Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

one night session

Συζήτηση στο φόρουμ 'Tops / Bottoms' που ξεκίνησε από το μέλος charlotte, στις 8 Νοεμβρίου 2017.

  1. skia

    skia Contributor

    Διαβάζεις αυτά που θες να διαβάσεις και τα μεταφράζεις όπως θέλεις εσύ να τα μεταφράσεις. Λέω..... όταν κάποιος είναι ξεκάθαρος στο τι ζητάει στο session η υπό αν δεν μπορεί να ακολουθήσει δεν ακολουθεί.
    Η υπό κι η σκλάβα δεν γεννιέται, αφού θες ρωτάς. Όμως μια υπό και μια σκλάβα που είναι συνειδητά στο χώρο όταν ζητά κάτι, είναι έτοιμη να το δοκιμάσει και δεν πάει να ξεκινήσει κάτι με την αρνητικότητα στο κεφάλι της. Δεν απορρίπτει κάτι πριν καν το δοκιμάσει.
     
    Last edited: 9 Νοεμβρίου 2017
  2. Brigitte

    Brigitte Contributor

    D/s σε ένα μεμονωμένο session?? Όχι T/b?? Σοβαρά τώρα??
    Μετά από τόσα και τόοοοοοοσα νήματα που μιλούν για το διαχωρισμό αυτών των δύο??
     
  3. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Χμ! Δεν το λέω με αρνητικότητα αλλά οταν συναινώ, δινω τον λόγο μου, πρέπει να τον τιμώ. Οταν λοιπον θα πω ναι θα πει οτι θα γίνει, οτι μπορώ, αλλιώς κοροηδεύω εμένα και τον Κ .
     
  4. skia

    skia Contributor

    Άρα; Συμφωνείς ή δε συμφωνείς. Απλά τα πράγματα. Άσε που D/s δεν υπάρχει σε μεμονωμένα sessions. Κι αυτό είναι που μπερδεύουν οι περισσότεροι. Θεωρούν ότι το να κάνουν ένα session είναι και υποταγή. χα .....
     
  5. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Ναι! Είναι συγκεκριμένη η ερώτηση. Αν δεν συμφωνείς με αυτό απλά πες το! Έχω όμως τα χρόνια δυό γαιδάρων για να ξέρω τι ρωτάω   καλή συνέχεια κι ευχαριστω για τη συμμετοχη.
     
  6. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Σαν νεοεισερχόμενη δεν μπορω να κάνω τα πάντα. Αφου δεν υπάρχει προσαρμογή δεν θα μάθω ποτέ! Δεν είναι απλο παιχνίδι T/b το να υποταχθω πλήρως π.χ. εγω. Αρα υπάρχει D/s σε μεμονομενο σέσιον.
     
  7. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Όταν είσαι έτοιμη να κάνεις οτιδήποτε σου ζητηθει χωρις δευτερη σκέψη δεν είναι υποταγη; κι αν δεν είναι τι είναι;
     
  8. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Αφού το λες εσύ με τόσα χρόνια εμπειρίας..

    Υποθέτω ότι εμείς διαβάζουμε μπαρούφες τόσο καιρό εδώ μέσα..
     
  9. skia

    skia Contributor

    Σαν νεοεισερχόμενη δεν μπορείς να κάνεις τα πάντα. Επιλέγεις τι ακολουθείς και τι όχι. Προσαρμογή που να υπάρξει; Προσαρμογή υπάρχει στη πορεία μιας σχέσης. Σε ένα sesion τι προσαρμογή να υπάρξει; Session δηλαδή κατά παραγγελία; Δεν το καταλαβαίνω αυτό, ειλικρινά. Αν ο άλλος σου πει ότι θέλει αυτά ξεκάθαρα, κι εσύ δε θες δεν το κάνεις απλά.
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν είναι όλα για όλους.

    Το να κάνεις session, δε σημαίνει απαραίτητα ούτε υποταγή, μα ούτε και Ντι/ες, είναι απλούστατο, ένα ωραιότατο play και δατς ιτ.
     
  11. skia

    skia Contributor

    Ξεκαθάρισε πρώτα για τι μιλάμε .... Για σχέση ή για μεμονωμένο session. Eίναι δυο τελείως διαφορετικά πράγματα.
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @anthea[C_M]

    Για Οne night session, γράφει, ξεκάθαρα.