Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strap on : Do's Dont's, εμπειρίες κ.α.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Lady Nawashi, στις 15 Οκτωβρίου 2016.

?

Θα σας ενδιέφερε η εν λόγω τεχνική;

  1. Ναι, πολύ. Ενδιαφέρομαι να δοκιμάσω.

    64 vote(s)
    79,0%
  2. Δεν είμαι σίγουρη/ος. Είμαι σκεπτική/ος.

    11 vote(s)
    13,6%
  3. Όχι, καθόλου.

    3 vote(s)
    3,7%
  4. Άλλο.

    3 vote(s)
    3,7%
  1. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Νομίζω ότι εμπειρίες έτσι, φάτσα φορα, δύσκολα θα διαβάσεις.  
     
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Εγω στο μονο που εχω θεμα και θελω να το σκεφτεις καλα ειναι ... οπως ειπες εισαστε χρονια μαζι και δεν ξερεις αν αυτο θα την φρικαρει ? μου φαινετε λιγο περιεργο ... πιστευω οτι μεσα σου ξερεισ απο τωρα αν την φρικαρει η οχι
     
  3. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Ας μην λεμε χαζα! Ολοι ξερουμε πως η πλειοψηφία τον γυναικών φριακαρουν στη ιδέα του στραπ ειδικά αν δεν εχουν σχέση με τον χώρο! Για να φτάσει κάποιος να δεχτεί στραπ θα πρέπει να ειναι αρκετά εξοικοιομενος/η με το θέμα!
    Δεν παμε με το καλημερα σε εναν παρθενο πρωκτο να βαλουμε με την μια το στραπ! Θελει δουλιτσα χρόνο επιμονή +υπομονή και απο της 2 πλευρές για να μην υπάρχουν επιπτώσεις που ολοι μας γνωρίζουμε!
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Do's : Να μην συνδέεται η straponοδιείσδυση με τον βαθμό ανδρισμού, την ομοφυλοφιλία ή την υποταγή ( καμία εκ των δυο τελευταίων κατακριτέα, μάτι. Αλλά...εύκολος δρόμος οι απλουστεύσεις ).
    Να μην ενδύεται το straponογούστο με ενοχές και άγχη.
    "" Να μην συνδέεται με τον εξευτελισμό "".

    Dont's : Αφαιρέστε απ' τα τρία προαναφερόμενα Να μην, το μην.

    * Bonus : Παράβλεψη καλής λιπάνσεως της "εισόδου", τζιζ κακά. Βιασύνη στην "επίσκεψη", επίσης τζιζ κακά.
    ** Bonus Νο 2 : Η αργοπορημένη συζήτηση ( ή ακόμη χειρότερα, η επίσης αργοπορημένη αποκάλυψη ή "αποκάλυψη" - λέγε με "κατά λάθος" ) του straponογούστου, θα έμοιαζε με παρτίδα ρώσικης ρουλέτας. Που το περίστροφο θα είχε πέντε σφαίρες στο μύλο του ( 2,5 επειδή η υπάρχουσα και ίσως μακράς διαρκείας παρτενέρ, θα φρίκαρε στην ιδέα του strapoυ. Και άλλες 2,5 επειδή η υπάρχουσα και ίσως μακράς διαρκείας παρτενέρ, θα ένιωθε ότι δεν θα την είχαμε θεωρήσει άξια της εμπιστοσύνης μας. Για να μην παραβλέψω, ότι θα είχαμε προσπαθήσει να της αφαιρέσουμε δολίως το δικαίωμα επιλογής - του αν θα ήθελε να είναι μαζί μας, αφού πρώτα θα γνώριζε, ότι για μας ίσως και να έπρεπε να γνωρίζει αρκετά σύντομα ). Πάντως παίζει και η αναλογία να ήταν 2 προς 3 υπέρ της δεύτερης πιθανότητας.

    **** Προσωπικές εμπειρίες υπαρκτές, καμία εκδήλωση υποταγής από μέρους μου - όποιος θα ήθελε, να εκφράσει σθεναρά αντίθετη άποψη, υπάρχει και το "θρυλικό" νήμα για να το κάνει. Γιατί εγώ, σίγουρα δεν θα μπω στον κόπο, να "μαλλιοτραβηχτώ" με κανέναν/καμία. Πόσο μάλλον απ' την στιγμή που δεν μ' ενδιαφέρει ποσώς, ούτε να υπερασπιστώ την "ετικέτα" μου, ούτε την όποια "μούρη" μου επίσης σε κανέναν/καμία -. Τις λεπτομέρειες τις κρατώ για τον εαυτό μου και για κείνες τις ελάχιστες παρτενέρ στις οποίες το ζήτησα. Δεν είναι τα πάντα για όλους - με κάθε συμπάθιο -.  

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Το σημείο εντός των "" "" είναι μεταγενέστερο δικό μου edit καθώς και η παράλειψη του κλασικού μου disclaimer.
    Κάποια πράγματα τα θεωρώ αυτονόητα, δεν έχει νόημα να τα υπογραμμίζω μέχρι ναυτίας.
     
    Last edited: 25 Ιουνίου 2017
  5. lotus

    lotus Silence

    Από σένα εξαρτάται και τον τρόπο με τον οποίο θα το ζητήσεις. Άλλωστε είναι σύντροφος τόσα χρόνια αν δεν ξέρεις εσύ τις αντιδράσεις της ποιος τις ξέρει?
    Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο  
     
  6. Σωστή η γοργόνα
     
  7. Master_Apprentice

    Master_Apprentice Regular Member

    Ας μοιραστώ εγώ μέρος των εμπειριών μου.

