Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

sessions-συνεδριες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος wifes-sub-maid, στις 17 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    Έλα βρε Εύα μην γίνεσαι σκληρή. Άκου παρθεναγωγείο!
    Να σου πω εγώ τι φαντάζομαι και δεν υπάρχουν απαντήσεις;
    Οι περισσότεροι έχουν κάνει παρτούζα αλλά δεν θα το χαρακτήριζαν συνεδρία, ούτε αυτοί ούτε και οι άλλοι.
    Και αυτοί που έχουν κάνει συνεδρίες BDSM κρίνουν ως σωστό να τις κρατήσουν για τον εαυτό τους. Πάιζει βέβαια και να έχουν μετανιώσει την συμμετοχή τους σε κάτι τέτοιο.
    Οπότε τζίφος.

    Αστάρτη
     
    Last edited: 8 Δεκεμβρίου 2006
  2. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Πες τα χρυσόστομη!  
     
  3. Re: Η Εμπειρία του Session.

    Οταν η επιστημη τα σηκωνει ψηλα αναλαμβανει η τεχνη,

    Απλα ΖΩΓΡΑΦΙΣΕ το.
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Άψογη η παρατήρηση σου Astarty.
    Έλα όμως που θέλω να μάθω λεπτομέρειες ....

    Δώστε μου βρe έναυσμα να δημιουργήσω φαντασιώσεις σήμερα!!!!
     
  5. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Η Εμπειρία του Session.

    ανορθωγραφος_πιητης γράψε τις δικές σου εμπειρίες και άσε εμένα να ζωγραφίσω  
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Η Εμπειρία του Session

    Δηλαδη για να ξερω συνεδρια-session δεν γινετε με δυο ατομα (2) ?
    Θα με τρελανετε εδω μεσα....!!!
    Θα δηλωσω παραιτηση απο το Διοικητικο Συμβουλιο  
     
    Last edited: 9 Δεκεμβρίου 2006
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Η Εμπειρία του Session.

    Μα αγαπητε μου Lord .... καποιος θεωρειται τυχερος να εχει κανει συνεδρια εστω με αλλο ενα ατομο και καποιος αλλος θεωρειται τυχερος, επειδη εχει κανει με ολοκληρο στολο.
    Ας μη κολαμε στο ποσα ατομα την απαρτιζουν... Το θεμα ειναι το τι και το πως το εχει βιωσει ο καθενας, ενα session ....και αν...

    Καποιοι που δεν ειχαν την χαρα και την ευτυχια να ζησουν κατι τετοιο, τους παροτρυνω να γραψουν απλα την φαντασιωση τους η την γνωμη τους.
     
    Last edited: 9 Δεκεμβρίου 2006
  8. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: sessions-συνεδριες

    Περιμενω και εγω να μαθω πεντε πραγματα εδω και 20 ποστ και
    ακομα στο ποσα ατομα κανουν μια συνεδρια ειμαστε.
    Αντε να βρουμε τα ατομα να παμε παρακατω 
     
  9. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Αυτή είναι και η δική μου θέση. Επιπλέον, τα sessions με συμμετοχή ατόμων πέραν των "μετεχόντων" που προανέφερε ο LordDragonal, θεωρώ πως έχουν διαφορετικό αντίκτυπο και στόχο (είναι φύσει αδύνατον να αντιληφθεί εν μια νυκτί ο οποιοσδήποτε "νεοφερμένος" τους κώδικες και την χημεία που υπάρχει σε μια σχέση σαδομαζοχισμού και να συνεισφέρει σε αυτήν).
    Ίσως ο ρόλος του "σκηνοθέτη" ενός session να μπορέσει να καλύψει Κάποιον, χωρίς απαραίτητα να μετέχει ο ίδιος ενεργά. Η καθοδήγηση και η εποπτεία είναι μορφές έκφρασης Κυριαρχίας (και, κατά την προσωπική μου άποψη, ιδιαιτέρως γοητευτικές). Σίγουρα όμως δεν θα έχει την ίδια αίσθηση.
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Η Εμπειρία του Session.

    Περιμενε εσυ…..
    thelma ... θα μάθαινες αν ήξεραν...
    Δεν γράφουν (εκτός των ελάχιστων εξαιρέσεων) διότι δεν υπάρχει πρακτική εμπειρία στο ΒDSM lifestyle.(πάρτε light το τιμονι)….Άρα δεν γράφουν επειδή δεν έχουν ιδέα από sessions - πρακτική (αυτήν την εξήγηση δίνω).

    Αυτό το forum για πολλούς που βρίσκονται εδω και γράφουν, είναι ο παράδεισος των ανεκπλήρωτων φαντασιώσεων Τ/τους.
    Δηλαδή για παράδειγμα ξέρουν καλά θεωρητικά και πάντα, ποιος είναι ο ρόλος μιας σκλάβας και ποιες οι υποχρεώσεις της κλπ, αλλά στην πράξη οι περισσότεροι κωλώνουν να προχωρήσουν τις θεωρητικές τους γνώσεις.

