Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

one night session

Συζήτηση στο φόρουμ 'Tops / Bottoms' που ξεκίνησε από το μέλος charlotte, στις 8 Νοεμβρίου 2017.

  1. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Εμένα ο τίτλος μου αρέσει.
    One night session.
    Όχι.... One night D/S.
    Αυτό!
     
  2. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Είχα κάτι μέρες να σας διαβάσω και νομίζω ότι όλο και πιο πολύ σκέπτεστε σε κουτάκια ή έστω σε λωρίδες, πώς πρέπει να γίνεται το ένα και το άλλο και αν γίνεται το ένα δεν μπορεί να γίνει το άλλο ή ούτε το ένα ούτε το άλλο κλπ κλπ. Ούτε θυμάμαι πόσες φορές διάβασα τη λέξη "πρέπει" σε ένα μόνο νήμα. Εντύπωση μου κάνει. Αλλιώς σας θυμόμουν.

    Μερικές σκέψεις μου, πρώτα για την υποταγή. Υπάρχει η υποταγή που βγαίνει στην επιφάνεια και εκφράζεται λίγο λίγο στο πλαίσιο σχέσης D/s και γι αυτήν μιλάμε εδώ συνήθως. Υπάρχει όμως και η υποταγή που έχει ανάγκη να εκφραστεί και να βιωθεί άμεσα και αμέσως. Σε ένα παιχνίδι πχ. Τέτοια παιχνίδια γίνονται και στην Αθήνα, κάθε σ/κ σίγουρα. Πηγαίνει μια υ και κάθεται σε κάποιον Κ και την κάνει μπλαβιά, χωρίς πολλές πολλές προσυνεννοήσεις γιατί χωρίς; Γιατί αυτό είναι το βίτσιο τους! Their vice is o.k. your vice is o.k. what's the matter with you?  

    Θα μου πείτε ότι αυτή είναι υποταγή - αν είναι - με γερή δόση αλγολαγνίας. Επιμένω στο ότι μπορεί, ενδέχεται, ίσως να είναι υποταγή ή έκφραση ενδότερης υποτακτικότητας και άλλα πράγματα μαζί.

    Μια εμπειρία μου, με τον Αφέντη που με πήρε κοντά του όταν έπαψα να είμαι εκπαιδευόμενη, είχαμε μιλήσει τις άπειρες ώρες στον messenger, του είχα αποκαλυφθεί επειδή ήταν και εξαιρετικά έμπειρος και οξυδερκής και είχαμε βγει για έναν καφέ γνωριμίας από τον οποίο είχα φύγει κυριολεκτικά τρέχοντας γιατί είχα φρικάρει εντελώς από την περιγραφή του πώς θα είναι η σχέση μας. Δηλαδή, το χρώμα που είχα πάρει καθώς τον άκουγα το θυμόμασταν και οι δύο επί χρόνια. Λίγες μέρες μετά την βιαστικότατη αποχώρησή μου από τον καφέ, έστειλα μήνυμα όπου ικέτευσα να με κάνει μαύρη στο ξύλο, το ήθελα σε όλο μου το σώμα, δεν μπορούσα να μένω αμαστίγωτη άλλο. Δεν είχα νιώσει ερωτικό ξύλο στο πετσί μου ποτέ μου ως τότε. Το πρώτο μας παιχνίδι ξεκίνησε με μένα να τον περιμένω γυμνή και με δεμένα μάτια με μισάνοιχτη την πόρτα της εισόδου του σπιτιού μου και να μην ξέρω καν πότε και αν θα μπει. Η πρώτη μας σωμαιτκή επαφή ήταν μερικά ξεγυρισμένα χαστούκια και ακολούθησε παιχνίδι, δυνατό παιχνίδι. Αυτό τι ήταν με βάση τα παραπάνω που λέτε; Θα μπορούσε να έχει μείνει one night session και να μην έχει γίνει άλλο; Μπορείτε να δεχτείτε τον λόγο μου ότι ήταν για μένα, εκείνο το παιχνίδι, μια ολοκληρωμένη εμπειρία που ακόμα και αν τίποτα άλλο δεν επακολουθούσε μετά μου είχε δώσει πάρα πολλά; Και ήταν υποταγή, γιατί ένιωθα ότι αλλιώς δεν μπορούσα να κάνω, ότι δεν ήταν επιλογή μου. Και ναι, το είχα προκαλέσει. Όλοι, παντού, προκαλουμε για πράγματα για τα οποία τρέχα γύρευε αν είμαστε έτοιμοι και σπανίως για τα ήδη κεκτημένα. Έτσι προχωράει ο κόσμος. Με αυτές τις υπερβάσεις, ελάχιστες, μικρές ως και τεράστιες, πετυχημένες και αποτυχημένες. Δεν είναι φορμαλιστικές οι ερωτικές διαδρομές, όπως και να μοιάζουν, διαισθαντικές και υπερβατικές είναι.

