Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

PONY PLAY

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Mistress_Vanda, στις 31 Ιανουαρίου 2006.

  1. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Καλησπέρα,

    θα με ενδιέφερε πάρα πολύ να μάθω εάν υπάρχει ενδιαφέρον από τους Ελληνες BDSMers για Pony Play, είτε ώς show pony ή ώς riding pony.

    Για οποιονδήποτε δε γνωρίζει, στο Pony Play, ο sub λειτουργεί ώς μικρό Pony (αλογάκι). "Pony play is a powerful form of BDSM play. In pony play, the bottom becomes an animal. This practice is known as bestial-play. As such (animals), they have none of the responsibilities and privileges associated with being people".


    http://www.albanypowerexchange.com/BDSMinfo/pony_play.htm

    Mistress_Vanda.
     
  2. subjim

    subjim New Member

    είναι απο τις αγαπημένες μου φαντασιώσεις. πότε δεν δόθηκε όμως αυτή η ευκαιρία και μάλλον περιοριστίκα στο να με καβαλήσει η αφέντρα μού και να την κάνω βόλτα στα τέσσερα.
    Στη πρόσφατη συνάντηση της Θεσσαλονίκης μιλήσαμε για μια φάρμα, αν ποτέ πραγματοποιηθεί σίγουρα ο χώρος θα επιτρέψει κάτι τέτοιο.
     
  3. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    puppy,

    δέν συστήνω κάποια άλλη εκδοχή bestial play διότι δε βρίσκω καμία τόσο ενδιαφέρουσα όσο το pony play.

    Ακόμα και στο pony play δέν μου αρέσουν όλες οι εκδοχές. Για παράδειγμα, είμαι Trainer σε riding pony, αλλά τα Cart pulling ponnies δέν με ενδιαφέρουν.

    Δέν υπάρχει ενδιαφέρον στην Ελλάδα, ή απλά ο πολύς κόσμος δέν έχει ασχοληθεί επειδή δέν είναι τόσο γνωστό

    Mistress_Vanda.
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

    εγώ πάλι έχω καβαληθεί μια φορά δεν ξέρω βέβαια αν ήταν PONY PLAY γιατί το έκανα μόνο μία φορά και χωρίς βοηθήματα   θα με ενδιέφερε πάντως να το ξαναδοκιμάσω...
     
  5. Είναι πιστεύω ότι είναι ένα από τα βασικά που πρέπει ένας sub να κάνει. Για μένα είναι κάτι το καταπληκτικό γιατί με κάνει να νιώθω 100% υποταγμένος στην Αφέντρα (που δεν έχω   ).
     
  6. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, και subjim, ελπίζω να πραγματοποιηθεί η "φάρμα" στη Θεσσαλονίκη. Οποιαδήποτε βοήθεια χρειαστήτε, ειδοποιήστε Μας.

    Το Pony Play είναι ένα Fetish που είχα από αρκετά μικρή (ανάγκαζα τον μεγάλο μου ξάδελφο να με πηγαίνει βόλτα!) και είμαι πολύ ευτυχισμένη που τελικά έγινε απο τις βασικές μου απασχολήσεις και διασκεδάσεις.

    Το Pony Play δέν είναι εύκολη υπόθεση, και επειδή ακριβώς κρύβει πολλούς κινδύνους πρέπει να γίνεται με πολύ προσοχή και καλή τεχνική. Για όποιον ενδιαφέρεται, έχω πολλές πληροφορίες για οργανώσεις ανά τον κόσμο που ασχολούνται αποκλειστικά με Pony Play αλλά με άλλα bestial plays καθώς και για πολλά υπευθυνα sites.

    Mistress_Vanda.

