Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Stapling

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 16 Ιουλίου 2005.

  1. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Υπαρχουνε ατομα εδω με εμπειρια στο stapling; Η που τους ενδιαφερει και θα ηθελαν να ανταλλαξουνε τεχνικες γνωσεις; Μου ειναι ενα ιδιαιτερα αγαπητο play.
     
  2. bdsmslave191

    bdsmslave191 Regular Member

    Θα ηταν ευκολο να διευκρινισεις τι ειναι το strapling?
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Επικύνδυνα πράγματα και εγκυμονούν κινδύνους. Για όσους δεν ξέρουν τα staples είναι μια μορφή συρράψης τραυμάτων που γίνεται στα χειρουργία. αντί για τα γνωστά ράμματα χρησιμποιούνται staples (κάτι ειδικά τσιμπιδάκια ανάλογα με τα ράματα) . Σαν Bdsm game γίνεται το ίδιο πράγμα που γίνεται και στα νοσοκομεία αλλά εδώ αποσκοπεί για torture.
     
  4. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Τα staples που χρησιμοποιουνται ειναι χειρουργικα και αποστειρωμενα και μοιαζουνε παρα πολυ με τα μεταλλικα ελασματα στο συρραπτικο που χρησιμοποιουμε στα γραφεια μας.
     
  5. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Μόνο στο άκουσμα της λέξης, ανατρίχιασα.
    Όχι δεν ξέρω αλλά ούτε και θέλω να μάθω κάτι τέτοιο.
    Ίσως είμαι λιγόψυχη αλλά αυτή είμαι  
     
  6. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Εμένα πάλι Μου αρέσει ως ιδέα
     
  7. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor


    ...... Με καλυψε η Princess_of_Pain 
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Stapling

    και εμενα με εξυταρη σαν θεαμα το εχω δη δυο φορες στην ολλανδια δεν ξερω αν θα μπορουσα να το κανω σε ενα ατομο
     
  9. WildRose

    WildRose New Member

    Συμφωνώ απόλυτα..
     
  10. Karxarias

    Karxarias New Member

    Εγώ δεν θα το δοκίμαζα
    Οτιδηποτέ μπορεί να κάνει ζημία,αν χρησιμοποιθεί λάθος θα την κανεί.
    Και δεν μαρέσουν οι ζημίες επάνω μου..
     
  11. Lycaon

    Lycaon Regular Member

    Απάντηση: Stapling

    Δέ με ενθουσιάζει ιδιαίτερα να το κάνω σε κάποιον. Σκέφτομαι όμως οτι ίσως να ήταν καλύτερα από τα ράμματα που έκανα στα φρύδια μου κάποτε. Πρέπει να πονάνε λιγότερο. Σάν καρφίτσες. Όσοι μαζοχιστές προσέλθετε.
     
  12. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Stapling

    Ένα πράγμα θα σας πώ: η αφαίρεση των staples (γιατί δεν τοποθετούνται για πάντα!) πονάει πολύ περισσότερο από την τοποθέτησή τους.. Προσωπικά προτιμώ να χρησιμοποιώ τα παραδοσιακά ράμματα με τις παραδοσιακές βελόνες     Ούτως ή άλλως και στη δουλειά μου δεν μπορώ να βάλω staples μέσα στο στόμα!!