    Ανακάλυψα την ηδονή που προσφέρει το συγκεκριμένο σημείο στον άντρα όταν ήμουν 20. Τότε, μόνο η γλώσσα συμμετείχε στο παιχνίδι όμως μου άρεσε τόσο που κάποιες φορές, όλη η ερωτική συνεύρεση αφορούσε αυτό. Πως έγινε η αρχή, είναι δύσκολο να θυμηθώ. Σίγουρα δεν το πρότεινα, είναι κάτι που ακόμα και σήμερα δυσκολεύομαι να ζητήσω αν δεν έχει προηγηθεί κάποιο hint. Εκείνη ήταν ακόμα πιο άπειρη από εμένα. Υποθέτω, εκείνη την εποχή που πρώτη φορά μέναμε μόνοι και το κάναμε σαν τα κουνέλια 10 φορές τη μέρα, σιγά σιγά ήρθε μόνο του, πόντο πόντο που λέμε.  

    Έφτασα 27 για να το ξαναζήσω, στο παιχνίδι μπήκε και το δάχτυλο. Για πολύ καιρό, στα ρηχά. Και ήταν ακόμα καλύτερο επειδή ήταν κάτι που ικανοποιούσε κι εκείνη. Με έδενε και ασχολιόνταν ώρες ατελείωτες με το σημείο. Εδώ να πω ότι ποτέ δεν είχα υποτακτική ψυχολογία. Είναι καθαρά βιολογική ηδονή, όπως και το να μου γλύφουν το στήθος. Ακόμα και δεμένος, ένιωθα πως είμαι ο αφέντης και μια σκλάβα κάνει ότι καλύτερο μπορεί για να μου προσφέρει ικανοποίηση.

    Και ένα απόγευμα, από το πουθενά... Είχα γυρισει από τη δουλειά και κάθισα στον καναπέ αφού προσφέρθηκε να με "χαλαρώσει" λίγο... Και εκεί που απολαμβάνω (το έκανε θεϊκά, πρέπει να το αναγνωρίσω αυτό), γλιστράει το δάχτυλο της βαθιά. Αυτό ήταν, όσα ακούγονται είναι αλήθεια. Τινάχτηκα. Λίγα δευτερόλεπτα μετά άρχισε να έρχεται ο οργασμός. Μόνο που ένιωθα τον οργασμό για πολλά λεπτά, χωρίς να εκσπερματώνω. Ποτέ ξανά από τότε δεν το έζησα με τόση ένταση, ήταν κάτι φανταστικό.

    Δυστυχώς λίγες μέρες μετά χωρίσαμε για "εξωαγωνιστικούς" λόγους.

    Και το strap (που δεν ήταν strap αλλά δονητής, χωρίς ζώνη, πατροπαράδοτο χέρι) ήρθε σε κάποια στιγμή επανένωσης, από αυτές που υπάρχουν σε κάθε χωρισμό. Ήτσν θέμα απωθημένου, ήταν θέμα εκδίκησης, ήταν το βήμα παρακάτω που θα διόρθωνε τα πράγματα? Βρέθηκα στα 4, με ένα δονητή να μπαινοβγαίνει μέσα μου λίγο άγαρμπα και σφαλιάρες να προσγειώνονται στην περιοχή, με όλα τα λεκτικά συνοδευτικά. Τα συναισθήματα είναι κάπως ανάμεικτα, πόνεσα αρκετά, με ερέθισε αυτό το bottom που ένιωσα, θετικός ο δείκτης.

    Αυτά από εμπειρίες. Στο διά ταύτα, θα ήθελα πολύ να το ξανακάνω (ακούει κανείς...?), λίγο πιο σωστά και με ζώνη, να είναι όλο το πακέτο. Δεν ήταν τρομερή εμπειρία, είμαι σίγουρος ότι μπορεί να γίνει. Και να συμφωνήσω με κάτι που ειπώθηκε παραπάνω. Αφήνω στην άκρη το κατά πόσο σε κάνει αδελφή. Αυτό είναι στην κρίση του καθενός, στη δική μου κρίση η ίδια λέξη ομοφυλόφιλος είναι αυτοπεξεγηματική. Θα μείνω στο ότι ποτέ δεν υπήρξα υποτακτικός, ως ψυχολογία. Πάνω στο κρεβάτι ναι, με φτιάχνει το role playing, στη ζωή μου δεν θέλω να εξουσιάζω, σιχαίνομαι να εξουσιάζομαι.

    Συγγνώμη, για το μέγεθος του κειμένου, ελπίζω να μην έγινα πολύ ροζ και η χρήση της λέξης αδελφή έγινε εσκεμμένα. Δεν ξέρω γιατί θεωρείται τζιζ κακά, λες και είναι κάτι κακό, την είπα επειδή αυτή ακριβώς η λέξη ταίριαζε σε εκείνο το σημείο. Θα επανέλθω όταν ακουστούν και άλλες απόψεις/εμπειρίες.
     
  8. panokats

    panokats New Member

  9. θα θελα πάρα πολύ για πρώτη φορά να δοκιμάσω έχω κάνει πολλές σκεφεις που με έφεραν σε απολυτή διεγεση ,