Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Reminiscences of a Sinner : "De Kooi"

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Gloriana Majestica, στις 9 Ιουλίου 2017.

  1. bus

    bus

    Εγώ δε μπορώ να καταλάβω γιατί απαγορεύεται να ορίσει και να οριοθετήσει κάποιος τι είδους συμπεριφορά του αρέσει να εισπράττει και τι όχι. Μου φαίνεται ότι είναι δικαίωμα του καθενός να μη δέχεται να εισπράττει συμπεριφορές που χαρακτηρίζονται από έλλειψη ευγένειας και σεβασμού, και να μη γίνεται αποδέκτης τρμπουκισμού. Πιο παράδοξο από τον ίδιο τον τραμπουκισμό, φαντάζει η υποστήριξη αυτού και η λογοκρισία που υφίσταται όποιος "καταπιέζει" τον τραμπούκο και δεν τον αφήνει να εκφραστεί ελεύθερα εναντίον του.
     
  2. folha

    folha deja vu

    Μπορούμε να μιλάμε στον ενικό ε;
    Το διάβασα και επικεντρώθηκα στην επίκληση "είμαι η νηματοθέτρια", τα άλλα είναι πράγματι αυτονόητα  
    (αν κι εχω διαπιστώσει ότι τελικά πολλά αυτονόητα σε αυτό το φόρουμ πρέπει να επαναλαμβάνονται!)
    (Την εκλαμβάνω ως ρητορική ερώτηση, αλλά απαντώ στην περίπτωση που δεν είναι)
    Προφανώς και δεν θα έπρεπε να είναι μπάτε σκύλοι αλέστε, αλλά αυτό που λέω είναι ότι δεν έχουμε τη δικαιοδοσία ή και τη δυνατότητα να επιλέξουμε τον τρόπο συμπεριφοράς του άλλου. Μπορούμε ωστόσο αυτούς του κανόνες, ας τους ονομάσουμε "κανόνες διαδικτυακής συμβίωσης", να τους εφαρμόζουμε εμείς στο δικό μας λόγο. Δεν σου υποδεικνύω πώς να αντιμετωπίσεις τους "μπάτε αλέστε σκύλους", λέω πώς συμπεριφέρομαι γενικότερα εγώ  
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Ποιος σαδιστής άνευ προηγουμένου σας αναγκάζει να μπαινετε στα νηματα της Γκλοριανα ενώ καθόλου δεν την αντέχετε και υποφέρετε τόσο;

    Πείτε κάτι να σας απελευθερώσουμε βρε παιδιά από αυτό το μαρτύριο ...

    Δεν μπορώ δηλαδή είμαι μέλος και εγώ και φοβάμαι αν υπάρχει τέτοιος σαδιστής ανάμεσα μας.
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Η @Gloriana Majestica δέχεται bulling από την πρώτη μέρα και ο μόνος τρόπος να σταματήσει αυτό είναι είτε αυτή να ουρλιάζει μέχρι να το καταλάβουμε, με όποιον τρόπο μπορεί, είτε ως γνωστόν το bulling σταματάει αν η ομάδα μέσα στα πλαίσια της οποίας συμβαίνει αυτό να μην το επιτρέψει. ΜΕΧΡΙ τότε και λίγα λέει η Γκλοριανα όσο η ομάδα δεν συσπειρωνεται για να σταματήσουν τέτοια φαινόμενα αντί να τα στρογγυλευουμε.
     
  5. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Μήτε σέντσι, δυστυχώς. Κανονικά θα έπρεπε να πληρώνομαι, αλλά με τέτοια κρίση.....
     
  6. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    @elfcat

    Οι κανόνες ή ισχύουν *συνέχεια* για όλους ή *ποτέ* για κανέναν.

    Δεν υπάρχει ενδιάμεσο και εκεί είναι και το πρόβλημα (πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη).
     
  7. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Εγώ πάλι @Seras Victoria δεν διακρίνω την ύπαρξη σαδιστικού δακτύλου πίσω απ' όλο αυτό. Εκείνο που διακρίνω είναι μια ομαδική μαζοχιστική όρεξη ορισμένων, άμα τη εμφανίσει μου, την οποίαν όρεξη δεν έχω καμία αντίρρηση να ικανοποιήσω. Και φαίνεται πως τα καταφέρνω μια χαρά, διότι πάντα επιστρέφουν σε μένα for more  

    (Όλα οκέϋ, αρκεί να μη μου βγούν στο τέλος παραπονούμενοι/ες για το bullying που υφίστανται !)
     
  8. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    θα μπορούσα να σου πω τι χάνεις αν είχες όρεξη και ώρα.
     
  9. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Για λέγε αρχηγούλη μου ! -Έχουμε πρόταση από New York Times ?

    Mέσα, εννοείται !

    Εάν είναι κάτι μεγαλύτερο από NYT, στείλε pm.
     
  10. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Well, είχαμε και την έχασες γιατί αντί να ασχολείσαι με τέχνη ξόδευες ενέργεια σε ανούσιες αψιμαχίες.

    Αλήθεια για να μαλώνεις με τον κόσμο επέστρεψες ?
     
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Το πρόβλημα εδώ είναι ότι η στοχεύμενη επίθεση από την πρώτη μέρα δεν αφορούσε τις απόψεις της νηματοθετριας αλλά το πρόσωπο της, το ποια είναι και αυτό κατά τη γνώμη,μου είναι άθλιο. Όταν δηλαδή δεν ορμάμε στην άποψη με την οποία μπορεί να διαφωνούμε αλλά στο πρόσωπο και κατ επανάληψη.
     
    Last edited: 16 Ιουλίου 2017
  12. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Άλλη μια χαμένη ευκαιρία, δεν βαριέσαι, θα ζήσω μ' αυτό.

    Όρισέ μου, τι σημαίνει "μαλώνω"

    Και ποιος είναι ο "κόσμος".

    Και θα σου απαντήσω.