Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

selfsuck και strapon play

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος showman, στις 4 Ιανουαρίου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    RE: RE: RE: selfsuck και strapon play

    Αγαπητή Αστάρτη.Βάσει της λογικής σου,είμαστε όλοι και όλες πολύ μόνοι,αφού με τον ένα ή τον άλλο τρόπο ,έχουμε αυτοικανοποιηθεί.Επίσης,όλες εκείνες και εκείνοι που αυτοικανοποιούνται με dildos είναι πολύ μόνες και μόνοι αντίστοιχα..

    Πολλές φορές αυτοικανοποιούμαι (με την παραδοσιακή τραμπαλάζουσα χείρα) γιατί δεν έχω παρέα.Άλλες φορές το γουστάρω.Τον πετάω έξω και αυτοικανοποιούμαι ,ενώ θα μπορούσα με ένα τηλεφώνημα ,να έχω παρέα επί τόπου.Εξάλλου το λέει και ο λαός~αν πετύχει η μ@λ@κία ,τύφλα να ΄χει το ...

    Στο θέμα μας,είναι τρία τα τινά:
    1ον : ο φίλος showman(καλώς ήρθες κιόλας) δεν μιλάει για αυτοικανοποίηση(μπράβο μου και μπράβο μας και πάλι)
    2ον : άμα αντιμετωπίζουμε ενοχικά και την κάθε τρόπου αυτοικανοποίηση..............αλίμονο μας....
    3ον : ώρες ώρες εκπλήσσομαι γιατί κάποιοι ορίζοντες εδώ μέσα(ειδικά εδώ μέσα),δεν είναι τόσο ανοιχτοί όσο θα πρεπε να ναι..

    και πάλι καλησπέρα σας...
     
  2. female

    female Contributor

    Άσχετα αν είναι εφικτές ή όχι, ας αφήνουμε τις φαντασιώσεις μας να εκφράζονται τουλάχιστον γραπτώς... Έχει ενδιαφέρον, αν όχι και γούστο, να εξερευνούμε ακόμα και τα πιο τρελλά μας όρια -- και τις φαντασίας.
     
  3. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: RE: RE: selfsuck και strapon play

    Καμμιά ενοχή στην αυτοϊκανοποίηση. Είναι και αυτή μια πρώιμη έκφραση της σεξουαλικότητας μας.

    Πολλά πράγματα μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας. Να πάμε σε ένα ιταλικό εστιατόριο να φάμε τορτελίνια....να πάμε σε ένα μπαρ να πιούμε το ποτό μας...
    τι είναι προτιμότερο όμως; Να πάρουμε τον σύντροφο μας αγκαζέ και να πάμε να φάμε, να πιούμε μαζί.

    Και η κάβλα παρέα θέλει...

    Να λογοπαιχνιδίσω λίγο...Οι ορίζοντες είναι ανοιχτοί όταν ξεκινάς να βλέπεις κάτι πέρα από τον εαυτό σου 

    Αστάρτη
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Τι είναι πιο εύκολο όμως;Να βλέπεις πέρα απ το σύντροφο σου ή να βλέπεις χωρίς αυτόν μέσα σου;Με κάνεις και αρχίζω αμπελοφιλοσοφίες Αστάρτη!
    Και γιατί πρώιμη παρακαλώ;;;;;;;;
     
  5. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: selfsuck και strapon play

    Ειδικότητα μου οι αμπελοφιλοσοφίες! Join the club!
    Ο σύντροφος δεν είναι εμπόδιο στην προσωπική (για εδώ σεξουαλική) αναζήτηση μας. Είναι η σπίθα που θα ανάψει την φωτιά. Που θα μας βγάλει από τον εαυτό μας και θα δούμε παραπέρα.
    Τις εποχές που είμαστε χωρίς σύντροφο, στρεφόμαστε ξανά στα έσω μας, δουλεύουμε με τον εαυτό μας, περιμένοντας την νέα πυροδότηση. Για να μοιράσουμε αυτά που είδαμε στο εσωτερικό μας ταξίδι.
    Σοφότερος γίνεται ένας άνθρωπος όταν μοιράζεται την γνώση του.

