Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Release

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 1 Ιουλίου 2005.

  1. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    lara[E-p] θα σου πώ και γω μπράβο γι'αυτο την κατάθεση. Και μενα με συγκίνησε και με εκανε να θυμηθώ καποιες δικές μου αναλογες στιγμές!!

    Μπραβο...ήταν γεμάτο Συναίσθημα! και όχι μόνο υποταγής.
    Σίγουρα ειναι περήφανος ο Κύριός σου!
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Στο νήμα που συζητήσαμε για την «διεκδικητικότητα» της σκλάβας η tender lilly έγραψε:
    Με ποιους τρόπους Προετοιμάζει Ο Αφέντης τη σκλάβα?
     
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    διαφωνώ με την tender lilly καθώς υπονοεί μία νοοτροπία όπου ο/η σκλάβας σε μία σχέση με χαρακτηριστικά bdsm είναι ανεύθηνο μέλος, ώστε μετά από ένα release να χρείαζετε βοήθεια για επαναπόκτηση ευθηνών, μου φαντάζει περισσότερο ανεύθηνο σαν λογική κάποιος/α επειδή είναι σκλάβος/α να "απολαμβάνει" την έλειψη ευθηνών..
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Διαβασα σε ένα νήμα τα πιο κάτω κι επειδή θεώρησα πως είναι κρίμα να μη απαντηθούν και να συζητηθούν τα εξαίρετα ερωτήματα, έψαξα να βρω που θα ταίριαζαν και νομίζω στο release ταιριάζουν.  

     
  5. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Αχ Λάρα, βρήκες τα βρεφικά μου λογάκια, αγκού, αγκού (έχω και πιο παλιά). Ήμανε μικρό τότε. Τώρα έχω την απάντηση. Την έγραψα και στο νήμα περί ισοτιμίας, αλλά πήγε άπατη.

    Εδώ με οδήγησε το Μέγα Κάθαρμα. Στο να μπορώ να πω ευθαρσώς, χωρίς κανέναν απολύτως ενδοιασμό, αυτό που του είπα σήμερα:

    "Δεν είμαι σκλάβα. Είμαι σκλάβα Σας".

    Αυτό σημαίνει ότι αν μου δώσει release, θα ξαναμπώ στο φόρουμ ως Mistress D, θα βουτήξω τον καλύτερο Υ, κι από δω παν κι άλλοι.

    Ωραία η εκπαίδευσή σας Κύριε. Μία ιστορία αγάπης ανάμεσα σε ένα Μέγα Κάθαρμα και σε ένα Μικρούλι Κ. Μερσί μποκού...

    Βάλτε ταμπέλες τώρα, εδώ σας θέλω λεβέντες μου και σκλαβογεννημένες. 
     
  6. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Θα συμφωνησω απολυτα με ο,τι εγραψε ο Konstantinos.
     
  7. thanasis

    thanasis Contributor

    Πρώτα από όλα, υπέροχο που έγινε bump αυτό το νήμα. Υπέροχο που μπορεί ξανά κανείς να δει πρακτικά νήματα σχετικά με το αντικείμενο του φόρουμ.

    Υπογραμμίζω ξανά τα λεγόμενα του Maley:
    "Επισης ειναι γεγονος, οτι σε οποιαδήποτε σχεση, μα σε οποιαδηποτε, (φυσικα και σε μια σχεση D/s η M/s), οταν κατι δεν παει καλα, φταινε και οι δυο".

    Δικοί μου λόγοι για release:
    1) Το να βλέπω οτι δεν έχω διάθεση πλέον να κυριαρχήσω πάνω στο εν λόγω άτομο.
    2) Το να εκχωρούνται πληροφορίες ως προς την σχέση σε άτομα που ενδεχομένως να απειλούν το καθεστώς ασφάλειας της σχέσης.
    3) Έλλειψη επιδεκτικότητας.
    4) Το να συγκρούονται οι δικοί μου στόχοι εκπαίδευσης με τα σκληρά όρια του άλλου, σε βαθμό που να δημιουργείται ανικανοποίητο (οπότε πηγαίνουμε με μαθηματική ακρίβεια στο 1).
    5) Η υποτακτική-υπάλληλος (οπότε πάλι στο 1).
    6) Ζήλειες/κτητικότητες/ανασφάλειες.

    ΥΓ. Λάρα, υπέροχη η κατάθεσή σου. Απόλαυσα να την διαβάζω, έστω τόσο ετεροχρονισμένα.
     
  8. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ναι, πράγματι, έχουμε ξεφύγει λίγο.

    Δεν συμφωνώ πλήρως με αυτό. Ο Κυρίαρχος ξέρει τί κάνει. Αν κάνει κάτι για να τελειώσει ή να τελματώσει η σχέση, η άποψή μου είναι ότι το κάνει επίτηδες.

    Το δεύτερο σημείο σου το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον. Δεν το είχα σκεφτεί αυτό.

    Τα υπόλοιπα είναι αναμενόμενα. Καλά σας λέω εγώ φίδια κολοβά.  Μη θυμώσεις κι εσύ τώρα, καταλαβαίνεις το πνεύμα μου, είμαι βέβαιη.

    Ναι, και μένα μου άρεσε, ιδίως η κατάληξη. Πολύ καλό.
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    υπάρχουν και εκείνοι/ες που εθίζοντε από τις επιζήμιες σχέσεις ...
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    /me υποκλίνεται ευχαριστώντας για τα καλά σας λόγια.
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Ξέρετε τι μου ήρθε στο μυαλό διαβάζοντας τα ερωτήματα της Emma'ς στο Ο Κυρίαρχος μου έχει κι άλλη σκλάβα?

    ΜΙλάμε για release, για τον φόβο των υποτακτικών μην τις διώξει κ.ο.κ.

    Εκείνοι...Οι Κυρίαρχοι δεν έχουν ποτέ αμφιβολίες?
    Δεν νιώθουν ποτέ φόβο ή αγωνία ή έστω κάτι βρε παιδί μου στη σκέψη πως μπορεί να ζητήσει η σκλάβα τους release?
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    όχι γιατί είναι ανώτεροι ..!