Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

P.I.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος MindMaster, στις 30 Μαρτίου 2009.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor




    Δεν ήξερα γιά πόσο θα μπορούσα ακόμη να περιμένω μήπως τυχόν κι εμφανιζόταν. Μάλλον όχι πολύ πάντως, ένοιωθα πιά τα βλέφαρά μου να συναγωνίζονται άνετα σε βάρος το καπώ της παλιάς μου Σεβρολέτ... Έφταιγε και το που ήταν ποτισμένα με ουίσκυ βέβαια. Ήμουν ολόκληρος ποτισμένος με ουίσκυ γιά να ’μαστε ακριβείς, σκεφτόμουν πως θα έπρεπε να προσέξω ιδιαίτερα αν άναβα τσιγάρο.

     

    Δεν θ’ άντεχα γιά πολύ ακόμη να κοιτάζω το δρόμο πίσω απ’ τα χαμηλωμένα στόρια. Δεν είχε και καθόλου κίνηση άλλωστε πιά, κάτι να μου κινεί το ενδιαφέρον. Λίγο-πολύ, τέτοια ώρα όλοι είχαν κάπου καταλήξει. Ζευγαρωμένοι ή μόνοι, λυπημένοι ή χαρούμενοι, πάντως σε κάποιο κρεββάτι βρίσκονταν, εκεί ακριβώς δηλαδή που έπρεπε να είναι... Ευλογημένοι από τη γνώση, ευνοημένοι απ’ τη συναίσθηση. Όλοι. Ακόμη κι οι μόνοι, ακόμη και οι λυπημένοι. Ήξεραν πού έπρεπε να είναι –τους άρεσε ή όχι- κι εκεί ήταν. Όλοι. Εκτός από μένα –όπως μου έδειχνε η ερημιά που επικρατούσε πιά στην πόλη γύρω μου- και δυό-τρεις γάτους, που σκαλίζαν τα σκουπίδια...

     

    Εγώ βεβαίως επέμενα να περιμένω εκεί, πίσω από τα σκονισμένα στόρια στο σκοτεινό γραφείο μου, με την ελπίδα κάποια εύνοια της τύχης να μου προσφέρει αυτό που δεν είχαν μπορέσει να μου εξασφαλίσουν οι αμφιλεγόμενές μου ικανότητες: Να τη δω. Να τη δω να περνά έστω, ακόμη και βιαστική, απόμακρη, με το μυαλό αλλού, χωρίς να σταματήσει ίσως γιά να πει μιά καλησπέρα. Ακόμη κι έτσι...

     

    Είχα προσπαθήσει να τη βρω. Την είχα ψάξει από το μεσημέρι κι έπειτα όπου μου είχε πει το αμφίβολης ποιότητας ντετεκτιβίστικο μυαλό μου πως θα μπορούσε να ’ναι. Είχα γυρίσει όλη την πόλη κάνοντας τη γερασμένη Σεβρολέτ να βλαστημάει σε κάθε αλλαγή ταχύτητας, ν’ αγκομαχάει στο κάθε χιλιόμετρο που γραφόταν στο κοντέρ, είχα μπει, είχα βγει, είχα αναζητήσει ίχνη, είχα ρωτήσει. Ματαίως. Το μόνο μέρος που μπορούσα πάντα να τη βρω χωρίς να το κουνήσω ρούπι, ήταν μέσα μου... Αυτό το ήξερα βεβαίως, μα δε μ’ έφτανε. Γι’ αυτό και είχα προσπαθήσει να τη βρω και έξω. Δεν τα ’χα καταφέρει...

     

    Το στόμα μου δεν θα μπορούσε μάλλον να είναι παραπάνω μουδιασμένο, έστω κι αν έπινα βενζίνη τόσες ώρες αντί γιά αλκοόλ. Αν χρειαζόταν, αμφέβαλα αν θα μπορούσα να αρθρώσω λέξη. Κι όμως, είχα την αίσθηση πως τα χείλη μου κινήθηκαν με μιά τελείως αυτόνομη πρωτοβουλία, και πως μισάνοιξαν σ’ ένα ειρωνικό χαμόγελο. Δεν ήταν κανείς άλλος εκεί βεβαίως, γιά να εισπράξει την ειρωνία. Κατάλαβα. «Πώς έλπιζες πως θα τη βρείς απόψε, γίγαντα;» έλεγαν τα χείλη. «Σάμπως κατάφερες ποτέ σου ως τώρα να τη βρεις; “Private Eye”… Private Eye, MY ASS!!!».