    Από τις πρώτες εκφράσεις της σεξουαλικότητας μας σε παιδική ηλικία είναι ο αυνανισμός. Αν μείνουμε σε αυτό το στάδιο όμως και δεν προχωρήσουμε παραπέρα, τότε νομίζω πως αρχίζει να γίνεται πρόβλημα. Διαφωνείς;

    Αστάρτη
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    RE: RE: RE: selfsuck και strapon play

    Πάλι ρομαντική σε βρίσκω (χαμόγελο)..

    Εκνευριστικά ρομαντική!Αν μοιραζόμασταν αυτά που είδαμε (ή αγγίξαμε,προσθέτω) ,δε θα υπήρχε τόση μοναξιά σήμερα..άραγε το κάνουμε το ταξίδι που λές;

    Όσο πάει σε συμπαθώ περισσότερο..

    Τσου.Ανακαλύπτουμε το σώμα μας στην παιδική μας ηλικία(στην εφηβεία αυνανιζόμαστε.Δεν είναι τυχαίο το παιχνίδι του γιατρού..μη μου τα θυμίζεις,ντρέπομαι..

    Δεν είπε κανείς καλή μου να μείνεις προσκολλημένος εκεί.Απλά να είναι ένα κομμάτι της ερωτικής μας ζωής,που να συνάδει με την γενικότερη ερωτική μας δραστηριότητα..Δε συνεχίζω ,θα μου βγει το όνομα του αυνάνα..
     
  7. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: RE: RE: selfsuck και strapon play

    Υπάρχουν κάποιοι-ες που ξεκινούν από την παιδική ηλικία  Δεν συνεχίζω...
    Για να μην μιλήσω για τον θηλασμό και το πρωκτικό στάδιο..(το χέσιμο είναι ηδονικό πως να το κάνουμε, ειδικά για τους δυσκοίλιους) Φαντάσου να έχει προσκοληθεί σε αυτά τα στάδια! Τσιμπούκια και πισωκολλητά! χαχαχαχα!

    Για να σπάσω λίγο τον ρομαντισμό. Δεν φοράω συνέχεια ροζ 

    Αστάρτη
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Γνωρίζω πολλούς ευκοίλιους που θεωρούν την αφόδευση μεγαλειώδη πνευματική δραστηριότητα. Οι δυσκοίλιοι, αντιθέτως, δυσπιστούν και υποβαθμίζουν τις ευεργετικές για τη διάνοια επιπτώσεις της. Υπάρχει και άλλη κατηγορία: όσοι χρειάζονται για να αποπατήσουν τρία κιλά καφέ και 12 τσιγάρα, αλλά επιτυγχάνουν το στόχο τους με τη μέθοδο αυτή. Ονομάζονται ονειροπόλοι.
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Να συνεχίσεις!Μπορεί να υπάρξει εκσπερμάτωση στην παιδική ηλικία;Ειλικρινά ρωτάω,δεν ξέρω..

    Όσο για την προσκόλληση που λες,είναι φροΰδική(νομίζω) εξήγηση για την αντρική ομοφυλοφιλία(για την γυναικεία δε μπορεί να συσχετιστεί-οπότε αμέσως καταρρίπτεται)..

    Και άστα τα ροζ.Πάνε , πάνε  
     
  10. Amazona

    Amazona Nothing More, Nothing Less - Amazona is the best!

    Περί αυνανισμού

    Υπάρχει αλήθεια τίποτα πάνω από το να γνωρίζεις τον εαυτό σου, τα θέλω σου, τις ανάγκες σου, το σώμα σου και να είσαι σε θέσει να προσφέρεις σε εσένα αυτά που αποζητάς;

    Ολοκλήρωση δεν είναι να είσαι με τον γκόμενο αγκαλιά και να βλέπετε το ηλιοβασίλεμα, αλλά να βλέπεις αστεράκια από το πολύ σεξ.