    Μπορεί να είναι αρχάρια αυτή η υποτακτική; Λογικά δεν μου βγαίνει να είναι αρχάρια. Από την άλλη, είναι ο αρχάριος που έχει την άγνοια κινδύνου και τη λαχτάρα να ζήσει πράγματα. Όπερ έδει δείξαι.

    Στέκει εδώ το αδιαπραγμάτευτο του Κ; Πρώτη φορά ακούω αυτή την έκφραση, αλλά δεν πειράζει διόλου. Εδώ είναι που στέκει το αδιαπραγμάτευτο του Κ ως αρχή. Το περιεχόμενο του αδιαπραγμάτευτου και ο … επικοινωνιακός χειρισμός του είναι μια άλλη ιστορία.

    Μα μπορεί μια υποτακτική να τα κάνει όλα χωρίς καν το "καλησπέρα σας"; Αν το λέει η καρδούλα της, αν το έχει φαντασιωθεί εκατό χιλιάδες φορές και το θέλει τώρα, αν νιώσει ότι την παίρνει, αν δει στον άλλον κάτι που την συγκινεί, αν νιώσει ότι είναι κατεπείγον να τον φέρει κοντά της; Μια αίσθηση κατεπείγοντος με είχε κάνει, προ εικοσαετίας πια, να κάνω την πρώτη μου κίνηση υποταγής ήταν κάτι πολύ πιο απλό από παιχνίδι ήταν μια συμβολική χειρονομία. Ο άλλος την κατάλαβε και η χειρονομία μου έπιασε τόπο.

    Γι αυτό σας λέω, μην τα βλέπετε όλα ως εαν ασκήσεις επί χάρτου, δεν είναι  

     
     
  3. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Κατ αρχήν σ ευχαριστώ @gaby_m που μοιράστηκες τις εμπειρίες σου στο νημα μου!  
    Το θέμα μου δεν είναι ο φόβος της έντασης, αλλά κατά πόσο πραγματικά είναι αυτά που ζητάμε καμία φορά. Ναι λειτουργώ με κουτάκια και μαθηματική λογική. Σέβομαι τα βιώματα που παρέθεσες, τα πάντα μπορεί να συμβούν και είναι ωραίο όταν γίνεται. Όταν όμως δεν υπάρχουν εχέγγυα ότι θα συμβούν τα κουτάκια μου και η εντιμότητα μου, μου λένε να μην υπόσχομαι. Προσωπικά είμαι και προτιμώ τις ντεγκλαρε εξηγήσεις, μια και απεχθάνομαι τις θεατράλε εντυπώσεις. Άρα δεν είναι θέμα φόβου αλλά καθαρά επικοινωνίας.
     
  4. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Αγαπητή μου @charlotte δε νομίζω να προκύπτει ότι έκρινα εσένα προσωπικά, γενικά μίλησα και με βάση γραφόμενα που είδα.

    Αν κάτι πάντως θα με προβλημάτιζε στη συνολική σου τοποθέτηση θα ήταν η έμφαση που δίνεις στο "αδιαπραγμάτευτο" του Κ και αυτό επειδή ούτε τα βιώματά μου ούτε η εμπειρία μου από τον χώρο μου έχουν δείξει ότι το BDSM sur mesure, που τραβιέται στα μέτρα του καθενός δηλαδή, είναι πιο ασφαλές και ακίνδυνο κάθε άλλο μάλιστα. Τί να κάνω, είμαι κατά των απομιμήσεων  

    Δεν είδα να μίλησα για φόβο και δεν είδα να μίλησα ειδικά για φόβο της έντασης, πάντως.
     
  5. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Σχώρα με που σε κατάλαβα λάθος,
    Σ αυτό το κομμάτι δεν κατάλαβα τίποτα
     
  6. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Έχω την αίσθηση ότι παλιά παιδιά του χώρου, θεώρησαν το νήμα καταγγελία για τους κ για το βδσμ ή ότι άλλο. Πολύ λυπάμαι για αυτό. Θα προσπαθήσω ξανά γιατί μάλλον δεν το έχω καθόλου με τον γραπτό λόγο. Θεωρώντας ότι τα υ δεν γεννιούνται αλλά φτιάχνονται, με κόπο πολλές φορές, ότι ένα υ θα μπορεί να κάνει πολύ λιγότερα σε σχέση με αυτά που θα μπορεί σε 5 ή 10 χρόνια. Αυτό δεν σημαίνει ούτε βδσμ παραγγελία, όπως ειπώθηκε κάπου, ούτε και βδσμ στα μέτρα του καθενός. Μιλάω για την εξέλιξη με όλη την διάθεση που μπορεί να έχει ένα υ. Θεωρώ ότι δεν μπορεί να υποσχεθεί τα πάντα εν λευκό, ή το αδιαπταγματευτο, για τον παραπάνω λόγο. Κάποιοι συμφωνούν με τα όρια, κάποιοι δεν συμφωνούν αλλά ακόμα δεν κατάλαβα πως γίνεται να μπεις έτοιμος σε τέτοιο παιχνίδι και να μην χρειαστείς καμία εξέλιξη. Σαν να μου λέτε ότι έτσι γεννηθήκατε δεν εκπαιδευσατε και δεν εκπαιδευτικατε ποτέ.
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    .. μη πιστεύεις ότι ακούς.

