Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

One-Night-Stand

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Venilia, στις 23 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. Venilia

    Venilia Αφοσίωση σε μια πολυμορφική σχέση Master / Slave

    ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ;
    Διασκέδαση μιας νύχτας;
    Με την αγγλική έκφραση "One-Night-Stand" εννοείται μια σεξουαλική βραχυπρόθεσμη, η οποία διαρκεί το πολύ μία νύχτα ή ακόμα και λίγες μόνο ώρες. Δεν είναι θέμα να γνωρίσεις τους άλλους ή να ξεκινήσεις μια σχέση.
    τι γνώμη έχετε;

       

    το τριπτυχο ειναι
    1 βρισκομαστε
    2 γαμιομαστε
    3 ξεχνιομαστε
     
    Last edited by a moderator: 23 Σεπτεμβρίου 2017
  2. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Δεν έχω κάνει ποτέ(και δεν νομίζω οτι θα κάνω)...δεν μπορώ να λειτουργήσω αν δεν έχω αποκτήσει μια κάποια οικειότητα με τον άλλο.
     
  3. folha

    folha deja vu

    Πάντα με προφυλακτικό  
    το 3 δεν είναι δεδομένο! παίζει 50-50 θα έλεγα  
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor



    Αν το σεξ είναι καλό, θα θέλει κι άλλο, αν όχι χαιρετίσματα, ξεκάθαρα.   
     
  5. Polyamorian

    Polyamorian New Member

    Θεωρώ πως μια σεξουαλική επικοινωνία λειτουργεί πολύ καλύτερα σε συνθήκες εμπιστοσύνης και οικειότητας. Η γνώση του άλλου, τα βίτσια και τα ταμπού του, λειτουργούν διεγερτικά ως προς την απόλαυση της όλης διαδικασίας. Θεωρώ πως το σεξ σαν κάτι που κινείται πρωτίστως εγκεφαλικά χρειάζεται τη γνώση του άλλου για να μεγιστοποιηθεί η απόλαυση.

    Βέβαια και το σεξ με έναν άγνωστο είναι μια μορφή γνωριμίας μια και το σώμα έχει την δική του γλώσσα και κώδικα επικοινωνίας. Μπορεί λοιπόν να γίνει η αρχή μιας προσέγγισης, αν αποδειχθεί πως ταιριάζουν τα σώματα είναι μια πρόκληση και για τους χαρακτήρες να γνωριστούν επίσης.
     
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Έχω πολύ καλή γνώμη και μου άρεσε. Όταν η ζωή μου ήταν ταξίδι και έβλεπα πως και ο άλλος επίσης ταξιδιώτης ήταν. Εγώ το είχα βρισκόμαστε, καταλαβαινόμαστε, γαμιόμαστε, αποχαιρετιόμαστε, ξεχνιόμαστε ή και όχι, όπως λέει η @folha
     
  7. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    οπως την βρισκει ο καθενας.
    αν και στο bdsm θαλεγα ειναι και λιγο ρωσικη ρουλετα!!
     
  8. Polyamorian

    Polyamorian New Member

    Μου φαινεται φοβερά επικινδυνη η φαση του bdsm με αγνωστο δεδομένου πως δεν ξέρεις αν ο άλλος τηρει τους κωδικες του παιχνιδιου η εχει μια διαφορετική δικη του προσεγγιση για το τι ειναι το bdsm...
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Why? Μια-άντε-δυο συνεδρίες δε γίνονται και τέλος!;
     
  10. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

  11. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    με καποιον/α που δεν ξερεις τη ρολο βαραει να σε δεσει κλπ?
    δεν ξερω ποσο μεγαλη εγγυηση δινουν μαζι με το safeword 
     
  12. lexy

    lexy .ti.va.

    Παρουσία του Κυρίου, έχει συμβεί. Μόνη, ποτέ. Μου το έχω υποσχεθεί, περισσότερο για λόγους περιέργειας. Για το μετά.