Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

sex drive

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος devine_sub, στις 23 Αυγούστου 2010.

  1. Απάντηση: sex drive

    Ίσως ... Όμως, ως νηματοθέτρια, διατηρείς απόλυτα το δικαίωμα του ξεχειλώματος   ) )

    Για να εξηγήσω καλύτερα:
    Δε με φτιάχνει το BDSM γενικώς, δηλαδή οποιαδήποτε έκφανσή του. Αμφιβάλλω οτι υπάρχει άτομο που να του συμβαίνει κάτι τέτοιο.
    Πέρα από τις γενικές τάσεις που εκφράζονται ίσως κάπως χονδροειδώς από τα status και orientation, υπάρχουν και δεκάδες άλλα στοιχεία που καθορίζουν ένα ειδικό μήκος κύματος, στο οποίο εκπέμπουμε και στο οποίο πρέπει να εκπέμπει και ο σύντροφος ή παρτεναίρ μας, για να είμαστε συμβατοί και να ταιριάζουμε (στο σεξ και γενικότερα).

    Αυτό που ήθελα να πω, όμως, είναι πως πριν ακόμα συνειδητοποιήσω ξεκάθαρα μέσα μου την αποκλειστική επιθυμία να δέχομαι την επιβολή και την κυριαρχία μέσα από διάφορες πτυχές του BDSM, συμβιβαζόμουν σε μορφές σεξ και κατ'επέκταση ερωτικών σχέσεων που δεν τα περιείχαν (αναζητώντας τα πάντα, βέβαια, χωρίς ακόμα να το ξέρω). Όταν τα γνώρισα και τα δοκίμασα, ποτέ πια δεν ένιωσα την παραμικρή έλξη για οποιαδήποτε σεξουαλική δραστηριότητα εξω από αυτά. Αν, δηλαδή, αυτή τη στιγμή δεν είχα βρει αυτό που έψαχνα (γιατί, ευτυχώς, το έχω βρει   ) και ήμουν σε φάση αναζήτησης, δε θα "κοιτούσα" καν κάποιον που θα ήταν εκτός χώρου, γιατί θα το θεωρούσα απλά χάσιμο χρόνου.
     
    Last edited: 24 Αυγούστου 2010
  2. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: sex drive

    Δε βαριέσαι ... κι αλλού που δεν ήμουν νηματοθέτρια, τα ίδια και χειρότερα έκανα.  

    Απολύτως λογικό, κι αν υπάρχει θα είναι "φαινόμενο".

    Είδες το φως το αληθινό! Αμήν!
     
  3. lizard

    lizard Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: sex drive

     
  4. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: sex drive

    Αν πράγματι το δουλεύει καλύτερα μόνη της, είναι σίγουρο πως πρόκειται περί ασυμβατότητας συντρόφου ... για να μην πω ίσως ακόμα και φύλου. {Δεν το λέω γιατί μπορεί να πάει μακριά η βαλίτσα ...}

    Αν ξέρει πως το διασκεδάζει καλύτερα με τον Κώστα, το Νίκο και τον Τάκη {δεν διευκρινίσατε, με όλους μαζί ή έναν-έναν?} τότε κακώς συνεχίζει εκεί που είναι. Το σίγουρο είναι πως αυτή η γυναίκα, δε θα δει το σεξ ως αγγαρεία. Άρα δεν είναι στην κατηγορία που περιγράφει το νήμα, σωστά;

    Για να το κάνει κάποιος αυτό, imho, πρέπει
    α) να το έχει προσωπική φιλοδοξία και / ή
    β) να είναι τρελά ερωτευμένος με τη συγκεκριμένη, ώστε να νοιώθει πως αξίζει το χρόνο του.

    Προχωρημένη η γιαγιά.   Έκτακτη!
     
  5. jorge1970

    jorge1970 Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: sex drive

    Μα, lizard μου, δεν είπα ότι θα ΜΟΥ πει "δεν το ευχαριστιέμεμαι μαζί σου, αλλά με τον Κώστα, Νίκο, Τάκη". Εννοείται ότι εάν το σεξ δεν είναι ικανοποιητικό με KANENAN σύντροφο, τότε το πρόβλημα το έχει η ίδια. Εάν είναι ικανοποιητικό με τους Κώστα, Νίκο, Τάκη αλλά όχι με εμένα, τότε αρχίζω να ευθύνομαι (και) εγώ.

