Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

sex drive

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος devine_sub, στις 23 Αυγούστου 2010.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: sex drive


    Αυτά τα γράφει μία υποτακτική;  
     
  2. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: sex drive

    Αυτά τα λέει μια γυναίκα που
    α) συνεισφέρει στο σπίτι
    β) δεν έκανε τα παιδιά μόνη της
    γ) θεωρεί φυσιολογικό να κάνει και σεξ κάποτε στη ζωή της, κατά προτίμηση με τον σύντροφό της
    δ) δε θέλει να καταλήξει στο ψυχιατρείο

    Η υποταγή είναι κάτι που δίνεται εθελοντικά. Προσφέρεται. Και ενίοτε, όταν η χρήση γίνεται κατάχρηση, η προσφορά, αίρεται από το τραπέζι.

    Άλλωστε, αν ο τύπος που περιγράφει η beltedgirl περιγράφει εαυτόν ως Dom της εν λόγω κυρίας, τότε πρέπει να είναι πολύ άχρηστος Dom, γιατί ουδόλως ενδιαφέρεται για την sub του.

    in edit:
    Υποθέτω πως συμφωνούμε ότι η sub βρίσκεται στην πλευρά της σχέσης που χρειάζεται καθοδήγηση και προστασία, έτσι; Αλλιώς ξεκινάμε από τα στοιχειώδη.
     
    Last edited: 23 Αυγούστου 2010
  3. jorge1970

    jorge1970 Regular Member

    Απάντηση: sex drive

    Χαίρομαι πάντως για τη διάθεση αντικειμενικότητας και κατανόησης.. 
    (εκτός από ορμονικό είναι και τι σχήματα κουβαλάει ο καθένας στο μυαλό του)
     
  4. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: sex drive

    Πάντα.  
     
     
  5. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: sex drive

    Ξέχασες τα: "είμαι αδιάθετη", "περιμένω να αδιαθετήσω", "μόλις ξεαδιαθέτησα και είμαι στις γόνιμες μέρες".
     
  6. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: sex drive

    Πάντα πιάνει, ειδικά το 'ειμαι αδιάθετη'   Γυναίκα με περίοδο, πολλοί την αποφευγουν όπως...ο διάβολος το λιβάνι!   Και το αστείο ειναι πως εκείνες τις μέρες ή λιγο πριν υπάρχει συνήθως αχαλινωτη σεξουαλική διάθεση.

    Τι να κάνουμε; Όπως και ο αμίμητος woody:
    "Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."

     
     
  7. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: sex drive

    Πω πω ... τα στοιχειώδη!  
    Σας ευχαριστώ για την υπενθύμιση!

    ---------- Post added at 01:25 ---------- Previous post was at 01:24 ----------

    Πάντα εξαιρετικός ο Woody Allen!  
     
  8. aria

    aria Regular Member

    Απάντηση: sex drive

     
    Last edited: 24 Αυγούστου 2010
  9. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: sex drive

    Έχετε δίκιο, ορισμένα πράγματα ισχύουν προς κάθε {σεξουαλική} κατεύθυνση. Προσπαθώ να θυμηθώ αν έχω ακούσει αντίστοιχη δικαιολογία από γυναίκα και μου έρχονται στο μυαλό κυρίως κάτι "Έχω μάθημα πρωί-πρωί, άλλη φορά!" ...

     
     
  10. beltedgirl

    beltedgirl Regular Member

    Απάντηση: sex drive

    Η περιγραφή μου δν αναφερόταν σε μένα προσωπικά αλλά σε μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων στην Ελλάδα που βιώνουν καθημερινά τέτοιες καταστάσεις. Ευτυχώς για μένα μεγάλωσα στο εξωτερικό και ποτέ δεν έχω βιώσει τέτοιου είδους καταστάσεις. Θέλησα απλά να θίξω και μια άλλη πλευρά που δυστυχώς κάποια κοριτσάκια με ορέξεις εκμεταλλεύονται και κλείνουν σπίτια αφήνοντας παιδιά χωρίς οικογένεια... Αυτό που εσύ περιγράφεις Dom εγώ το λέω 70 τοις εκατό των συζύγων... και μακάρι να κάνω λάθος..
     
  11. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: sex drive

    Κι εγώ γενική αναφορά έκανα, δεν ήταν προσωπική σε σένα.

    Τώρα το "κάποια κοριτσάκια εκμεταλλεύονται" είναι σχετικό. Τι να εκμεταλλευτείς από αυτό; Το "κελεπούρι" σύζυγο; ... Από τέτοια "κελεπούρια" βρωμάει ο τόπος!

    Διευκρίνιση: δεν είπα ότι είναι Dom. Είπα ότι "ακόμα κι αν περιγράφει εαυτόν ως Dom" ... για να "αιτιολογεί" κάπως τη συμπεριφορά αυτή.

    Για το ποσοστό (70%) δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Σίγουρα είναι μεγάλο. Ίσως και να είναι τόσο. Αλλά τι σημασία έχει αν είναι 50 - 60 ή 70% ...? Και 10% να ήταν ... πάλι μεγάλο θα το θεωρούσα.
     
  12. anima0

    anima0 Regular Member

    Απάντηση: sex drive

    αχ.αχ.αχ.ααααχ

      έχει χιούμορ. Πάντα με εντυπωσιάζει πως το καλό χιούμορ έλκει, τί άλλο να έλκει μια γυναίκα στον Woody; Αλήθεια σας έχω πει το ανέκδοτο...