Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Pet Play

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος astarti, στις 4 Αυγούστου 2015.

  1. astarti

    astarti Love beyond Reason

    Πώς να χαρακτηρίσεις ένα δυναμικό συνδυασμό φετιχισμού και roleplaying; Είναι άραγε κάποιου είδους διαστροφή που κάνει το πίσω μέρος του εγκεφάλου να εκρήγνηται κάθε φορά που το παιχνίδι παίρνει διαστάσεις; Είναι ένα παιχνίδι ρόλων που ερεθίζει και τους δυο παρτενέρ και τους χαρίζει διαφορετικές στιγμές ηδονής; Όπως και να το χαρακτηρίσουμε, η κλίση ολοένα και περισσότερων ανθρώπων σε αυτού του είδους την ερωτική διασκέδαση μας δείχνει οτι έχει ξεπεράσει πλέον ταταμπού της σοβαροφάνειας και κερδίζει περισσότερους φίλους συνεχώς.

     Εκ πρώτης όψεως, το παιχνίδι ρόλων στο οποίο υποδύεσαι κάποιο ζώοτείνει να γίνει απο τα κυριότερα σεξουαλικά φετίχ που μπορείτε να συναντήσετε και σε καμία περίπτωση δεν είναι “ανωμαλία”, όπως μπορεί να ακούσετε απο τα χείλη των περισσοτέρων. Ο ερωτισμός που διαχέεται απο το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι πολύ πιο δυνατός απο άλλα αθώα παιχνίδια και σκοπό έχει τον σεξουαλικό ερεθισμό και μόνο, αφήνοντας πίσω του την όποια προκατάληψη. Αποτελεί ιδαίτερα αγαπημένο παιχνίδι της gayκοινότητας, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει οτι και οι ετερόφυλόφιλοι δεν είναι φανατικοί υποστηρικτές του. Υποδυόμενοι ένα κουτάβι, ένα άγριο σκυλί, ένα άλογο ή ακόμα και ένα γουρούνι, ο χαρακτήρας που πλάθετε εκείνη τη στιγμή δίνει αυθόρμητα βάση στα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του εκάστοτε ζώου που υποδυόμαστε.

     Απο τα αρχαία χρόνια και με υποστηρικτές όπως ο Αριστοτέλης, οι παρυφές του συγκεκριμένου φετίχ μας δείχνουν την αναγκαιότητα των ανθρώπων να παίζουν ρόλους ζώων, στοχεύοντας σε μια διαφορετική οπτικοποίηση της σεξουαλικής συμπεριφοράς μας. Σαν πρωτοπόρος, ο Έλληνας φιλόσοφος έγινε υποστηρικτής του, κάτι το οποίο αποτυπώθηκε πολλές φορές ακόμα και σε πίνακες ζωγραφικής ,δείχνοντας έτσι δημόσια και χωρίς κόμπλεξ τις ιδιαίτερες προτιμήσεις του. Ακόμη και σε μεγάλαshows του εξωτερικού, καλλιτέχνες όπως η Rihanna και η Madonnaχρησιμοποιούν κατά κόρον το συγκεκριμένο φετίχ για να τονίσουν τηζωώδη συμπεριφορά που έχει κάθε άνθρωπος μέσα του όταν φτάνει σε σημεία μεγάλης σεξουαλικής διέγερσης. Δείγμα των λεγομένων μας είναι η ευρεία αποδοχή απο τη show biz ακόμα και με τηλεπαιχνίδια στα οποία οι παίχτες υποδύονται ρόλους ζώων.

    Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός, όπως έλεγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι, γι'αυτό και πρέπει να προετοιμαστείτε κατάλληλα για το ταξίδι σας σε έναν διαφορετικό ερεθιστικό κόσμο που θα σας κινήσει το ενδιαφέρον απο την πρώτη στιγμή. Προμηθευτείτε τα ''εργαλεία'' που θα σας βοηθήσουν να φτιάξετε την κατάλληλη ατμόσφαιρα σύμφωνα με την πραγματική συμπεριφορά του κάθε ζώου στο φυσικό του περιβάλλον. Κολάρο και λουρίείναι απαραίτητα στο σκηνικό που θέλετε να δημιουργήσετε και αναλόγως με τη φύση του ζώου το κάθε προϊόν διαφέρει σε σύγκριση με κάποιο άλλο.

