Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

sex shops

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος felix, στις 8 Οκτωβρίου 2005.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    Λατρεύω να πηγαίνω σε sex shops!
    Θέλω να μάθω τι κάνει το καθένα, πως το κάνει και πόσο κάνει φυσικά 
    Τα online καλά είναι αλλά αν δεν τα πιάσεις δεν ευχαριστιέσαι!

    Αστάρτη

    Υ.Γ. Με τον εκάστοτε σύντροφο βεβαίως βεβαίως!
     
  2. felix

    felix Guest

    ευχαριστώ για τα sites, τους έριξα μια ματιά και μου φανήκαν αρκετά καλά. είναι όμως ασφαλείς οι αγορές? όσον αφορά την ποιότητα των προϊόντων, την χρήση πιστωτικής κάρτας και την διακριτικότητα του δέματος. όποιος ή όποια έχει κάνει τέτοιες αγορές απο αυτά ή απο αντίστοιχα sites ας μου απατήσει. ευχαροστώ πολύ.
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    εγώ έχω κάνει και είναι όλα τέλεια. ποτέ δεν πάω σε ελληνικά sex shops γιατί είναι πανάκριβα και δεν έχουν ποικίλία ούτε τις καλύτερες ποιότητες
     
  4. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Την πρώτη φορά που πήγα σε sex shop στην Πόλη διαπίστωσα ότι η Ελλάδα δεν είναι και τόσο πίσω τελικά. Περιττό να σας πω ότι ο πωλητής κόντεψε να λιποθυμήσει και κρυβόταν σχεδόν για να μην του ρωτήσω κάτι και πρέπει να μου εξηγήσει. Όταν πήγα μαζί με Τον Αφέντη μου τα πράγματα ήταν ελαφρώς καλύτερα. Μετά την εμπειρία της λάρα που Του μπήκαν καινούργιες ιδέες δεν έτυχε να Π/πάμε. Μόλις πάμε θα σας πω.

    Από online δεν έτυχε ποτέ να ψωνίσω. Αυτό που έχω να πω πάντως είναι ότι τα super market είναι εκπληκτική πηγή. Από σχοινιά μέχρι μπώλ για σκύλους  
     
  5. lagnia

    lagnia New Member

    Για οποιους εχουν προβλημα μπορουν νακανουν ενα ταξιδι στο Αμστερνταμ και να επισκεφθουν απειρα sex shops οπου θα συναντησουν και Γυναικες και θα βρουν οτι θελουν σε καλες τιμες...
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Πολύ καλό sex shop http://www.babes-n-horny.com , εξαιρετικές ποιότητες, καλλιτεχνική εργασία, πολύ αξιόπιστη εξυπηρέτηση. Αν και περιορισμένη γκάμα προϊόντων, δεν πιάνει BDSM.

    Πρώτη (και τελευταία προς το παρόν) φορά στη ζωή μου μπήκα σε τέτοιο μαγαζί στη Μύκονο, που υπήρχε ένα πίσω από το μπαρ του Πιέρρο. Είχε ανοίξει στο παλιό σπίτι μίας πολύ αυστηρής γυναίκας, που δεν ανεχόταν ούτε τις ντίσκο, αλλά όταν πέθανε τα παιδιά της το έκαναν sex shop.  

    Εκεί λοιπόν, μόλις αγόραζες (πανάκριβα) κάτι, ο πωλητής, το έβαζε με αστραπιαία ταχύτητα σε μία σακκούλα που είχε έξω το τότε διαφημιστικό σλόγκαν της Εμπορικής Τράπεζας: "Επειδή μεγαλώσαμε και οι επιθυμίες μας έγιναν ανάγκες".     Ταιριαστό δεν ήταν;
     
  7. felix

    felix Guest

    Κωσταντίνε έχεις απόλυτο δίκο όσον αφορα τις τιμές. είδα τα sites που μου πρότινες και οι τιμές στα Ελληνικά απέχουν πολύ απ' ότι στα ξένα ex shop. τα συγκεκριμένα που μου προτίνεις κάνουν shiping στην Ελλάδα?
     
  8. johnvi

    johnvi New Member

    Πράγματι τα ελληνικά είανι πανάκριβα. Εγώ δεν είχα πρόβλημα να ψωνίζω αλλά μια φορά ένας πωλητής έβγαλε απαθέστατα το στράπον από το κουτί του να μου δείξει πως μπαίνουν οι μπαταρίες ακι ντράπηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί.. Πάτως ακόμα απο εκεί ψωνίζω
     
  9. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    RE: RE: sex shops

    κάνουν  
     
  10. Fetish

    Fetish New Member

    Είναι απόλυτα φυσιολογικό να είναι πανάκριβα τα πράγματα στα sex shops. Πιστεύω οτι είναι λίγα μαγαζιά και έχει δουλεία γιά όλα. Το κακό είναι οτι κανένα από αυτά (χωρίς να έχω πάει σε όλα), δεν ξεχωρίζει ποιοτικά και κανένα από αυτά δεν ειδικεύεται. Πχ στο εξωτερικό υπάρχουν μαγαζιά που εδικεύονται σε κορσέδες ή σε παπούτσια.
     
  11. Καλησπέρα

    Εχω ψωνίσει αρκετα πραγματακια απο τα εξης ( Internet )

    http://www.kinkymedical.com/

    http://rainbowrope.com/home.html ( εξαιρετικό για σχοινια- καλες τιμες)
    http://www.sub-shop.com/ ( απο τα καλυτερα για Bdsm )

    και τελος το Νο 1 κατα την αποψη μου για electro play :http://www.peselectro.com/ (προσοχή ,εδω θα μπει τελωνειο - λογω τιμής των ειδων..)

    Να ειστε καλα...
    Γ.
     
  12. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Επισης καλο για vanilla toys ειναι το toys in babeland (www.babeland.com) που εχει και πολυ καλα toys, καλες ποιοτητες και επισης καλο για female-to-female σεξουαλικοτητα.
    Για SM, προτεινω κι εγω το JT Stockroom (www.stockroom.com), το cottonballs.com (για medical play) και το Purple Passion (www.purplepassion.com). Το rainbow rope που προαναφερθηκε απο τον KyriosG ειναι πολυ καλο αλλα σχετικα ακριβοτερο απο τα αλλα (αλλα πολυ καλο για σκοινια) και τα staplers τους ειναι προβληματικα (δικη μου εμπειρια οπως και φιλων.) Και φυσικα οπως ανεφερε και η little_slut[PieR] τα pervertibles (κατα το convertible) που υπαρχουν στα super market αν και συνιστω και καταστηματα σιδηρικων-χρωματων-ειναι σαν παιδικη χαρα για τους tops.