    PS: spitonme, μήν απελπίζεσαι  
     
  7. dim2525

    dim2525 New Member

    To pony-play ειναι κατι που μου αρεσει παρα πολυ να το κανω με την αφεντρα μου.Μου αρεσει πολυ η αισθηση της αφεντρας να βρισκεται επανω μου και να την πηγαινω βολτα.Ετσι νοιωθω απολυτα υποταγμενος.Ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου που θελω να κανω.Θα με ενδιεφερε να εκανα pony-play και με διαφορα αξεσουαρ οπως εχω δει σε διαφορα site κατι που δεν εχω κανει ποτε.Ελπιζω στο μελλον
     
  8. slaveboy`81

    slaveboy`81 Regular Member

    Το πονυ play είναι αρκετά ωραίο ειδικά αν υπάρχουν και τα σχετικά αccesories. Ο σκλάβος/ Η σκλάβα πρέπει να είναι pony ώστε να μην κουράζεται ο Αφέντης ή η Αφέντρα να μετακινείται. Εξαιρούνται περιπτώσεις Κυριών που είναι αρκετά υπέρβαροι. Έχω δοκιμάσει να είμαι το μεταφορικό μέσω του αφέντη μου με επιγονατίδες και ενα μαστιγιο στον κολο σαν ουρα, ενω στο στομα είχα δεμένο με ταινία ενα glop σαν χαλινάρι και τα μάτια μου ήταν δεμένα. Ο αφέντης μου με είχε καβαλήσει με τέτοιο τρόπο φροντίζοντας τα πόδια του να μην ακουμπάνε στο πάτωμα και με ένα μαστίγιο μου έριχνε μαστιγιές στα οπίσθια ανάλογα με το που ήθελε να πάω. Όταν ήθελε να σταματήσω τράβαγε ένα σχοινί του οποίου η μία άκρη ήταν δεμένη σφιχτά στους όρχεις μου, το σχοινί πέρναγε μέσα από τους κρίκους του κολλάρου μου και κατέληγε στα χέρια του αφέντη μου.
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Έτσι όπως έχει τεθεί το θέμα από τη Mistress Vanda, μάλλον στο Fetish Discussion forum δείχνει να ανήκει.

    Αν επιθυμείτε Mistress Vanda να πάει εκεί το thread αυτό, δεν έχετε παρά να μας το πείτε  
     
  10. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Καλησπέρα,

    η ερώτηση Μου ήταν από την αρχή ξεκάθαρα συνδεδεμένη με BDSM καί όχι Fetish. Παρ΄όλα αυτά ένα θέμα πάντα θα ξεκινάει κάπως, θα εξελίσσεται αλλιώς και αλλιώς θα κατασταλλάζει. Αυτό οφείλλεται στο ότι διαφορετικοί άνθρωποι προσεγγίζουν ένα θέμα από άλλη γωνία. Τώρα το πού θα μπεί το thread δεν με απασχολεί, αρκεί ο κόσμος που ενδιαφέρεται να μπορεί να το βρεί εύκολα.

    Amazona, έχω πολύ υλικό που μάλλον θα σε ενδιαφέρει, αλλά θα προτιμούσα να σου το στείλω σε email. Αρκεί μόνο να μου πείς σε email ή PM το τί ακριβώς θέλεις, δηλαδή τί είδους pony play πιστεύεις ότι προτιμάς.

    slaveboy`81, μου φαίνεται οτί περάσατε καλά   Οι επιγονατίδες είναι απαραίτητες, γιά το glob δέν είμαι σίγουρη. Προτιμώ το κανονικό gag όχι μόνο γιατί είναι ωραίο αλλά για λόγους ασφαλείας - κίνδυνος για πνιγμό. Αλλά βέβαια ο καθένας είναι ελεύθερος να πράξει όπως νομίζει καλύτερα.

    Λοιπόν, όποιος επιθυμεί περραιτέρω πληροφορίες μπορεί να μου στείλει PM.

    Mistress_Vanda.
     
  11. submalegr

    submalegr New Member

    H Αλήθειαέίναι ότι μου αρέσει πολυ να με χρησιμοποιεί η Αφέντρα μου ετσι. Το έχω κάνει όμως μόνο σε κλειστο΄ς χώρους και θα ήθελα να το δοκιμάσω και σε εξωτερικό χώρο.
     
  12. readytoobey

    readytoobey New Member

    αποτελεί αγαπημένη έκφραση της Κυριας και το προσφέρω με ιδιαίτερη ικανοποίηση