Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 22 Ιουνίου 2011.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Ποσο ευκολο ειναι να συμμετεχεις σε session με ανθρωπους που συναναστρεφεσαι φιλικα?

    Δεν αλλοιωνεται η μορφη της σχεσης μετα απο το παιχνιδι?
    Δεν νοιωθεις ντροπη μετα?
    'Η ειναι πιο ομορφο και ευκολο να παιξεις με τους φιλους σου γιατι νοιωθεις ανετα μαζι τους?

    Συχνα εχω νοιωσει ερωτικη ελξη, για φιλες μου κυριως, αλλα ουσιαστικα ντρεπομαι να συμμετεχω σε παιχνιδι μαζι τους.
    Νομιζω οτι ειναι η τροχοπεδη που επιβαλλει το μυαλο μου για να διατηρησω "συντηρητικα" και "παραδοσιακα" ανεπαφη τη φιλια απο το bdsm.

    Με ποιο τροπο μπορεις να διαχειρισθεις με ισορροπια μια τετοια κατασταση?
    Και να απολαυσεις το παιχνιδι και να διατηρησεις ανεπαφη τη φιλια?

    *Παρακαλω απο το νημα να λειψουν οι γνωστες τραγελαφικες καταστασεις.(flames,ειρωνιες,κακιες κλπ).Το καλοπροαιρετο χιουμορ....ευπροσδεκτο!
     
    Last edited: 22 Ιουνίου 2011
  2. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Θαρρώ ότι το σημαντικότερο σε ένα session μεταξύ φίλων είναι να είναι ξεκάθαρο για όλους τους συμμετέχοντες ότι, ότι γίνεται, γίνεται μόνο για παιχνίδι.

    Εάν αυτό είναι όρος απαράβατος και αποδεκτός από όλους το session είναι δυνατό και εύκολο.

    Επίσης πιστεύω ότι θα πρέπει να υπάρχει η δύναμη να μπορείς να συγκρατήσεις ενδεχόμενα ερωτικά συναισθήματα που ίσως αναπτυχθούν μεταξύ του εαυτού σου και των φίλων σου που συμμετέχουν. Για να παραμείνετε φίλοι και μετά από αυτό.

    Ίσως μάλιστα μερικές φορές είναι πιο εύκολο να εκφραστείς καλύτερα όταν παίζεις με φίλους που σε ξερουν και τους ξέρεις καλά, και τους εμπιστεύεσαι.
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Και δεν ντρεπεσαι μετα οταν τους βλεπεις? Που σε εχουν δει εντελως γυμνο,εκτεθειμενο,ερμαιο της καυλας σου?

     
  4. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Στο μυαλό μου είχα φίλους με τους οποίους έχουμε παρευρεθεί σε session αλλά ποτέ δεν παίξαμε μαζί τους. (Γενικά μιλάω)

    Νομίζω ότι περισσότερο έχει να κάνει με το πόσο άνετα νιώθεις με το βίτσιο σου και με το σώμα σου παρά με το γεγονός ότι τα εκθέτεις σε φίλους.

    Εννοώ ότι αν είσαι εντάξει με αυτά δεν θα είχες πρόβλημα να τα γνωρίσουν και φίλοι σου, του χώρου εννοείτε που μπορούν να καταλάβουν τις ανάγκες σου και θέλουν να παίξουν μαζί σου. Αρκεί βέβαια το παιχνίδι να έχει κάποια στιγμή τέλος και όχι συνέχεια και σε άλλους τομείς όπως τον ερωτικό.
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω.
    Αν δεν παίξω με τους φίλους μου, με ποιους θα παίξω?
    Με αγνώστους ή με τους εχθρούς μου?
     
  6. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Μερικές σκόρπιες σκέψεις επί του θέματος...

    Αρχικά, δε μπορώ να καταλάβω, τόσο εύθραυστη είναι πια η έννοια της φιλίας που μπορεί να σπάσει μ' ένα παιχνίδι; Αν χαλάσει από κάτι τέτοιο, κάτι μου λέει πως δεν υπήρξε ποτέ.

    Επιπλέον, γιατί πρέπει να ντραπεί κανείς για τη γύμνια του μπροστά σε φίλους; Υποτίθεται πως σ' αυτούς βγάζεις κομμάτια του εαυτού σου, απόψεις, σκέψεις σου. Σ' ένα κομμάτι ύφασμα που καλύπτει το σώμα σου θα κολλήσεις;
     
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Συγνώμη, αν αυτό το παιχνίδι, δεν ανήκει στον ερωτικό τομέα, τότε πού ανήκει, στις αθλοπαιδιές? 
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

     
     
  9. Queen_of_Wands

    Queen_of_Wands Regular Member

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    χμμμ.... με μερικούς από τους φίλους είναι εφικτό και πολύ 'πετυχημένο' ένα τέτοιο παιχνίδι... με άλλους πάλι όχι...
    Προσωπικά έχω καταλάβει πως τέτοια παιχνίδια έχουν νόημα με ανθρώπους που μοιράζεσαι κοινά βδσμ γούστα.. οι υπόλοιποι καρδιακοί μου φίλοι δεν μου γεννούν καν την επιθυμία να εμπλακώ μαζί τους ερωτικά..
    Επίσης έχω παρατηρήσει πως ευκολότερα παίζω με γυναίκες φίλες ενώ σπανιότερα οι άντρες δεν μου μπλέκουν τα πράγματα μέσα μου..
     
  10. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Με παρεξήγησες ίσως δικαιολογημένα.

    Αναφερόμουν σε ερωτικά συναισθήματα που κάλλιστα θα μπορούσαν να αναπτυχθούν μεταξύ φίλων κατά την διάρκεια του session, αλλά δεν το διατύπωσα σωστά.
     
  11. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Μερικα απο τα πιο ομορφα παιχνιδια εχουν γινει και γινονται ειναι κυριως με φιλες.
    Οχι δεν νοιωθουμε κανενος ειδους ντροπη,ακομη και οταν υπαρξει μαζι με το παιχνιδι και σεξουαλικη πραξη. Αντιθετως ερχομαστε πιο κοντα και ολως περιεργως αυξανεται η εμπιστοσυνη και θωρακιζεται η φιλια. Βεβαιως ξερω οτι κατι τετοιο δεν ειναι αυτο που λεμε τυπικο δειγμα φιλιας ομως συμβαινει και το χαιρομαστε δεοντως.
     
  12. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Καλη μου,
    δεν αντιλαμβανομαστε ολοι τις καταστασεις και τις σχεσεις με τον ιδιο τροπο, ουτε εχουμε τις ιδιες εμπειριες.
    Εγω δεν εχω παιξει με φιλο/φιλη,αν και μου εχει προταθει, γιατι ντρεπομαι.
    Που το παραξενο?
    Γι αυτο το συζηταω μαζι σας, για να ακουσω αποψεις και τον τροπο που το διαχειριζεστε καποιοι που εχετε την εμπειρια.