    Φίλε Incomplete_ για να σε μή σε πούν αυνάνα, προς συμπαράσταση, δηλώνω ευθαρσώς ότι ο αυνανισμός είναι μία πράξη που αρέσκομαι να βρίσκεται στην καθημερινότητά μου. Το απολαμβάνω, όπως επίσης απολαμβάνω και ένα καλό πήδημα, αλλά πολλές φορές προτιμώ τον αυνανισμό από το πήδημα (και το αντίστροφο).

    Η απενοχοποίηση του αυνανισμού είναι ένα εγχείρημα δύσκολο, μιά και από τους γονείς μας έχουμε μάθει από πολύ μικρή ηλικία ότι σεξ=κακό, γύμνια=αμαρτία, αυνανισμός=κόλαση. Ξεπεράστε το! Ψέματα σας λέγανε οι γονείς σας. Ειδικά στα αγοράκια, τί ότι θα βγάζει τρίχες στο χέρι και τί άλλα κόλπα σκαρφιστήκανε... Διαβάστε και απελευθερωθείτε!

    http://www.focusmag.gr/articles/view-article.rx?oid=11894

    http://www.zortal.gr/modules/news/article.php?storyid=1399

    http://www.durex.com/GR/magazine_content.asp?intmenuopen=5&article=713

    http://www.eone.gr/4dcgi/_w_articles_womchild_100099_18/03/2003_45985


    Το καλό πράγμα με τον αυνανισμό είναι πως δεν χρειάζεται να ντυθείς γι'αυτόν. Τρούμαν Καπότε

    Τα πνευματικά καλλιεργημένα άτομα αυνανίζονται χωρίς ενδοιασμούς. Το κάνουν για λόγους υγείας, ησυχίας, προνοητικότητας και εξαιτίας της αξιοσημείωτης τελειότητας των αόρατων συντρόφων." Π. Τζ. Ο'Ρουρκ

    Έχουμε λόγο να πιστεύουμε πως ο άνθρωπος αρχικά περπάτησε όρθιος για να απελευθερώσει τα χέρια του για τον αυνανισμό. Λίλυ Τόμλιν


    Τώρα, όσον αφορά το selfsuck, κορίτσια, μήν ντρέπεστε! Παραδεχτείτε πως θα σας άρεσε να είστε οι γυναίκες λάστιχο για να φτάνατε το αιδοίο σας! ( Εγώ που δεν ντρέπομαι, το λέω : μ α κ ά ρ ι ! )
     
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Ο ιταλός ποιητής D' Annunzio υποβλήθηκε σε εγχείριση αφαίρεσης δυο πλαγίων οστών από κάθε πλευρά, ώστε να αυτορουφιέται απρόσκοπτα.
    Η μαλακία ήταν, κατ' αυτόν, η ύψιστη αυτοεξύμνηση του Εγώ.
    Το Ιδανικό: η αυτοερωτική ηδονή.
    Δεν χρειάζονται διαπραγματεύσεις και εξοικονομείς χρήματα από δείπνα ή εξόδους. Επιπλέον πηδάς όποιους θέλεις και όσους επιθυμείς, ανά πάσα στιγμή, χωρίς να κοπιάσεις να τους γνωρίσεις.
    Δεν υπάρχει στην ιστορία των γραμμάτων και των τεχνών σημαντική προσωπικότητα που να μην ήταν μανιώδης αυνάν/ίστρια.
    Η μπηχτή και η αιδοιοτριβή είναι αυτοσκοπός των διανοουμένων.
    Όλοι οι σοφοί αγαπούν το κορμί τους περισσότερο από το σώμα των άλλων.
    Τέλος, η ερωτική πλήρωση είναι απολύτως εγγυημένη με το επιμελές τρομπάρισμα. Αγαπάς χωρίς αμφιβολίες και ζηλοτυπίες το δικό σου σαρκίο και την ιδιωτική ψυχή σου.
    Το απώγειο του ρομαντισμού.
    Αυτοθαυμάζεσαι.
    Με παρέα, απλώς συνουσιάζεσαι.
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Αϊ λοβ γιου πήπολ!

    Ας ρωτήσω κάτι άλλο τώρα!Δεξιόχειρες ή αριστερόχειρες;