     Προσπαθείστε να μπείτε στην διαδικασία να μιμηθείτε συνήθειες που αντικατοπτρίζουν την συμπεριφορά του κάθε ζώου για αρχή. Το κολάρο και το λουρί σας βάζουν απο την αρχή στην διαδικασία να ξεχωρίσετε ποιός θα είναι ο υποτακτικός που θα βιώσει την εμπειρία. Μία στοχευμένη μάσκα απο το ζώο που θέλουμε να υποδυθούμε θα βοηθήσει ακόμα περισσότερο και θα σας βάλει πιο εύκολα στο κλίμα της ατμόσφαιρας που θέλετε να φτιάξετε. Ο Κυρίαρχος μπορεί να έχει τον υποτακτικό του όπως ακριβώς επιθυμεί. Μπορεί να τον τιμωρήσει, να τον νουθετήσει, να τον μάθει ιδιαίτερα πράγματα απο την αρχή για να αποκτήσει το “ζώο” πραγματική συμπεριφορά του αντικειμένου και να τον επιδοκιμάζει ή να τον αποδοκιμάζει σύμφωνα με τις δικές του επιλογές και ιδιαιτερότητες.

    Η σεξουαλικη βιομηχανία έχει δημιουργήσει μεγάλες σειρές προϊόντων με το συγκεκριμένο θέμα και μπορείτε να βρείτε στην αγορά πολλά αξεσουάρπου θα σας βοηθήσουν να συμπληρώσετε το πάζλ για να παίξετε το παιχνίδι σας όσο το δυνατόν καλύτερα γίνεται. Μπορείτε να βρείτε απο διάφορεςμάσκες ζώων μέχρι κολάρα σκύλων και λουριά με στρας. Η ποικιλία στην ανθρώπινη φαντασία έχει εξελιχθεί τόσο πολύ που θα εκπλαγείτε ευχάριστα όταν διαπιστώσετε τις επιλογές που έχετε πάνω στο συγκεκριμένο φετίχ. Ακόμα πιο συγκεκριμένα, για ένα πετυχημένο Pet Play, μπορείτε να βρείτε απο γκέμια μέχρι παρωπίδες και λουριά που θα “μπλέξουν” περισσότερες μορφές φετίχ με μοναδικό στόχο την ευχαρίστηση και την απόλαυσή σας...

    Απολαύστε το σεξ σε όλες του τις μορφές και ρυθμίστε το μέγεθος του ερεθισμού σας σύμφωνα με τις δικές σας μοναδικές ιδιαιτερότητες. Ξεφορτωθείτε ταμπού και προκαταλήψεις και οδηγηθείτε σε μονοπάτια που δεν έχετε περπατήσει. Πειραματιστείτε για να βρείτε αυτό που σας ταιριάζει και μόλις το βρείτε θα έχετε επιτύχει αυτό που πολλοί δεν θα μπορούν να φτάσουν ποτέ. Οι προκαταλήψεις είναι οι μεγαλύτεροι παράγοντες που μπορούν να σας αφήσουν παραπονεμένους σε αυτά που πραγματικά θέλετε να δοκιμάσετε...Μην χάνετε καιρό...Η καλύτερη στιγμή είναι τώρα
    www.sexopolis.gr/blog/item/93-pet-play-isagogi-stin-apoliti-bdsm-fantasiosi
     
  2. astarti

    astarti Love beyond Reason

  3. astarti

    astarti Love beyond Reason

  4. astarti

    astarti Love beyond Reason

  5. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Μου αρέσει το νήμα!
    και έχω να πω..πολλά!

    Εγώ το όλο πετ θινγκ δεν το είχα! Με αυτό εννοώ πως δεν ήταν κάτι που είχα σκεφτεί ή μου έβγαινε ή μου είχε βγει ποτέ. Τα υποτακτικά μου στοιχεία λίγο πολύ τα ένιωθα και βγαίνανε..αλλα το όλο πετ πλει οχι.
    Κάποια..στιγμή θυμάμαι να συζητώ μαζί του, ακόμη αρχή!

    -Σκυλί
    -Να μην είμαι κάτι πιο γλυκούλι; πιο χαριτωμένο; δεν μου αρέσει το σκυλί!
    -Καλύτερα.Σκυλί!

