Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strap on sex-Αλλαγη ρόλων

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος alexistrong, στις 22 Οκτωβρίου 2009.

  1. salerno

    salerno New Member

    Απάντηση: Strap on sex-Αλλαγη ρόλων

    Ανδρασ που σεβεται τον εαυτο του δεν τον τρωει. τον δεινει και ψαχνει νεουσ τροπους να διατηρησει τη σεξουαλικη ζωη του ζευγαριου σε υψηλα επιπεδα.
     
  2. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor



    Απ'οτι κατάλαβα,η έρευνα που έκανες,ήταν κατά το "ρωτώντας πας στην πόλη" και προφανώς οι ερωτήσεις αυτές,απευθύνονταν σε συγκεκριμένους ανθρώπους και όχι βανίλλα,ας πούμε. Είτε κάνω λάθος,είτε όχι,θα ήθελα να διευκρινήσεις λίγα πράγματα για την εν λόγω έρευνα,δίνοντάς μας και κανά στοιχείο παραπάνω,για να είμαστε σε θέση να βγάλουμε και τα δικά μας συμπεράσματα.

    Πέραν της έρευνας τώρα,νομίζω πως έχεις ενοχές για τα γούστα σου. Μην το ψάχνεις τόσο πολύ,γιατί όσο το ψάχνεις,τόσο θα μπερδεύεσαι. Μην σε απασχολεί η γνώμη των άλλων. Δεν το ζουν οι άλλοι. Εσύ το ζεις. Φρόντισε να κάνεις αυτό που σου αρέσει,χωρίς να πρέπει απαραίτητα αυτό,να είναι αποδεκτό από τους άλλους.

    Προσωπικά -για να απαντήσω και στην ερώτησή σου- δεν γνωρίζω πολλά ζευγάρια που το παίζουν αυτό το "παιχνίδι",αλλά για να είμαι ειλικρινής.. δεν ρώτησα κιόλας!  
     
  3. obssession

    obssession New Member

    Απάντηση: Strap on sex-Αλλαγη ρόλων

    Χμμ, άντρας που σέβεται τον εαυτό του και γουστάρει να του τον χώνει η γυναίκα του τότε καλά κάνει και της δίνει κώλο!!
    Πολύ ενδιαφέρον το θέμα αλλα έ:crazy:μεινε στάσιμο..
     
  4. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Strap on sex-Αλλαγη ρόλων

    posted by salerno
    Ανδρασ που σεβεται τον εαυτο του δεν τον τρωει. τον δεινει και ψαχνει νεουσ τροπους να διατηρησει τη σεξουαλικη ζωη του ζευγαριου σε υψηλα επιπεδα

    ναι το παραδέχομαι.Δεν σέβομαι τον εαυτό μου και τον τρώω που και που και μάλιστα όχι από την γυναίκα μου αλλά από όποια Κυρία το γουστάρει.Σας παρακαλώ δώστε μου οδηγίες για να έρθω στο σωστό δρόμο...

    Επίσης μου φαίνεται πολύ παράξενο ότι σχεδόν όλα τα ζευγάρια απάντησαν ναι στην συγκεκριμένη ερώτηση και σαφώς οι ερωτήσεις του MindMaster και της LadyDementia θα βοηθούσαν όλους μας να καταλάβουμε περισσότερα πράγματα.Ευχαριστώ
     
  5. kyklonas

    kyklonas Regular Member

    Απάντηση: Strap on sex-Αλλαγη ρόλων

    Θα ηταν ενδιαφέρον να βλέπαμε αυτά τα στοιχεία που έχεις συγκεντρώσει τα τέσσερα πέντε χρόνια .
    Ομως δεν είδαμε καν μια απάντηση σου.
    Εβαλες το θεματάκι και μάλλον πας στα άλλα σαιτ να μαζέψεις τις απαντήσεις  
    Ζήσε αυτό που θες και μην ψάχνεις να δεις πόσοι άλλοι κάνουν ότι και εσύ.
    Αφού αυτά τα 4-5 χρόνια περνάς καλά συνέχισε.....ότι κάνεις... 
    Αν πάλι περιμένεις 4-5 χρόνια να μάθεις αν όλη η Ελλάδα έχει τα ίδια γούστα με σένα......έχασες πολυ καιρό με το τι κάνουν οι άλλοι στο κρεββάτι τους και δεν ξέρω ποσο ευχαριστήθηκες εσύ στο δικό σου  
     
