Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

On topic film, THE SECRETARY

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος saladin, στις 6 Νοεμβρίου 2005.

  1. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Δεν μου άρεσε η ταινία. ΠΟλύ μελό βρε παιδί μου. Κάτι από Φώσκολο είχε (αν και ο Νίκος έγραφε και σκηνοθετούσε για τα ενσημά του, όπως δήλωσε). Προτιμώ το, δικό μας, Νικολαΐδη. Σε όσους δεν το έχουν δει προτείνω το Singapoore Sling, δε θα φύγουν χωρίς ικανοποίηση. Πολύ καλή ταινία. Και για όσους ξέρουν το Νικολαΐδη, έχει κάτι απο μπε-ντε-σε-μ στο χαρακτήρα του.
     
  2. Τουλάχιστον ο Νίκος ο Φώσκολος είχε και κάποιο ξυλοδαρμό ή πιστολίδι (συνήθως σε νταμάρια) στις ταινίες του, για να ανάψουν τα αίματα, και έχει περάσει πλέον στη σφαίρα του cult. Όσο για τον άλλο Νίκο τον Νικολαίδη αν και με απογοήτευσε (λιγο όχι πολύ) με το "Ο Χαμένος τα Πέρνει Όλα" είναι ένας από τους καλύτερους filmaker του Ελλαδικού κινηματογραφικού χώρου.
     
  3. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Τα παλιότερα όμως... Δεν μπορείς να πεις. Εμένα μου αρέσει (σαν cult) πλέον και ο Ξανθόπουλος. Πολύ γέλιο.
     
  4. "Τα παλιότερα όμως... Δεν μπορείς να πεις. Εμένα μου αρέσει (σαν cult) πλέον και ο Ξανθόπουλος. Πολύ γέλιο."

    Kαι τα παλιότερα και κάποια από τα νεότερα (βλέπε Έξοδος Κινδύνου 1980), ακόμα και αυτά που έγραφε το σενάριο (όπως το Ζούγκλα των Πόλεων 1970 σε σκηνοθεσία του Σταύρου Τσιώλη). Όσο για τον Ξανθόπουλο τι να πω η σεκάνς από την "extravaganza" ("υπερπαραγωγή) Η Οδύσσεια Ενός Ξεριζωμένου όπου παλέυει με μια αρκούδα (έναν κομπάρσο ντυμένο αρκούδα δηλαδή) είναι all the money.

    Αλλά... αρκετά ξεφύγαμε από το thread με αυτά τα 3 ποστς και βλέπω σε λίγο να λιθοβολούνε την οθόνη και μας μαζί αγαπητέ john_slave96

    blame it on the Foskolos!!!
     
  5. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Πάντως θα ήθελα να έβλεπα τις καλές ιαπωνικές ταινίες που έχουν να κάνουν με μπε-ντε-σεμ. Αυτές αξίζουν. Κάτι ετοιμάζω για το φθινόπωρο. Θα ανακοινωθεί σύντομα.
     
  6. Αυτό φίλτατε είναι είδηση αναμένω (αναμένος)  

    Nippon Rules!!!!
     
  7. kinkylina

    kinkylina New Member

    Απάντηση: On topic film, THE SECRETARY

    Ήταν η ταινία που με έκανε να έχω για πρώτη φορά τέτοιες σκέψεις
     
  8. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Δες καλύτερα το Maitresse του Σρέντερ. Τότε θα αλλάξεις γνώμη. (Με ένα υπέροχο Ντεπαρντιέ).
     
  9. Uranoos

    Uranoos Regular Member

     
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Πολύ ενδιαφέρον, θα προσπαθήσω να το δω   M/f ή F/m είναι το έργο john_slave96;
     
  11. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Ένας άντρας που τελικά βρίσκει μια Αφέντρα η οποία γίνεται ερωμένη του. Αντίπαλα αισθήματα, χωρισμός και επανένωση σε μια ωραία και στρωτή ταινία. Έχει κάποιες bdsm σκηνές που είναι βίαιες. Εγώ την πήρα από το amazon, δε νομίζω να κυκλοφορεί στην Ελλάδα.
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες john_slave96