Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Reminiscences of a Sinner : "De Kooi"

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Gloriana Majestica, στις 9 Ιουλίου 2017.

  1. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious


    Αυτό είχε γραφτεί στις 7 Ιουλίου 2017, στο νήμα "Παράπλευρη συζήτηση στο Reminiscences of a Sinner : "CoveOps", σελ. 6.


    Προφητικό στα όρια του creepy.


    Σας ευχαριστώ θερμά @dina, για τη συμβολή σας στην εκπλήρωση (και αυτής) της προφητείας.Τώρα, πόσο φυσιολογικό είναι να ασχολείται κανείς μεσ' στη μαύρη νύχτα με το avatar ( ! ) κάποιας άλλης, είν' ένα ερώτημα που περισσότερο εσάς παρά εμένα θα έπρεπε ν΄απασχολεί.





    Να τα πάλι και τα δυο ντροπαλά αγόρια. Ώστε αυτά συμβαίνουν, όταν λείπει η γάτα ; Σας έλειψα, γλύκες μου ; Δεν μπορείτε ούτε στιγμή χωρίς τη Gloriana, ε ; -Μα ούτε στιγμή ;


    Όταν σας έλεγα «βγείτε έξω, ερωτευτείτε, παίξτε» –δεν εννοούσα φυσικά να παίξετε στην αυλή μου ούτε βέβαια να ερωτευτείτε εμένα  



    Λοιπόν, να δεις τελικά που αυτό το μέρος είναι κάτι σαν το Hotel California : “You can check-out any time you like, but you can never leave..."
    Το πράγμα γίνεται όλο και πιο creepy. M' αρέσει !

     
    Last edited: 16 Ιουλίου 2017
  2. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Γλυκιά μου,σε μένα δε θα βρεις αυτό που μανιωδώς ψάχνεις εδώ μέσα.
    Ούτε θα απολογηθώ γιατί και πώς το πρόσεξα.
    Άλλωστε,δε νομίζω να ήμουν από αυτούς που σε οδήγησαν στην απόφαση "εξοδου".

    Την Καλημέρα μου από αυτά τα υπέροχα νερά,που με περιμένουν να βουτήξω.
     
     
  3. espimain

    espimain Contributor


    Χαρακτηριστική μέθοδος σποράς, της διχόνοιας.
     
  4. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    -Που σημαίνει ότι είστε αρραγές μέτωπο ; Ενδιαφέρον, εμένα αλλιώς μου τα είχαν πει. Τελικά, μάλλον θα πρέπει να σας ξαναμετρήσω. Όχι ότι αλλάζει κάτι από πλευράς μου : Τι διμοιρία, τι μεραρχία, με τον ίδιο ακριβώς τρόπο σας αντιμετωπίζω κάθε φορά. Και με τον ίδιο ακριβώς τρόπο τρέπεστε ατάκτως σε φυγή. Κάθε φορά.
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Γιατί το κάνετε ΟΛΟ αυτό;
    Όλοι.
    Ποιος ο λόγος;
    Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω. 
    Αν ήσασταν μία παρέα, γύρω από ένα τραπέζι και πίνατε μπύρες, δεν θα ήταν καλύτερα;
    Θα μιλούσατε έτσι;
    ΟΛΟΙ, το επαναλαμβάνω, για να μην παρεξηγηθώ.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @brenda

    Τι πάει να πει όλοι, όχι όλοι, μη λες ότι θες, μόνη της μονολογεί συνεχώς και δατς ιτ!

    Δεν καταλαβαίνω το λόγο να γίνεται πανικός. Αυτά.
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Η υπόθεσή μου ισχύει. Σε μία παρέα, κανείς δεν θα μιλούσε έτσι. Δεν είναι θέμα ποιος έχει το δίκιο και ποιος το άδικο. Όλοι θα σκέφτονταν λίγο καλύτερα τι θα έλεγαν.
    Σιγά το μεσανατολικό δηλαδή.
    Ποιος έχει να χωρίσει με ποιον τι;
    Είμαστε εχθροί;
    Και αν ναι, γιατί;
    Κι άμα δεν σου αρέσει η παρέα του άλλου, είναι απλό.
    Δεν ξαναβγαίνεις.
    Τόσος ντόρος απ´το τίποτα και για το τίποτα;
    Εγώ προτείνω μπύρες πάντως.
    Ή τσίπουρα.
     
  8. Manipulator

    Manipulator Regular Member

    τσίπουρο που είναι και χωνευτικό, η μπύρα φουσκώνει !
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @brenda

    Ναι, ακριβώς ένα τπτ με μπόλικο καθόλου. Ούτε εχθροί είμαστε, μα ούτε και παρέα και όλα καλά. :- )
     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    εσυ τι έπαθες ξαφνικά Μαγδαληνή? Μπα και χαζεύει ο Κ σου της φωτος της?  
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Xaxaxa κακό μουλάρι, πονηρό!  
    Εγώ προσωπικά την έχω θαυμάσει, δε ξερω για εκείνον.
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Nα κάνω μια σύντομη περίληψη περί των λόγων της συγκεκριμένης - κοκορομαχίας -. Έτσι, για την "κουλτούρα" και σίγουρα κάνοντας υποθέσεις.

    - Ότι ξεχωρίζει - για χ, ψ, ω λόγους -, πολλές φορές "δίνει στα νεύρα" σε κάποιους/ες ( πολλοί/ες/λίγοι/ες, δεν ξέρω, δεν απαντώ ).
    Κάτι σαν το "ήρθαν τα ήμερα, να διώξουν τ' άγρια" ( με ότι αυτό θα συνεπαγόταν ).

