Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

penticure

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος wifes-sub-maid, στις 13 Ιουνίου 2005.

  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Μια απ'τις αγαπημενες μου φαντασιωσεις ειναι να σκυβω μπροστα στην αραχτη γυναικα μου,που βλεπει tv και καπνιζει και νατης πλενω τα ποδια σε μια λεκανη ,να τα σκουπιζω,να τα αλοιφω με μαλακτικη κρεμα ,να της βαφω τα νυχια (μωβ,ροζ και ασημι τα αγαπημεναμου χρωματα) κι'υστερα να ξαπλωνω ανασκελα μπροστα τησ σαν υποποδιο,γλυφοντας παραλληλα τα δαχτυλακια της ...Δυστυχως ομως ειναι και παραμενει φαντασιωση...
     
  2. savra

    savra Guest

    RE: RE: penticure

    Ντρέπεσαι να το πεις στη γυναίκα σου ή δεν έχεις γυναίκα?
    (Πάντως η φαντασίωσή σου είναι αρκετά καλή)  
     
  3. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Αχ κύριοι με απογοητεύεται. Δεν υπάρχει κανείς σας που να σκεφθεί να πάει να μάθει να κάνει σωστό πεντικιούρ? Όλα τα εύκολα μόνο?
    Ξέρετε τι περιποίηση θελουν τα γυναικεια πόδια, ειδικά το Καλοκαίρι? Καλό το ποδόλουτρο και το μασαζ, δεν αντιλέγω, αλλά για να λιγουρευτείτε ένα ζευγάρι πόδια με καλοβαμμένα νυχάκια και βελουδένιες πατουσίτσες χρειάζεται πιο σκληρή δουλειά.
    Προτείνω να μάθετε κανονικό πεντικιούρ, σίγουρα θα είναι ένα μεγάλο συν στο βιογραφικό σας   312]
     
  4. savra

    savra Guest

     
    Και πως μπορούμε να μάθουμε? Μακάρι να υπάρχουν σεμινάρια σε αυτόν το τομέα.  







    σλουρπ!
     
  5. wifes-sub-maid

    wifes-sub-maid Regular Member

    εμενα η Αφεντρα μου ,μου εκανε σαν δωρο στα γενεθλεια μου μια εγγραφη σε σχολη για μανικιουρ -πεντικιουρ.εξευτηλιστικο πολυ αλλα δεν εχω επιλογη. 
     
  6. savra

    savra Guest

    Φιλαράκι η Αφέντρα σου είναι σωστή!   Καλό το δώρο της!  
     
  7. pretty_footslave

    pretty_footslave New Member

    πω πω ρε παιδιά εγώ πολύ το βαριέμαι το πεντικιούρ. Μάλον είμαι τεμπελάκος στον συγκεκριμένο τομέα  
    Προτιμάω να τα έχει φτιάξει μόνη της η να έχει πάει σε κάποιο ινστιτούτο και μετά να έρθει να μου παρουσιάσει το αποτέλεσμα έτοιμο  

    wifes-sub-maid εγώ εάν είμουν στην θέση σου θα της έλεγα ότι προτιμάω να μου κάνει δώρο ένα εισητίριο για αγώνα champions league της ομάδας μου εκτός έδρας.
    Και πριν βιαστείς να συμπεράνεις ότι αυτό δεν έχει να κάνει με ταπείνωση , θα σε πληροφορήσω ότι με τα αποτελέσματα που φέρνουμε στους εκτός έδρας αγώνες στην Ευρώπη , είναι εξίσου εξευτιλιστικό  
     
  8. savra

    savra Guest

    Τεμπέλη
     
  9. nasmar

    nasmar Regular Member

    Απάντηση: penticure

    male part of couple

    wifes-sub-maid
    και για μένα η γενική περιποίηση των ποδιών της γυναίκας είναι απο τα πλεον ερεθιστικά πράγματα.
    όμως όπως λέει η carissa[L_T] και ήδη κάνεις ,ισχύει κι εδώ το ρητό:'τα αγαθά κόπεις κτώνται.'
    θα έχει ωραία και τρυφερά πόδια για σένα αν τα περιποιείσαι σωστά και με γνώση.
    αν και αργοπορημένο 14 χρόνια(δε σε γνώριζα) ,να ζήσετε!! 
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: penticure

    Εφόσον σας αρέσει τόσο το πεντικιούρ, δέον είναι όπως μάθετε και την ορθογραφία του. Γράφεται pedicure και όχι penticure. Τούτο καθώς η λέξη προέρχεται από τις λατινικές λέξεις (la) "pes" (pedis στη γενική ενικού) που σημαίνει "πόδι" και (la) "cura" που σημαίνει "φροντίδα".
     
  11. zwg

    zwg Regular Member

    WoW Syrah παραδέχομαι   . Επίσης κάτι που θα 'θελα να προσθέσω διαβάζοντας όλα αυτά τα posts είναι οτι στο μέλλον ίσως αντί να πουλάνε γυναικείες κούκλες για την ευχαρίστηση κάποιων ανδρών ίσως πουλάνε και γυναικεία πόδια απ το γόνατο και κάτω (μιας και δεν υπάρχουν και πολλές γυναίκες με αυτό το φετίχ) πιστεύω θα πουλάει αρκετά   επίσης όποιος την χρησιμοποιεί θα μπορεί να βάζει στο πόδι μια δική του κάλτσα (χρησιμοποιημένη) ώστε όταν πάει να γλείψει το πόδι να έχει και την ευοδία του. Τα λέω όλα αυτά χωρίς να θέλω να κοροιδέψω όλους τους ποδολάτρες μιας και εγώ είμαι ένας απ αυτούς αν φυσηκά ευχαριστεί την παρτενέρ μου αλλιώς αν δεν της αρέσει το ξεχνάω !
     
  12. Blackspider

    Blackspider Regular Member

    Ήδη εχουν κυκλοφορήσει
    δες στο url που δίνω
    http://www.erotica.gr/active.aspx?mode=XProductView&lang=el&node={3458253c-6552-4d3a-85bb-9f4864ed2110}