    Με κόπο, κούνησα το κεφάλι επιδοκιμαστικά. Δεν είχαν άδικο...

     

    Έκλεισα τα στόρια, και κάθησα στην πολυθρόνα του γραφείου. Έσπρωξα στην άκρη τη γραφομηχανή, μπουκάλια, ποτήρια και σταχτοδοχεία, κι ανέβασα τα πόδια μου. Καλύτερα εκεί. Το κρεββάτι δεν θα τ’ άντεχα. Έγειρα την πολυθρόνα προς τα πίσω, κι ακούμπησα το κεφάλι μου στον κρύο τοίχο.

     

    Αναπήδησα. Κατέβασα τα πόδια, κι άπλωσα το χέρι στο τηλέφωνο. Μπιπ-μπιιιίπ. Λειτουργούσε, μιά χαρά. ΟΚ, να ’μαστε σίγουροι. Ποτέ δεν ξέρεις. Μπορεί κάτι να της τύχαινε, μπορεί κάποια στιγμή να με χρειαζόταν. Ποτέ δεν ξέρεις, τίποτε δεν αποκλείεται...

    Ξανανεβάζοντας τα πόδια στο γραφείο και γέρνοντας την καρέκλα προς τα πίσω, φρόντισα να δηλώσω αυστηρά στα χείλη μου, πως δεν θα ανεχόμουν καμμία άλλη πρωτοβουλία σαν την προηγούμενη.

    «Goodnight my Lady», ήταν η τελευταία σκέψη εκείνης της ημέρας. Και ήξερα ακριβώς, ποιά θά ’ταν η πρώτη της επόμενης.

     

    Όπως πάντα, σ’ αυτές τις σκέψεις, σ’ αυτές τις λέξεις, χαμογέλασα. Με δική μου πρωτοβουλία αυτή τη φορά...







     
  2. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Ω μα ναι!!
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: P.I.


    ??

     
  4. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Re: Απάντηση: Re: P.I.

    Kαλό, ντε.  

    Μ'αρέσουν οι φωτογραφίες που διάλεξες. Πιο πολύ ακόμα μ'αρέσει η ιδέα που είχες να τις παντρέψεις με κείμενο.

    Κάποια μέρα θα σε αντιγράψω επάξια.
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: P.I.


    Thanks a lot   .

    Η αλήθεια είναι πως (αν και δεν έδωσες εσύ φυσικά την έμπνευση) περίμενα πως θα το εκτιμούσες...  

    (Διευκρινιστικά πάντως, δεν "πάντρεψα" τις φωτογραφίες με κείμενο, αλλά το κείμενο με φωτογραφίες).

     
  6. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Πολύ καλό το "πάντρεμα"  

    Τι σημαίνει Ρ.Ι.;
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: P.I.



    Το να το λέτε εσείς αυτό my dearest Lady, δεδομένων μάλιστα των πεποιθήσεών σας περί των παντρεμάτων, είναι σημαντικότατο  . Χαίρομαι ιδιαίτερα που σας άρεσε...  


    Τώρα αυτό το ρωτάτε σοβαρά, ή με προκαλείτε γιά κάποιο λογοπαίγνιο;
     
  8. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Όταν πρόκειται για αλλωνών παντρέματα είμαι πολύ θετική στην ιδέα..Μακρυά απο μας,που λένε.. 
    Personal Identity?? Είναι πολύ freeky σαν τίτλος...it gives me the creeps..
     
  9. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Private Investigator, ή "private eye" στα νουαρέζικα
     
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: P.I.


    Private Investigator, my Lady... "Private Eye", "Private Dick". Καμμία σχέση με identities. OK now?  
     
  11. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Καλά ρε μάιντμαστερ, μην τη βαράς την κοπέλα, δεν αρέσκονται όλοι στη hard boiled παραλογοτεχνία  
    Κάπου είχα διαβάσει ότι το νουάρ έχει μεγάλη πέραση στα έφηβα αγοράκια γιατί ταυτίζονται με τις καταστάσεις που πραγματεύεται: the booze, the broad, and not having a real job.
     
  12. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Re: Απάντηση: P.I.


    Ε,οκ τι να κάνουμε... εγώ ήθελα να το τραβήξω λίγο ακόμα,αλλά ο Dolcett μου τη χάλασε