    θέλει χρόνο, αφού.
     
  8. nymphette

    nymphette Guest

    Η υποτακτικότητα που μπορεί να νιώσει κάποια για οποιονδήποτε -με έμφαση στο οποιονδήποτε- εξαρτάται απο την πίεση που της ασκούν οι συσσωρευμένες φαντασιώσεις που ανυπομονούν να γίνουν βιώματα.
    Όσο περισσότερο "ατάιστη" νιώθει -κάτι ενδεχομένως και άμεσα σχετιζόμενο με την απειρία της που περιγράφεται στο case study- τόσο πιο πιθανό είναι να ρισκάρει. Ακόμη πιο πιθανό να ρισκάρει με κάποιον που μέσω περιγραφών, εκλαμβάνεται απο την ήδη ερεθισμένη φαντασία της ως η ενσάρκωση του ιδανικού ζητούμενου.
    Κι όταν "ξαλαφρώσει" απο την ανεκπλήρωτη επιθυμία, ακόμη κι αν θα είναι τυχερή και η εμπειρία της αποδειχθεί ευχάριστη, θα έχει βιώσει τον ρόλο της περιστασιακής bottom κι οχι της υποτακτικής (μολονότι η ίδια μπορεί κάλλιστα να φαντάζεται μέχρι και πως ερωτεύτηκε, ώστε να ενισχύσει το αίσθημα της ολοκληρωτικής παράδοσης που θέλει να βιώσει)

    Το όλο υποθετικό σενάριο με τη σατιρική χροιά (περισσότερο όσον αφορά τις "λυσσασμένες άπειρες υποτακτικές" και λιγότερο όσον αφορά τους "Κ -σουπερτρόπαια") δείχνει πόσο πολύ επηρεάζει το μέτρο την σοβαρότητα, ίσως και την ασφάλεια των επιλογών κάποιων.
    Όπως και να χει, το πιο ενδιαφέρον θα ήταν η δημιουργία των κατάλληλων συνθηκών για μια D/s σχέση, μετά απο ένα και μοναδικό μεμονωμένο session. Βέβαια σ εμένα φαίνεται σχεδόν παραμυθιακό το σενάριο-λαχείο, μου θυμίζει χολυγουντιανές παραγωγές όπου οι πρωταγωνιστές ερωτεύονται κεραυνοβόλα και γίνονται ζευγάρι, αλλά είμαι κάπως άπειρη σ αυτά τα θέματα, ακόμη και στα σενάρια : )
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Θυμήθηκα τότε που αγόραζα δυο εκατοντάμετρες επαγγελματικές μεμβράνες τη βδομάδα...
    Πέρα από το προφανές της αιτίας, απλώνουν καλά το κόκκινο και ντεγκραντάρουν το μαβί ομαλά από το κίτρινο της εσωτερικής περιφέρειας...
    Μόνο που ήταν day sessions...
     
  10. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Δεν συνηθίζω να σχηματίζω γνώμη για κάποιον από την ηλικία του αλλά για 18 χρονών πρέπει να πω ότι με εντυπωσίασε η ωριμότητα που βγάζεις στην γνώμη που εξέφρασες.
    Συνέχισε έτσι.  
     
  11. Soraya

    Soraya Guest

    Επικίνδυνα μονοπάτια αναζητά η υποτιθέμενη υποτακτική πρωταρα.....
     
  12. Platonistis

    Platonistis Ερωτικός Μύστης

    Αυτό που σου λένε είναι πως γνωρίζεσαι πρώτα με κάποιον, λες τι μπορείς να δεχθείς, τι σ αρέσει, τι αρέσει στον άλλο και τι δέχεται κι ο άλλος και βγάζετε άκρη, και προχωράτε ανάλογα.
    Άμα πας στα τυφλά, τι ακριβώς περιμένεις ; Τι να περιμένει ο άλλος από εσένα ; Στις απαντήσεις τους όσοι και όσες απάντησαν πριν από εμένα, τους βρήκα ξεκάθαρους/ες. Τις δικές σου όμως όχι και τόσο.
    Εννοείς one night stand, αλλά με bdsm χροιά ; Εγώ δε θα εμπιστευόμουν κάποιο άτομο που μόλις γνώρισα σαν s. Σαν M η αμφιβολία για το αν θα κάνω κάτι πέρα από τα όρια της s θα μου χάλαγε όλη την εγκεφαλική αυτοσυγκέντρωση και δε θα με άφηνε να το ευχαριστηθώ.