  6. alexistrong

    alexistrong New Member

    Απάντηση: Strap on sex-Αλλαγη ρόλων

    Γεια σας και πάλι.Συγνώμη που αργησα να απαντήσω στους φίλους/ες που είπαν την άποψη τους,για το θέμα της έρευνας που έκανα, δηλαδή το παιχνίδι της αλλαγής των ρόλων στα ζευγάρια μέσα στο σεξ.Μερικοί απο εσάς έβγαλαν αυθαίρετα συμπεράσματα όσον αφορά τις δικιές μου φαντασιώσεις.Σας διαβεβαιώ ότι δέν έχω καμία σχέση με αυτή την φαντασίωση.Εγώ πήρα τήν πρωτοβουλία να θέσω τα αποτελέσματα αυτής τής έρευνας ,απλώς για να κάνω μια ενημέρωση για αυτό το θέμα μέσα στο φόρουμ,διότι και εγώ σαν μέλος τού φόρουμ έπρεπε να συμετάσχω με καποιο θέμα για το οποίο εχω τεκμηριωμένη άποψη.Θα μού πείτε βέβαια γιατί διάλεξα αυτό το θέμα και οχι κάποιο άλλο.Διάλεξα λοιπόν αυτό το θέμα γιατί εχω δεί οτι ειναι μέσα στο φόρουμ αρκετά πολυσυζητημένο,και ηθελα να διαβάσω και τις δικιές σας απόψεις,για αυτό το είδος τού σεξ, που απο ότι σας είπα είναι τόσο πολύ διαδεδομένο κυρίως στα πιστά και ερωτευμένα ζευγάρια που έχουν ανοιχτό και προχωρημένο μυαλο,στον σεξουαλικό τομέα.Ενημερωτικά σας λέω οτι είμαι χρήστης του internet ,απο την πρώτη μέρα που ξεκίνησε στην Ελλάδα.Και μία απο τις πολλές ασχολίες μου στο διαδύκτιο είναι να ψάχνω και να ενημερώνομαι για το τί παίζει στην ελληνική κοινωνια ,σε ότι αφορά το σέξ,και σε οτι αφορά άλλα διάφορα θέματα.Και με αυτόν τον τρόπο έρευνας εχω ασχοληθεί πάρα πολλά χρόνια,άρα δικαιούμαι να έχω άποψη.Εγώ λοιπόν χρησιμοποιώ διάφορα chats,διάφορα netmeetings και messengers,και με την βοήθεια του πληκτρολογίου και του μικροφώνου,καταφέρνω με την πειθώ μου και με την ικανότητα που νομίζω ότι εχω,να κανω τον συνομιλητή μου να με εμπιστέυεται και να μου λέει χωρίς φόβο και πάθος αυτό πού θέλω να μάθω.Εξάλλου η σιγουριά της ανωνυμίας του intrenet ,κάνει τον άλλον να μη φοβάται να παραδεχτεί κάτι ,που ποτέ δεν θα το έλεγε ούτε στόν καλύτερο του φίλο.Εχω τήν εντύπωση οτι κανένας γνωστό σας,ακόμη και φίλος σας δεν θα σας εκμυστηρευόταν ποτέ ότι κάθεται και τον γαμάει η γυναικα του ή η ερωμένη του με δονητή και στραπον.Η διαπίστωσή μου λοιπον ειναι οτι αυτο το ερωτικό παιχνίδι γίνεται κατα κωρον απο τα περισσοτερα ζευγάρια.Και εχω μιλήσει με πάρα πολλα ζευγάρια.ίσως εκατοντάδες,πού στα περισσότερα ήταν παροντες και οι άνδρες και οι γυναίκες,και με τον πειστικό μου τρόπο κατάφερνα να τους κάνω να μου παραδεχτούν οτι πράγματι μέσα στα ερωτικά τους παιχνίδια ,κάνουν και το παιχνίδι της αλλαγης ρόλων,χρησιμοποιώντας δονητές και στράπον.το ποσοστό σας λέω με απολλυτη βεβαιότητα οτι μπορει να αγγίζει τα εννέα στα δέκα ζευγάρια,και σας επαναλαμβάνω πάλι οτι δια ζώσης ,κανένας δεν πρόκειται να σας το παραδεχτει.
    Εχω κανει έρευνα και για άλλα θέματα πού είχα την μεγάλη απορία για να ενημερωθώ.Αφορμή πού επιλέγω τα θέματα για τα οποία θέλω να κάνω μιά ερευνα στο διαδύκτιο είναι η τηλεόραση,οι ειδήσεις, ή κάποιες κινηματογραφικες ταινίες.Πάντως αφορμή να ασχοληθώ με το στραπον σεξ ήταν μία τσόντα στην οποία το πρωτοείδα,και μου έκανε μεγάλη εντύπωση,και βέβαια μου δημιουργήθηκε η απορία κατα πόσο αυτο συμβαίνει στα πραγματικά ζευγαρια.Και οταν έβλεπα στην αρχη οτι αυτο πράγματι γίνεται,τότε αποφάσησα να συνεχίσω τις ερωτήσεις με μεγαλυτερη επιμονή.στα ζευγάρια που μίλαγα ετσι απλώς για να λύσω την απορία μου.Ενα άλλο θέμα π.χ. είναι το σεξ μεταξύ συγγενικών προσώπων,επίσης άλλο θέμα είναι ,αυτοί που έχουν μεγάλες γνωσεις hacking,κατά πόσο χρησιμοποιουν αυτήν την γνώση τους για να εισέρχονται σε άλλους υπολογιστές και να κλέβουν προσωπικά δεδομένα,και όχι μόνο.Σε αυτα τα θέματα,και σε αλλα πολλα έχω τεκμηριωμένη άποψη,γιατί ειληκρινά σας μιλάω τα χρόνια για τα οποία έχω ασχοληθεί,είναι πάρα πολλα.Και για να απαντήσω στούς φίλους/ες που βιάστηκαν να βγάλουν αυθαίρετα συμπεράσματα για τις σεξουαλικές μου προτιμήσεις,σας λέω λοιπόν οτι δεν ντρέπομαι να παραδεχτώ ότι είμαι εντελώς STR8 στήν σεξουαλική μου ζωή.Αλλά θεωρώ οτι ο καθένας πρέπει να απολαμβάνει τον έρωτα όπως αυτός γουστάρει ,και νομίζω οτι στο σεξ μέσα σε ένα ζευγάρι όλα επιτρέπονται,αρκεί να το θέλουν και οι δύο,και να μη θέτουν σε κινδυνο με τις επιλογές τους την υγεία τους.