    Είναι όπως και με τους μαθητές: άλλοι μαθαίνουν (εύκολα ή δύσκολα) και άλλοι είναι ανεπίδεκτοι μαθήσεως. Ναι, έχω "εκπαιδεύσει" - αν το θέτουμε έτσι - γυναίκα, αλλά το είχε το πάθος μέσα της και επιπλέον την αγαπούσα, όπως σημειώνει σωστά και η deviantsub. Είναι άλλες που "δεν το έχουν" όμως, πως να το κάνουμε, και στο λέω μετά λόγου γνώσεως.
    Όσο για το μοτό της γιαγιάς, προσωπικά τουλάχιστον δεν είναι η πίπα που θα με κάνει χαλί, ούτε το καλό σεξ μόνο. Ο άντρας δηλαδή δεν κρίνει χαρακτήρα? Ίσως και στην εποχή των γιαγιάδων μας η πίπα να σπάνιζε και να ήταν πιο αποτελεσματική... 
     
  6. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: sex drive

    Φοβάμαι πως αν δε θέλει να συνεργαστεί {για τους όποιους δικούς της λόγους} δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, όσο κι αν το παλέψεις.

    Ίσως το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να της συστήσεις τον επόμενο / την επόμενη για να κάνει μια νέα απόπειρα.

    Υ.Γ. Μερικές φορές οι "γιαγιάδες" μας εκπλήσσουν επειδή περιμένουμε να είναι πολύ συντηρητικές. Ωστόσο, έχοντας ζήσει δύσκολες καταστάσεις (π.χ. πόλεμο) που χρειάστηκε να προσαρμοστούν, έχουν πολλά και ενδιαφέροντα να πουν για τη ζωή και τους ανθρώπους.
     
  7. VicTor

    VicTor Regular Member

    Re: Απάντηση: sex drive

    Το οποίο από ότι ξέρω(το περιμένω ναι είναι λογικό να μην γίνει κάτι).Αλλά όταν είναι αδιάθετη (όχι πρώτη μέρα που σφαδάζει) έχει μεγάλο sex drive απλά δεν γίνεται να πραγματοποιηθεί.Στις γόνιμες μέρες δε δεν είναι αποδεδειγμένο ότι οι ορμόνες λένε "θέλω τώρα!" ;
    Πιο πολύ εγκυκλοπαιδική μόρφωση παρά στο παράλογο της ατάκας   
     
  8. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: sex drive

    Ίσως αν δεν το περιορίζατε στην συνήθη συνουσία {ασχέτως του θέματος του νήματος}, θα ήταν περισσότερο αντιληπτό το πνεύμα.  
     
  9. VicTor

    VicTor Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: sex drive

    Οοο μα το teasing σε εκείνες τις μέρες βαράει ελαφρά bdsmικές νότες ακόμα και σε μια vanilla σχέση  
     
  10. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: sex drive

    Άψογη περιγραφή.  

    Απορία: ε, και;
     
  11. VicTor

    VicTor Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: sex drive

    η απορία μου είναι(και μάλλον την διατύπωσα πολύ λάθος):οτι δικαιολογίες με τις ημέρες περιμένω έρχεται ήρθε έφυγε,είναι παράλογες ειδικά όταν ακόμα και λίγο χαμηλά οιστρογόνα να έχει του πούστη στην ωορηξία αν δεν έχει σοβαρότατο ορμονικό θα θέλει.Άρα επειδή απο τα προηγούμενα posts είδα ότι δικαιολογήσαμε πάρα πολύ το άγχος την δουλειά και τα λοιπά,η δικιά μου λίγο απόλυτη και μπορει λάθος άποψη είναι: Όπως και το ίδιο το σεξ με την γυναίκα είναι ένα παιχνίδι του μυαλού(το ένα τράβηγμα του χεριού απότομα να κάνει καλύτερη δουλειά απο προκαταρκτικά σε κάποιες περιπτώσεις) πιστεύω ότι και οποιαδήποτε αποστροφή ή απάθεια προς αυτό αφορά σχεδόν 100% μυαλό.Και το κοινωνικοθρησκευτικό για εμένα παίζει τεράστιο ρόλο,γιατί από άλλη συζήτηση του board για το θέμα,η φόρμα για το πως πρέπει να είναι το σέξ μπαίνει απο το γυμνάσιο.
    Κατάλαβες ή τα είπα χάλια; 
     
  12. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: sex drive

    Πω πω ... πώς το είπες όλο αυτό μαζεμένο, χωρίς ανάσα?

    Αποστροφή ή απάθεια αφορά 100% το μυαλό, λες. Και ναι, συμφωνώ ... με την επιφύλαξη ότι δεν παίζει ορμονικό πρόβλημα.

    Δεν ξέρω γιατί το μυαλό τους είναι "thus wired" {έτσι καλωδιωμένο} που θα έλεγε και κάποια σκλάβα που ξέρω ... αλλά είναι.
     
    Last edited: 30 Αυγούστου 2010