Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strapon και γυναικεία κυριαρχία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος toyformistresses, στις 15 Οκτωβρίου 2016.

  1. agent!

    agent! Regular Member

    Ρε παιδια ελεος για πλακα ειπα οτι θα τη γαμησω.. εγω ενα πραμα ξερω.. αν δε γνωρησεις τον αλλον απο κοντα δε μπορεις να βγαλεις συμπερασματα.
     
  2. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Υπάρχουν τρόποι έστω να προσπαθήσεις να το δείξεις στον γραπτό λόγο αυτό.... Το χιούμορ... Και στο κάτω κάτω της γραφής, κοινή λογική να χρησιμοποιησεις. Δεν θα το αναλύσω κι άλλο γιατί πραγματικά με σκοτιζουν πιο σημαντικά θέματα.
     
  3. agent!

    agent! Regular Member

    Οκ. Δικιο εχεις.
     
  4. agent!

    agent! Regular Member

    Ανταλλαζουμε αποψεις.. δε μαλωνουμε. Συζηταμε.
     
  5. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Απορώ τον τσακωμο που τον είδες.

    Όχι δεν κάνουμε ανταλλαγές απόψεων και πάλι καλά που δεν φτάσαμε στην ανταλλαγή προσβολων...
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Μια χαρά μπορεί να γίνει και από 'δω που δόθηκε η αφορμή.
    Άμα δεν γουστάρεις να συμμετάσχεις ή θες να δείξεις ανοχή, δε με αφορά. Δεν υπάρχει λόγος να με quotάρεις για να γίνεται απλά νταβαντούρι.
    Επιχειρήματα και συλλογιστική. Αυτό χρειάζονται τέτοιες λεπτές προσεγγίσεις.
     
  7. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Από δημοτικό τραγούδι, ελάχιστα γνωστό να λέγεται.

    Σαν τ΄ άκουσ΄ η Χαλαφέντρα με δάκρυα φωνάζει:
    -"Χίλια στραπόν σας δίνω ΄γω, κι ακόμα πεντακόσια,
    τον είτζεντ να χαλάσετε, τον ποταπό διακόπτη,
    να του περάσει και η μαγκιά, σιγά μη με γαμούσε".
    Τον είτζεντ τότε πήρανε και στο σουβλί τον βάλαν.
    Ολόρθο τον εστήσανε κι αυτός πια δε γελούσε.

    "Για δες καιρό που διάλεξε η αφέντρα να με πάρει
    τώρα που μπαίνει το στραπόν, πονάει το μαντζαφλάρι".

    Όχι, αλήθεια. Αθάνατη προφορική παράδοση.
     
    Last edited: 19 Οκτωβρίου 2016
  8. agent!

    agent! Regular Member

    Δεν εχω να πω τιποτε αλλο.
     
  9. Master_Apprentice

    Master_Apprentice Regular Member

    Δεν είμαι mistress για να ξέρω πως σκέφτεται γι αυτό και θα πω τη γνώμη μου από τη δική μου σκοπιά.

    Δεν το έχω δοκιμάσει ως strap on αλλά ως δονητή και νομίζω ότι έχει αρκετή διαφορά, αλλάζει η στάση, δεν είναι ξεκάθαρη η αλλαγή ρόλων κλπ. Προσωπικά μου αρέσει γιατί είναι πολύ ωραία αίσθηση να έχεις κάτι στον κώλο σου. Αγγίζει νεύρα, πειράζεται ο προστάτης και ο οργασμός είναι πολύ πιο έντονος και μεγαλύτερος σε διάρκεια.

    Με φτιάχνει και το ότι η γυναίκα έχει πολύ πιο ενεργητικό ρόλο απ ότι συνήθως, όχι όμως περισσότερο απ ότι όταν με καβαλάει (κανονικά, θήκη αυτή, σπαθί εγώ) με τον ίδιο ενθουσιασμό.

    Εν κατακλείδι, πρώτον: Δεν ξέρω γιατί έχει συνδεθεί τόσο άμεσα με την υποταγή κάτι που απλά προσφέρει ηδονή (και θεωρείται απαγορευμενο και αδερφιστικο, λες και ομοφυλοφιλος σημαινει να τον τρως απ τον κωλο και όχι να πηγαίνεις με άτομα του ίδιου φύλου)

    Δεύτερον: Το να λες ότι υποτάσσεσαι όταν στο κάνει η Κ σου αυτό είναι σα να σου παίρνει πίπα και με δάκρυα (κροκοδείλια) στα μάτια να ζητάς έλεος. Αντιθέτως, είμαι σίγουρος ότι πολύ το παίζουν υποτακτικοί για να κερδίσουν αυτό ως ανταμοιβή.

    Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας...
     
  10. η ταπεινη μου αποψη αγαπητε @agent! ειναι οτι καλα κανεις και ζητας αυτο που ζητας .......μια κυριαρχη δηλαδη να σε κανει οτι θελει εκτος καποιον κοκκινων γραμμων οπως το στραπον...... αν εχω καταλαβει καλα η ενσταση της @~YKB~ και της @Dark_Explorer και αν κανω λαθος ας με διορθωσουν οι κυριες........ ειναι στον τροπο εκφρασης και στα απαξιωτικα σχολια για καποια μεριδα ανθρωπων που εχουν διαφορετικη αποψη με σενα......ο καθενας απο μας εχει τα θελω του τις αποψεις του και τα πιστευω του ολα ειναι σεβαστα........απλα καλο ειναι οταν μιλουνε σοβαρα και δεν κανουμε χαβαλε να σεβομαστε και τα θελω των αλλων για να σεβονται και οι αλλοι τα δικα μας.........
    ΥΓ μη μασας εμενα με πηρε καιρο για να καταλαβω καποια πραγματα .....και ακομα το προσπαθω σε καποια αλλα........
     
    Last edited: 22 Οκτωβρίου 2016
  11. danos

    danos Regular Member

    τσουζι ε ?
    φαντάζομαι ομως οτι αν είσαι με καμιά γκόμενα ,βανιλοκατασταση,δεν την ρωτάς περι κόκκινων γραμμών, απλα της τον καρφώνεις  
    κώλο θες κώλο παίρνεις  
    ετσι ειναι φίλε μου  
    no pain no game  
     
  12. λάθος κατάλαβες δεν μιλούσα για τις δικές μου κόκκινες γραμμές αλλά για του φίλου μας........
    σε κάθε περίπτωση αν τσούζει η όχι ο καθείς από μας το ξέρει για τον εαυτό του.....εξάλλου σε κάποιους αρέσει σε κάποιους όχι.......
    το κώλο θέλεις κώλο παίρνεις είναι άτοπο.......κάνουμε σεξ η σείσιονς δεν βιάζουμε κόσμο....... τα πάντα γίνονται με συναίνεση ......
    προσωπικά δεν πιστεύω ότι είναι κάπως έτσι.... όσο για το νο παιην νο γκαιημ..... έχω να σου αντιπαραβάλω το " με σάλιο και υπομονή"...............   
    την καλήμερα μου και καλό σ/κ