Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Piercing

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Lola, στις 19 Μαϊου 2007.

  1. Lola

    Lola Regular Member

    Ποια ειναι η γνωμη σας για το piercing? (μονιμο παντα). Σας καυλωνει? αν ναι, σε ποια σημεια σας εξιταρει? Σας απωθει? για ποιο λογο?
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Η αλήθεια είναι τον τελευταίο καιρό το σκέφτομαι. Για σκουλαρίκι στη ρώγα της μεταξένιας μου.

    Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία ;
     
  3. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Piercing

    Aς κανω την αρχη λεγοντας πως με καυλωνει τρελα, σε ρωγες , κλειτοριδα, χειλη.. με αγαπημενο το p.a (το ονομαζομενο prince albert, στο κεφαλι του πεους), με ενα πολυ χοντρο πεταλο εχει τρομερη αισθηση..      
     
  4. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Piercing

    Εγω εχω, τι θες να μαθεις καλε μου?
     
  5. Eri

    Eri

    Εχει μια φιλη μου και στις δυο ρωγες αλλα η συγκεκριμενη ειναι λιγο αναισθητη στο σημειο εκεινο αφου λεει οτι δεν πονεσε καθολου.....
    Δεν υπαρχει κανενα προβλημα αν γινεται απο εμπειρα ατομα κ φυσικα να μην αμελησετε τη φροντιδα τον πρωτο καιρο μετα το τρυπημα....
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Τους κινδύνους και το τι πρέπει να προσέξουμε .
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει μελλοντικά πρόβλημα , όπως για παράδειγμα κατά το θηλασμό ;
     
  8. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Piercing

    Αν γινει απο επαγγελματια δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα. Ποναει εκεινη την ωρα(εμενα παντως με γαμησε η βελονα) αλλα για λιγο. Θελει προσοχη τον πρωτο καιρο, καθαρισμα με οξυζενε η αλατονερο και να γυρνας τους κρικους, τιποτα παραπανω. Εξαρταται βεβαια και απο τον οργανισμο, αλλα σιγουρα αξιζει τον πονο 
     
  9. Eri

    Eri

    Νομιζω πως οχι.......
     
  10. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Piercing

    χχμμμ... να σου πω την αληθεια αυτο δεν το γνωριζω καθως δε με απασχολησε ποτε ( τα γατια μου θα τα ποτιζω με μπιμπερο   ), καλο ειναι να ρωτησεις καποιον ειδικο πριν κανετε οτιδηποτε, ενδεχωμενως να υπαρχει προβλημα, στ'αληθεια δεν ξερω..
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Σας ευχαριστώ θερμά και τις δύο  
     
  12. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Piercing

    Πόνος υπάρχει αλλά ειναι για λίγο καθώς περναει η βελόνα.
    Μετά για 10 μέρες θέλει οπωσδήποτε καθαρισμό με ορό και μια κρέμα (Terramycin τη βρίσκετε σε ολα τα φαρμακεία) ωστε να μπορέσει να επουλωθεί η πληγή.Πρίν αρχίσει ο καθαρισμός τα χέρια πάντα πρέπει να είναι καθαρά.
    Αν πέρνετε φάρμακα η πληγή αργεί να κλείσει σε κάτι απο παραπάνω απο 10 μέρες ανάλογα με τον οργανισμό.
    Για ένα ολόκληρο μήνα απαγορευεται δια ροπάλου να βαλει κάποιος το στόμα του στη ρώγα γιατι υπάρχει κίνδυνος απο κάποιον που έχει τυχόν έρπη να προκαλέσει σοβαρές μολύνσεις.Το ίδιο ισχύει και για τα χέρια αν δεν είναι καθαρά.
    Είναι μια διαδικασία αλλά όχι δύσκολη αν είναι προσεκτικός κανείς...αξίζει πάντως