    -- Τραβάτε κι ας κλαίω κι αν κλαίω συνεχίστε. Αφού πέρα απ' την φυσιολογική και ανθρώπινη τσαντίλα/ενόχληση/κουλουπού κουλουπού.
    Φτάνουμε στο σημείο, να είμαστε συστατικό στοιχείο του ασταμάτητου κύκλου, που απ' την μια μας κουράζει αλλ' απ' την άλλη μας "θρέφει".
    Αν θα είχε ή όχι "βιταμίνες", αυτό το καταλαβαίνουμε, όταν πια θα είχαμε μπουχτίσει απ' το "παιχνιδάκι".

    --- Η μαμημένη η ανωνυμία που δίνει την ψευδαίσθηση, ότι δεν θα γινόταν και τίποτε, αν ήμασταν απείρως κάφροι/κατίνες/κουλουπού κουλουπού.
    Τουναντίον, ίσως και στην άκρη του μυαλού μας να πιστεύαμε, ότι με το να φερόμαστε τουλάχιστον για τα μπάζα σε κάποιον/α άγνωστο/η, θα ήμασταν και μάγκες.
    Και ότι θα μας άξιζε "χειροκρότημα". Βέβαια, αν κάποιου το μάτι βγάζει πρώτος ο κόρακας, εκείνο είναι κάποιου άλλου κόρακα.
    Τουτέστιν, κάποιος/α που είναι - εδώ βάλτε όποιον αρνητικό χαρακτηρισμό αγαπάτε - μ' έναν άγνωστο, δεν θ' αργήσει - εδώ ξαναβάλτε τον προαναφερόμενο αρνητικό χαρακτηρισμό - να είναι και μαζί μας. Που να είναι από φίλος - ή "φίλος" - σε οτιδήποτε "στενό" άλλο.
    Για να μην πω, ότι πιθανότατα θα ήταν - ο αρνητικός χαρακτηρισμός που έλεγα - από πολύ σύντομα και σε πολλές περιπτώσεις πίσω απ' την πλάτη μας.

    ---- Τίγκα? Μια λέξη που θα περιέκλειε μεγάλο νούμερο εννοιών/καταστάσεων - μάλλον καμιά τους θετική -.

    ----- Ψευδαίσθηση εγγύτητας που δίνει το μέσο.

    ** Η κρεατομηχανή τ' αλέθει όλα αδιακρίτως, η όποια μηχανή του κιμά. Δεν την ενδιαφέρει ούτε η ποιότητα των υλικών που πέφτουν ή ρίχνει μέσα της.
    Ούτε η ποιότητα του "προϊόντος" της.
    Φτάνει, να μην σταματήσει να λειτουργεί ούτε για ένα λεπτό.

    ** Ο μοναδικός λόγος για τον οποίο θα πήγαινα ποτέ σε κάποια "μάζωξη", θα ήταν απ' την περιέργεια του να δω με τα ματάκια μου, αν κάποιοι ηλεκτρονικοί λογαριασμοί που δεν αφήνουν να πέσει κάτω "ψίχουλο". Που δεν κάνουν τίποτ' άλλο απ' το να την "λένε" στους άλλους ή να τους γίνονται στενός κορσές.
    Θα φέρονταν με τον ίδιο τρόπο και live. Όχι για κανέναν άλλο λόγο πέραν της "ανθρωπολογικής περιέργειας".
    Όπως θα ήθελα να δω, αν κάποιοι άλλοι πάντα ηλεκτρονικοί λογαριασμοί θα ήταν - live - έτοιμοι/ες, να τα "πάρουν κράνα" με το παραμικρό.

    Ξέρετε, το ignore εδώ γίνεται μ' ένα κουμπί. Έξω, ή το κόβεις μ' ελάχιστα λόγια ή απλά γυρίζεις πλάτη σ' όποιον ενοχλεί. Κι ας σε πουν αγενή.
    Εκτός και κάποιος/α θα είχε χρόνο, για να κάτσει να "συζητήσει" μ' ένα ντουβάρι. Και να νόμιζε, ότι στο τέλος θα κέρδιζε κάτι.

    Όχι, μια μεγάλη κι ευτυχισμένη παρέα δεν είμαστε. Κι αν κάποιοι/ες πολλοί ή λίγοι τα "ταιριάξανε" και παρέα γίνηκαν, γούστο και καπέλο τους.
    Θα μπορούσαμε όμως, να μην χαλάμε ο ένας την όποια ευχαρίστηση του άλλου, να βρίσκεται εδώ.
    Για όσο καιρό θα ήθελε και έως ώτου θα το ήθελε. Αφού σίγουρα το "σπίτι" δεν είναι δικό μας, αλλά φιλοξενούμαστε όπως το 99,9 % των άλλων χρηστών.

    Το γιατί βρίσκεται ο καθένας μας εδώ, το πώς διαχειρίζεται την εικόνα του, το σε ποιον θα ήθελε/ένιωθε να λογοδοτήσει και για ποιον λόγο. Το τι θα ήθελε να μοιραστεί ή όχι με τους άλλους, είναι αποκλειστικά δική του υπόθεση.
    Σ' όποιον δεν αρέσει, ας μην τον/την συναντήσει, ας μην τον/την διαβάσει, ας μη του/της μιλήσει.
    Είπαμε, ένα κουμπάκι και το "πρόβλημα" λύθηκε. Αρκεί να θέλουμε να το λύσουμε.  
     
    Last edited: 16 Ιουλίου 2017