Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

one night session

Συζήτηση στο φόρουμ 'Tops / Bottoms' που ξεκίνησε από το μέλος charlotte, στις 8 Νοεμβρίου 2017.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Απλά δεν συζητιούνται φίλτατε poe, γίνονται ή γίνεται μια απόπειρα. Εννοώ αναφορικά με την βροχή, τον εξευτελισμό, άϊντε και το μαστίγωμα.
    Αν σου κάτσει - δηλαδή η άλλη να μην τσινίσει ή να μην φρικάρει - καλώς. Αν δεν σου κάτσει, παίζει απ' το να φας μπινελίκια στην καλύτερη, μέχρι ν' αποκτήσεις βαρύτερα ντράβαλα στην χειρότερη.
    Ιδού η Χίος, ιδού και η μαστίχα. Πάντως Κ/υ με το "καλημέρα", σε μένα συνεχίζει να φαντάζει αστείο ακόμη και σαν play.
    Και με το "καλημέρα" εννοώ ακόμη και μετά απ' ώρες επί ωρών συνομιλίας δια τηλεφώνου/skype/chat/πμ ( δηλαδή δίχως να έχει υπάρξει έστω ένα ελάχιστο "ζωντανής" επαφής ), το one night session εκείνο κι αν μου φαντάζει τελείως off και στην καλύτερη για ελαφρύ s/m.
    Εκτός κι αν κάποιος πάει σε κάποιο φυσικό μέρος, του οποίου οι θαμώνες θ' αρέσκονταν σε συγκεκριμένα πραγματάκια και θα το σύχναζαν επί τούτου ( δίχως να το κρύβουν στο παραμικρό, μέσα σε κείνους τους "τέσσερις τοίχους" ).
    Στη χώρα μας δεν ξέρω αν υπάρχουν τέτοια μέρη και ειλικρινά δεν έχω καν την περιέργεια, να το μάθω.
     
    Last edited: 9 Νοεμβρίου 2017
  2. nymphette

    nymphette Guest

    Τα sessions μέσα σε μια T/b σχέση, αποτελούν την ερωτική έκφραση ενός ζευγαριού που έχει επιλέξει αυτόν τον τρόπο σχετίζεσθαι
    και δεν έχει καμία σχέση με το "savoir vivre της ξεπέτας" του one night session που πραγματεύεται το νήμα.
    Επειδή για την παράδοση ελέγχου στα πλαίσια ενός session, δεν επαρκεί το κλικ της στιγμιαίας έλξης. Χρειάζεται να υπάρχει εμπιστοσύνη -που δεν χτίζεται σε μερικές ώρες, λόγω σεξουαλικής επιθυμίας- και αμοιβαίος σεβασμός, ασφάλεια και οικειότητα -που δύσκολα ευδοκιμούν μεταξύ καυλωμένων αγνώστων-
    Οπότε για μένα, δεν έχει τόση σημασία ποιες s/m πρακτικές θα συμφωνηθούν μεταξύ των αγνώστων, εφόσον δεν θα υπάρχει κανένα πλαίσιο που να τις υποστηρίζει, πέρα απο μια πρόσκαιρη ικανοποίηση της ηδονής.
     
    Last edited by a moderator: 9 Νοεμβρίου 2017
  3. poepoe1800

    poepoe1800 Regular Member

    Για να γυρίσουμε στο θέμα λοιπόν
    Δε νομίζω ότι μπορεί να συμβεί μέσα σε μια σύντομη γνωριμία οπως προαναφέρθηκε τέτοιο απόλυτο ξεκαθάρισμα σεξουαλικών Προτιμήσεων Και βουρ αμέσως πάμε και στην πράξη ( One night )
    Εκτός αν βρεθούμε σε κάποια άλλη χώρα oπως είπε και ο καταπληκτικός τύπος Τenebra και μας κάνουν τη χάρη να μας δεχτούν σε κάποιο prive club BDSM( England )
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Όλα μπορούν να συμβούν, ποτέ μη λες ποτέ.
     
  5. poepoe1800

    poepoe1800 Regular Member

    Τι θα γίνει βρε μαντλιν ; για πες μου.. Μόλις γνωρίσεις κάποιον πίνοντας καφέ μαζί του Θα του πεις ναι καλέ μου πάμε να με κατουρήσεις να με δέσεις με ένα λουρί και να με σέρνεις έξω στους δρόμους Εφόσον πρώτα με μαστιγώσεις και ξεφτιλίσεις την προσωπικότητά μου ;;; Πιθανώς για να το λες κάτι θα ξέρεις . Δε νομίζω να μιλάς στον αέρα ;
    Πες μου λοιπόν και μένα για να μάθω κι εγώ . Έχεις δει κατι τέτοιο να συμβαίνει; το έχεις βιώσεις η ίδια ;;;
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Hahaha, όχι αλλά ετσι όπως το θέτεις με αγχώνεις. Με έναν καφέ, δεν έπαιξε κανείς, οπότε μη το παίρνεις τόσοοο κυριολεκτικά. Όλα θέλουν χρόνο, λογική και καύλα + δυο players, σιγά πια. Το χω δει , ναι συμβαίνει.

    Για να μάθεις, ξεσκόνισε τα νήματα, όχι κ όλα στο πιατάκι.  
     
  7. poepoe1800

    poepoe1800 Regular Member

    One night Λέει Μαντλίν ... Είχες χρόνο και λογική σε One night ;;; Μόνο καύλα ...
    Πες μου ξεκάθαρα σε One night Έχεις δει να συμβαίνουν όλα τα προαναφερόμενα ;;; Έχεις βιώσει η ίδια κάτι τέτοιο ;;;
    Όχι γενικά και αόριστα . Κοιταχτήκαμε καθίσαμε ήπιαμε καφέ και παμε ( Χρυσή βροχή απόλυτη υποταγή εξευτελισμός Μαστίγωμα )
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Πάμε πάλι:

    Πολλά λες. Όπως βγαίνει στον καθένα δεν είναι απαραίτητο να τα κάνει με τη μια ό λ α. Κατανοητό;
     
  9. poepoe1800

    poepoe1800 Regular Member

    Αυτό λέω κι εγώ ... Συμφωνούμε απόλυτα δεν γίνονται με τη μία όλα  
     
  10. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Γράφεις σε bdsmικό φόρουμ!!!! Αυτό που διαβάζω δεν είναι γνώμη, ειναι κριτική με ειρωνία! Προσβάλεις κόσμο. Ελπίζω να το καταλαβαίνεις και να μην χρειαστεί αναφορά.
     
  11. centcool

    centcool Guest

    ετοιμη για όλα δεν υφίσταται διότι μην ξεχνάμε και το safeword. πρόθυμη για όλα όμως είναι άλλη ιστορία.

    προθυμία για όλα μιας/ενος sub χρειάζεται να υπάρχει, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως και στην πράξη θα τα κάνει όλα.
     
  12. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Εδω ειναι το θεμα μου!!! Τι θα πει αυτό; το λεω και προσευχομαι να μη μου συμβει; το λεω και οταν φτανει η ωρα λεω τη λεξη ασφαλειας; Στη λογική οταν λέμε : έστω ότι, και ειναι δεδομένο. Τι ισχύει; Μου το λεει/ζητάει και δεν το εννοει; ή το δεχομαι αλλα δεν το εννοω/κάνω;