Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strapon: H Μεγάλη ήττα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 13 Απριλίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ...
    Γιατί πάντα βγάζεις δικά σου συμπεράσματα Astarty?
    Όταν μια Κυριαρχική γυναίκα φοράει το strap-on ενισχύει απλά την γυναικεία της δυναμικότητα σε ένα αντρικό κορμί.. (Φυσικά με την συναίνεση του)
    Μιλώντας προσωπικά για μένα θα σου πω ότι ουδέποτε δεν ένοιωσα «ο άντρας της ζωής του».
    Αντίθετα νιώθω όταν το φορώ «Η Μια και Μοναδική Κυρίαρχος του κορμιού του» Άρα ποτέ δεν μπήκα στην διαδικασία να μπω «σε έναν καθαρά αντρικό ρόλο»
    Τέτοιου είδους διάλογοι ειναι ανήκουστοι.
    Κανένας slave - sub δεν γουστάρει τον «Γιουλ Μπρύνερ» για Mistress του. (φυσικά δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά γι αυτό....αν και είναι ένας ρόλος που μου δημιούργησε μόλις τώρα μια σχετική έμπνευση   )
    Άσε που έχω και tattoo στον ώμο  
    Έτσι νιώθω απλά Θεά (Goddess) πολύ θηλυκό και χωρίς καθόλου ψήγματα από τον χαρακτήρα ενός νταλικέρη.
    «To No1 αξεσουάρ των Κυρίαρχων Γυναικών» δεν ειναι το strapon. Υπάρχουν τόσα και τόσα αλλά που δεν χωρούν πια στην ντουλάπα μου) Δεν ειναι ένα δεδομένο ότι όλοι οι υποτακτικοί αρέσκονται στο strap.
    Λάθος συμπεράσματα λοιπόν .... προτείνω αναθεώρηση των απόψεων σου.
    Μιλά μια Ειδική επί του θέματος!
    Ιδού το strapon, ιδού και το πήδημα!!

    1855]
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Χαίρομαι που οι απορίες μου σου δίνουν έμπνευση για άνοιγμα νέου θέματος, Εύα.
    Ως απορίες λοιπόν δεν αναθεωρούνται. Μπορούν όμως να απαντηθούν. Όπως έκανες εσύ παραπάνω.
    Σε ευχαριστώ.

    Αστάρτη
     
  3. johnvi

    johnvi New Member

    με το στραπον ο σκλάβος δίνεται ολοκληροτικά στην αφέντρα. Αυτή παίρνει με την δράση της ηδονή χωρίς ο υποτακτικός να προσφέρει. Κατακτιέτε σωματικά από την συντροφό του. Είναι η ταυτόχρονη παράδοση στην θέληση της αφέντρας και ο απόλυτος εξευτελισμός.
     
  4. ασθενης

    ασθενης New Member

    Συμφωνω απολυτα στο οτι το strap-on αντιπροσωπευει την ολοκληρωτικη παραδοση του αντρα υποτακτικου στην αφεντρα. Καταρριπτει ολα τα στερεοτυπα περι ισχυος του ανδρικου φυλου, που στηριζονται στην υπαρξη πεους και στην προκληση πονου κατα τη διαρκεια του σεξ. Εδω οι ρολοι αντιστρεφονται..
     
  5. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Δεν καταλαβαίνω Astarty τι ζόρι τραβάς με τον άνδρα που δέχεται το strap-on και τη Γυναίκα η οποία το χρησιμοποιεί πάνω του?Δεν είδα κανένα σχόλιο από καμμία Mistress για τα γούστα τα δικά σου στο κρεβάτι και το lifestyle σου.Νά'σαι σίγουρη πως αν περάσεις "κατά λάθος" το δαχτυλάκι σου από το κωλαράκι του Master σου,θα του αρέσει .Να μη βγάζεις τα συμπεράσματα που σε βολεύουν για τους υποτακτικούς άνδρες τη στιγμή που δεν έχεις ιδέα για το πως αισθάνονται και πως λειτουργούν .Ο slave μου κάνει οτι του ζητήσω ,μέσα σ'αυτά είναι και το strap-on play, αλλά αν σε βάλει κάτω θα σου αλλάξει τον αδόξαστο!
    Γι'αυτό και ελπίζω να είναι η τελευταία φορά που διαβάζω αηδίες εδώ μέσα,καλό είναι να σταματήσει η κριτική για τις πεποιθήσεις και τον τρόπο ζωής του καθενός στο community.Αν δε σ'αρέσει Astarty, η αν φοβάσαι πως θα σε πηδήξει κάποιος που δεν είναι man enough για σένα αν χρησιμοποιήσεις strap-on πάνω του, ΜