Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

painting Fetish

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Jomaru, στις 22 Ιανουαρίου 2009.

  1. Jomaru

    Jomaru Guest

    εχω ενα fetish το οποιο δεν το βρισκω καπως να χαρακτηριζεται στο ιντερνετ. μου αρεσει παρα πολυ ως υποτακτικος η κυριαρχος να με μεταλλασει το cross dressing θα το χαρακτηριζα ως light μορφη αυτου του fetish. για να δωσω ενα παραδειγμα ενα κομματι σκοινι , το προσωπο βαμμενο πχ ως clown ή ως joker και εσυ με την κυριαρχο σου εκει. μια αλλη περιπτωση ειναι το cosplay ολα αυτα ανεμειγμενα με το bdsm και κυριως το section της ταπεινωσης. εχει κανεις αναλογο fetish?
     
  2. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    θα εστιάσω στο cosplay και θα ρωτήσω πως μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως μέθοδος ταπείνωσης.
     
  3. Jomaru

    Jomaru Guest

    ειναι διαφορες μορφες τις οποιες μπορει να παρει το προσωπο με την καταλληλη πιεση, χρωματα, φωτεινοτητα.. μαστιγιο κτλ.. επιτυγχανεται η ταπεινωση και αυτο που δεν προσθεσα πριν ο φοβος.
     
  4. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Συγνώμη αν σε ζαλίζω αλλά δεν κατάλαβα. Για παράδειγμα σου αρέσει αν πχ φορά έντονη μαύρη σκιά στα μάτια και εσύ σφίξεις ένα σκοινί γύρω από το λαιμό του/της και το πρόσωπό του/της γίνει κόκκινο με μαύρο?απλοϊκό παράδειγμα,αλλά..
     
  5. Jomaru

    Jomaru Guest

    ναι απλοικο, αλλα το σκοινι δεν ειναι απαραιτητο να το χρησιμοποιησεις.. δεν μιλαω για choking...

    βασικα ''φτιαχνεσαι'' με τις μεταμορφωσεις κυριως και στη συνεχεια αν μπορεις να ενταξεις το bdsm γινεται απιστευτα ομορφο..
     
    Last edited by a moderator: 22 Ιανουαρίου 2009
  6. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Το ανέφερα γιατί μίλησες για τις διάφορες μορφές που μπορεί να πάρει το πρόσωπο με την κατάλληλη πίεση κλπ.
    τεσπά.
     
  7. Jomaru

    Jomaru Guest

    οοου σορρυ, εννοουσα ψυχολογικη πιεση και μορφες μεσω του βαψιματος
     
  8. female

    female Contributor



    Jomaru,

    βλέπω και κάποια συνάφεια με θεατρικές μεταμορφώσεις. Θα ήθελες να μας πεις αναλυτικότερα γι' αυτό;

    Προσωπικά δεν θα μπορούσα να το συσχετίσω με το σεξ, αλλά καμιά φορά σε κάποια λιγότερο mainstream clubs και σε περιοχές όπως Μοναστηράκι, Ψυρρή, κάποια βράδια βλέπω νέα άτομα με "θεατρικές" μεταμορφώσεις, πράγμα που βρίσκω πολύ ενδιαφέρον. Είναι σαν φυσικό "θέατρο δρόμου", σαν να παίρνουν μια εναλλακτική, εκφραστική ταυτότητα. Με μακιγιάζ, πιθανώς, σε όλο το πρόσωπο, με κάπως ιδιαίτερα ρούχα...

     
  9. Jomaru

    Jomaru Guest

    ναι, αυτο που λες female θα μπορουσε να θεωρηθει ως ενα μερος του φετις μου , για παραδειγμα πως κανει εναν ανδρα σκλαβο cd, ετσι θα μπορουσες να τον μεταμορφωσεις και σε αλλα πραγματα.. δεν ειναι απαραιτητο ο υποτακτικος να ειναι ανδρας, φυσικα και ο κυριαρχος μπορει να μεταμορφωθει εκτος απο το να μεταμορφωσει.
     
  10. skia

    skia Contributor

    Θες να μας πεις περισσότερα γι΄αυτό? μέχρι στιγμής δεν έχω καταλάβει σχετικά.
     
  11. Jomaru

    Jomaru Guest

    κανω copy paste απο ενα μηνυμα μου προς την Γεωργία στο οποιο παραθετω μια εμπειρια μου πανω σε αυτο το fetish ελπιζω να σας βοηθησω λιγο στην περιγραφη..

    ''θα σου δωσω ενα παραδειγμα μεσω μιας εμπειριας μου. στην οποια εγω ημουν ο υποτακτικος. η κοπελα με ειχε βαψει τζοκερ με ειχε αφησει για αρκετες ωρες μονο μου γυμνο δεμενο μπροστα σε εναν καθρεφτη μετα απο αρκετη ωρα που αρχιζεις να βλεπεις τον εαυτο σου και σκεφτεσαι οτι μπορει να παραμεινεις εκει , φοβασαι, αλλα ακομα πιο πολυ που καταλαβαινεις οτι ισως εσυ εισαι ο τζοκερ αρχιζεις να φοβασαι και να φθανεις στα ορια σου. επειτα ηρθε εκεινη, ειχε κανει ενα βαψιμο κοσπλευ που με φτιαχνει αφανταστα. πατησε σημεια ψυχολογιας που με πονανε. χτυπησε με το μαστιγιο αρκετα δυνατα. με ταπεινωσε. μετα απο αυτο, γονατισμα, λυτρωση, ερωτας. ηταν ωραια.. δεν ξερω αν σε βοηθησα καθολου.''
     
  12. Babylon

    Babylon Regular Member

    Πολυ ενδιαφερουσα αισθητικα και ψυχολογικα η σκηνη..μπραβο και στην κοπελια, δεν στερειται φαντασιας και δημιουργικοτητας!

    Εχω ακουσει για αντιστοιχο φετιχ, το οποιο ειχα συμφωνησει τοτε πως ισως ειναι μια πιο mild εκδοχη του body modification φετιχ το οποιο ειναι ιδαιτερα διαδεδομενο.

    Τωρα μου βαλατε ιδεες...