    Είχε αρχίσει να με εξιτάρει όλο αυτό, αλλά ως ρόλος..ώς παιχνίδι..γι αυτό και έμενα σε pretty pictures, στο να βρω κάτι χαριτωμένο, επικεντρωνόμουν σε εμένα, θυμαμαι να σκέφτομαι '' αχ τι ωραία θα έχω και ουρίτσες και τέτοια;''

    Καμία σχέση!

    Σιγα..σιγά χωρίς υποδείξεις λεκτικές αλλα μεσα απο την καθημερινή συμπεριφορά του ως προς εμένα και με υπομονή ( απο πλευράς του, σίγουρα!) άρχισα όχι να καταλαβαίνω τόσο..αλλά στην ουσία να μπαίνω στο πετσί του ρόλου. Σταμάτησα να σκέφτομαι αυτάκια και ρόλους και άρχισα να υιοθετώ συμπεριφορές ( σε μικρά πραγματάκια) σκυλιού.

    Εδεσε. Οσο πήγαινε τόσο πιο πολύ το ενιωθα, όσο προχωρούσε τόσο πιο φυσικά μου έβγαινε και κυρίως κατάλαβα οτι το να είσαι πετ δεν έχει να κάνει με εσένα..στην ουσία αυτό που υιοθετείς είναι η αφοσίωση η ''αγάπη '' που έχει ένα πετ για το αφεντικό του, η λύσσα του η χαρά του η ανιδιοτέλεια του.

    Πλέον ακούω το ''σκυλί μου'' και λιωνω..το θεωρώ τιμή!
    Πλέον, χαίρομαι π.χ ..και μου βγαίνει τόσο αυθόρμητα να το εκφράσω με σκυλίσιο τρόπο, με σκυλίσιο νάζι πχ που και εγώ η ίδια μερικές φορές..''τρομάζω''
    Με πιάνω πολλές φορές να παρατηρώ τη συμπεριφορά της σκυλίτσας της θείας μου, θα έλεγα ''αντιγράφω'' πράγματα.

    Σημαίνει πολλά για εμένα, ξεπερνά το role play , δεν είναι κομμάτι της σχέσης, είναι στοιχείο πανω στο οποίο έχει διαμορφωθεί η σχέση και μπορεί να γίνει πολύ πιο έντονο στην πορεία καθώς και εγώ εξελίσομαι και τα πραγματα προχωρούν.
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Λατρεύω να είμαι κουτάβι Του. Και δεν είναι παιχνίδι! Είναι κάτι πάρα μα πάρα πολύ σοβαρό!
     
  7. astarti

    astarti Love beyond Reason

    Σκυλάκια λοιπόν οι προηγούμενες συμφορουμιτισσες, .. Πολύ όμορφα..
    Εγώ παλι προτιμώ το γατάκι, είναι το ίδιο ναζιαρικο με το σκυλάκι, συν το οτι το διακρινει εγωισμός, πονηριά και πείσμα που προκαλεί καθε φορά τον Κ/D/M να δαμασει.. 
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Γενικά, δε μου αρέσει ν'αποτελώ υποκείμενο λατρείας, ούτε απολαμβάνω να με ακουμπάνε.
    Τις ελάχιστες φορές που το επιτρέπω, είναι όταν ο/η υ petαρίζει. Να με γλείφει, να γουργουρίζει στην αγκαλιά μου ή στο πάτωμα κουλουριασμένο γύρω απ'τα πόδια μου, να τρίβει το κεφαλάκι πάνω μου...
    Δεν είναι διόλου παίγνιο, δε με συγκινούν οι ουρίτσες και οι "ενδυμασίες".
     
  9. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Προσοχή όμως, απανταχού γατούλες. Η γάτα δεν έχει αφεντικό, δεν είναι και το πλέον πειθαρχημένο τετράποδο και μπορεί πολύ εύκολα να περάσει στην αντεπίθεση... τουτέστιν topping from the bottom. Το νου σας (και το νου μας) λοιπόν  
     
  10. astarti

    astarti Love beyond Reason

           .. Αυτή δεν σιαχνει ούτε με ξύλο, μου φαίνεται.
     
  11. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Παλιομπρατίδιο μου φαίνεται. Απαπαα...   μακριά
     
  12. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Soon i will take my revenge...