    Σας ευχαριστώ που με ανεχτήκατε ,με πολύ σεβασμό στις δικιές σας απόψεις
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Strap on sex-Αλλαγη ρόλων


    Καμμιά φορά ακόμη κι εμείς οι ίδιοι βγάζουμε αυθαίρετα συμπεράσματα γιά τις σεξουαλικές μας προτιμήσεις, ξέρεις... Ο καθρέφτης των βίτσιων, παρουσιάζει ένα θέαμα που δεν είναι δεδομένο πως έχει ο καθένας το κουράγιο να το δει, και να το εμπεδώσει. Γιατί ενίοτε είναι στα μάτια μας που φοράμε τους παραμορφωτικούς φακούς, και κάνουμε ό,τι μπορούμε γιά να συντηρήσουμε την προκάτ εικόνα που έχουμε γιά τον εαυτό μας... Γενικά μιλάω...

    Πάντως ανάποδα τα πήρες μάλλον, ή ανάποδα τα έγραψες... Κανείς δεν είπε ότι μπορεί να ντρέπεσαι να παραδεχτείς πως είσαι εντελώς straight. Το αντίθετο πιθανολογήθηκε, αν και δεν είδα να συνδέει κανείς τη χρήση του strap-on, με το straight ή μη straight. Εσύ λοιπόν, τί πιστεύεις; Όσοι άντρες δέχονται πρωκτική διείσδυση από τη σύντροφό τους, θεωρείς πως είναι straight, ή είναι κάτι άλλο;

    Περί έρευνας, στατιστικής, κλπ: Δεν είπες και τίποτε ποιοτικά διαφορετικό. Μόνο ποσοτικά. Εμένα προσωπικά, δεν με έπεισες περισσότερο. Θα έπρεπε να ξέρεις και να συνυπολογίζεις τουλάχιστον το ότι όσο διευκολύνει κάποιον η ανωνυμία και το απρόσωπο του internet να προβεί σε αποκαλύψεις, άλλο τόσο τον διευκολύνει να πει και πράγματα που δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα...



