γνωρίζω ότι κάποιες μορφές του μου προκαλούν ευχαρίστηση. Αυτό με τη δύναμη της επιβολής δεν το πιασα. Απόλαμβάνω το πλημμύρισμα του μυαλού μου με περίεργες ουσίες και όχι τον πόνο αυτόν καθαυτόν. Το πρώτο παράδειγμα που μου ήρθε στο μυαλό είναι τα piercings. Επέλεξα να τα κάνω μόνη μου για να μπορέσω να παρατείνω τη διαδικασία και να την απολαύσω όπως ήθελα 
     
  5. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Ειναι σαν να λεει ενας μαζοχιστης

    - "Καυλωνω με τον πονοκεφαλο που με επιασε,μακαρι να γινει ημικρανια να χυσω"
     
  6. cider

    cider Kitchen master

    Οποιοσδήποτε πόνος πέραν του ερωτικού μού είναι εντελώς ανεπιθύμητος. Είτε αν είναι να τον δεχτώ, είτε αν είναι να τον προκαλέσω. Ανήκω στην κατηγορία εκείνη των ανθρώπων που βομβαρδίζουν και την παραμικρή απαρχή πονοκεφάλου με παυσίπονα.
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: O Πόνος εκτός SM

    Έτσι ακριβώς, ολόιδια.

    Επιπροσθέτως, αν η γυναίκα που μπορεί να μαστιγώνω τρείς φορές τη μέρα ( ξέρει αυτή, γιατί   ), τύχει να έχει τη νύχτα πονόδοντο,
    πιό πιθανό είναι να ξενυχτήσω εγώ, παρά αυτή, από την ανησυχία...
     
  8. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Μπορει να απολαμβανω τον πονο μεσα στο bdsm εκτος αυτου ομως δεν αντεχω οχι πονοδοντο αλλα ουτε με οδοντογλυφιδα να με τσιμπισουν και θα ελεγα πως αντιδραω πολυ εντονα τοτε...
    χεχεχεχε



    χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!

    Συμφωνω απολυτα αδελφε μου!!!!νομιζω πως δεν χρειαζονται αλλες απαντησεις σε αυτο το νημα!!!
     
  9. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Επισης μια μαζοχιστρια γυναικα δεν θα απολαμβανε τις "δυσκολες μερες" εκεινους τους πονους.Τα θυληκα μερη του φορουμ με κατανοουν απολυτα πιστευω.
     
  10. Iwnas

    Iwnas Regular Member

    Υποθέτω πως η προσπάθεια γελοιοποίησης του συγκεκριμένου thread έχει τις ρίζες της απλά στο αποτυχημένο χιούμορ κάποιων. Δεν θα ήθελα να επαληθευθώ στην σκέψη μου περί τραμπακουλίστικης αντιμετώπισης κάποιων θεμάτων επειδή δεν έχουμε κάτι αξιόλογο να πούμε. Οπότε αντί να λέτε ότι να ναι καλύτερα να σωπαίνεται
     
  11. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Εχει 1000 ειπωθει το θεμα και προσωπικα θεωρησα τουλαχιστον αστειο να απανταμε σε αυτονοητα πραγματα.Εξ' ου και το χιουμορ
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: O Πόνος εκτός SM

    Δεν κατάλαβα τον τόνο σου Ίων, ή μάλλον τον κατάλαβα και τον βρίσκω επιεικώς ανάρμοστο. Δεν ξέρω τί σημαίνει "τραμπακουλισμός", αλλά ξέρω πολύ καλά τί σημαίνει τραμπουκισμός και προσπάθεια τρομοκράτησης, λεκτικά έστω.

    Πέραν τούτου, έχεις και καταφανέστατα άδικο. Σοβαρότατες ήταν οι απαντήσεις που δόθηκαν, και όλες απόλυτα επί του θέματος και ουσιαστικότατες, έστω κι αν παρουσιάστηκαν με τρόπο χιουμοριστικό.

    Χαλάρωσε.