    Πάντα υποπτευόμουν ότι πολλοί που δηλώνουν γνώστες και (καρα)ειδήμονες, είναι απλά καλοί οι θεωρητικοί του BDSM. Απόδειξη γι αυτό ήταν και είναι, ότι πολλά από τα γραφόμενα δεν μπορούν στην πράξη να υλοποιηθούν, διότι η πραγματικότητα είναι σκληρή όσο και δύσκολη και απέχει από την φαντασία, η οποία αντίθετα καλπάζει.

    Το session- συνεδρία - σκηνή, είναι μια πράξη που γίνεται μεταξύ ατόμων, που γνωρίζουν ΝΑ ΖΟΥΝ το BDSM σε πραγματικό χρόνο, κατά συνέπεια ζουν την στιγμή και παίρνουν από αυτή ότι είναι δυνατό, συναρπαστικό και τους γεμίζει..
    Για να συμμετάσχουν άτομα σε sessionς, πρέπει να είναι αν μη τι άλλο, γνώστες της πράξης του ΒD του D/s- M/s και του SM.
    .
    …..η επαληθευσιμότητα των και των λεγόμενών Μου ειναι αυτα που εγραψες με το χερι στην καρδια tender lilly!

    “Πιάσε το αυγό και κούρευ’το” λοιπον thelma και Αstarty...

    Αν ήταν ένα θέμα θεωρίας της τεχνικής όλοι θα έτρεχαν να γράψουν και να μας μοστράρουν το καπετανιλίκι τους, την μαγκιά τους, την φιλοσοφία τους.
    Η πράξη ....????
    Αχ αυτή η πράξη.....!!!!

    ΥΓ. Μπορείτε να με να λιθοβολήσετε η να με πυροβολήσετε, αλλά ούτε και αυτό είναι ικανό να αλλάξει την ωμη πραγματικότητα.

     ​

    DO IT.....!!!!  
     
  11. Astarty

    Astarty Contributor

    Υπάρχουν όμως και περιπτώσεις όπου ο κυρίαρχος μιας BDSM σχέσης "παραγκωνίζεται" σε θέση παρατηρητή και μετέχει κάποιος τρίτος. Συνήθως σε περιπτώσεις επίδοσης τιμωρίας.
    Ο τιμωρός είναι αυτός που ενεργεί.
    Αυτές οι περιπτώσεις καλούνται συνεδρίες; Και αν ναι, το τρίτο μετέχον μέλος στερείται συναισθημάτων;

    Αστάρτη

    Υ.Γ. Η απορία μου προκύπτει από τα γραφόμενα του LordDragonal & L_Strike, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι οι μόνοι που καλούνται να απαντήσουν.
     
  12. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Ξεκαθαρίζω πως η απόδοση Τιμωρίας δεν είναι session (τουλάχιστον στο δικό μου λεξικό). Αυτό που περιγράφεις είναι απόδοση Τιμωρίας και η έκλυση συναισθημάτων που προκαλεί είναι ανάλογη. Η μορφή και οι τεχνικές που θα αναπτυχθούν ενδεχομένως να είναι πανομοιότυπες ενός session, αλλά το συναισθηματικό αποτέλεσμα είναι διαφορετικό στον Κυρίαρχο και τον υποτακτικό.
    Αν καλείται το παράδειγμα που έθεσες συνεδρία.... εξαρτάται ποιου ατόμου την οπτική γωνία βλέπεις; Του τρίτου ατόμου; Για εκείνον θεωρώ πως ναι, είναι session (ειδικά αν δεν γνωρίζει ότι πρόκειται για Τιμωρία ή αν δεν τον ενδιαφέρει το γεγονός ότι θα αναλάβει τέτοιο ρόλο). Αν πάλι εξετάζεις από την πλευρά του Κυρίαρχου ή του υποτακτικού, δεν θα το χαρακτήριζα session, αλλά Τιμωρία, που είναι διακριταία η διαφορά. Όσον αφορά την τελευταία ερώτηση, σίγουρα ο "τρίτος άνθρωπος" δεν στερείται συναισθημάτων (εκτός αν είναι εκ φύσεως "ψυχρός"). Δεν νομίζω όμως ότι ο Κυρίαρχος - παρατηρητής, που θα τον επιλέξει, έχει αυτό ως γνώμονα κατά την επιλογή της Τιμωρίας. Αντίθετα, στοχεύει στην ουσία της Τιμωρίας και στο διαπαιδαγωγικό αποτέλεσμα που θα έχει.
     
    Last edited: 9 Δεκεμβρίου 2006