     
  8. nikostrapon

    nikostrapon New Member

    Απάντηση: Strap on sex-Αλλαγη ρόλων

    To στραπον ειναι πραγματι αρκετα δημοφιλες πλεον ειδικα στο εξωτερικο και λιγοτερο στην ελλαδα,αλλα σιγουρα δεν συμβαινει 9 στα 10 ζευγαρια.αρκετα ζευγαρια τυχαινει πιστευω να βαζει η γυναικα δαχτυλο στον αντρα απλα καποια μετα απο αυτο προχωρανε παραπανω...προσωπικα το εχω δοκιμασει και μ'αρεσε αλλα μονο με μια γυναικα,μετα απο καιρο,με την οποια καναμε τα απιστευτα...στην αρχη για πολυ καιρο της αρεσε να με γλυφει ''εκει''...μετα απο μηνες μια φορα και ενω δενομασταν εναλαξ με ειχε δεμενο και μου εβαλε δαχτυλο...αρκετα αργοτερα (μετα απο κανα χρονο) με ''πηρε'' με στραπον...ειλικρινα δεν αισθανομαι gay,ουτε μἀρεσαν ποτε οι αντρες,(αν γεννιομουν γυναικα σιγουρα θα ειμουν λεσβια).παντως απο τοτε που χωρισαμε με την Ναντια λογω αποστασης δεν το εχω κανει αυτο με αλλη γυναικα,πιστευω οτι παιζει ρολο και το ατομο που εχεις απεναντι σου.
     
  9. bossybetty

    bossybetty New Member

    Απάντηση: Strap on sex-Αλλαγη ρόλων

    Εγώ δεν ξέρω πόσα ζευγάρια βάσει στατιστικής χρησιμοποιούν strap on, αλλά βλέποντας το πόσα είδη strap ons πωλούνται και διαφημίζονται από τα sex shops, καταλήει στο συμπέρασμα ότι σίγουρα οι ιδιοκτήτες δεν επενδύουν σε εμπόρευμα που πρόκειται να μείνει στοκ ούτε έχουν αυξηθεί τόσο κατακόρυφα οι ομοφυλόφιλες. Σε κάθε περίπτωση είναι δεδομένη η ευχαρίστηση που προέρχεται από τον ερεθισμό του προστάτη, που γιατί όχι;
     
  10. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    Re: Απάντηση: Strap on sex-Αλλαγη ρόλων

    δεν μας λες που μένει η Νάντια να δούμε λίγη χαρά χιχιιχιχιχιχιιχιχ
    αστειεύομαι σαφώς.
    για τους όποιους λόγους και να ετέθει το σχετικό ερώτημα μέσω του πόστ, είτε για να απενεχοποίηση είτε γιατί όντως έχει γίνει η έρευνα είτε γιατί ήθελε το μέλος (σόρρυ δεν θυμάμαι το νικ)να πεί κάτι, αντιλαμβάνομαι ότι μερικοί μερικοί για μια ακόμη φορά πήραν έναν νέο από "τα μούτρα" κόβοντας του τη φόρα.
    ήμαρτον.
    σαφώς και είναι ξεκάθαρο ότι οι στραπονιζόμενοι δεν είναι γκέη εκτός και αν είναι, σαφώς και το κάνουν πολλά ζευγάρια (αρκετά γνωστά μου πάντως) και σαφώς σαφέστατα όλοι μας το έχουμε σαν φαντασίωση υποτακτικοί ορ νοτ.
    και όπως έλεγε και μια φίλη μου εκδιδόμενη (επαγγελματίας) αν ξέρατε εσεις οι άντρες τη γλύκα του κ............. , θα είσασταν όλοι πούστηδες.
    πάντως εγώ με πλαστικό ευχαρίστως τον παίρνω στον σάρκινο τα χαλάμε.
     
  11. sklabosgiorgos

    sklabosgiorgos Regular Member

    Απάντηση: Strap on sex-Αλλαγη ρόλων

    προσψπικα θεωρω οτι ειναι πιο αντρικο αν καποιος θελει να πηδηχτει να του το καρφωσει αντρας παρα γυναικα.και ρωταω και κατι πια γυναικα δεν θελει να πηδηχτει απο καποιον που πηδαει αντρα.πεστε μου ειλικρινα ποσο πιο αντρας ειναι για μια γυναικα αυτος που ξεσκιζει αντρας.πολυ πιο αντρας απο αυτον που πηδαει μονον γυναικες.ξερεται ποσο ωραιο ειναι να πηδας κωλο..

    ---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

    ειναι υπεροχο.
     
  12. BikiniGirlWithMachineGun

    BikiniGirlWithMachineGun Regular Member

    Απάντηση: Strap on sex-Αλλαγη ρόλων

    Οι αντρικοί κώλοι είναι καθαρά domme property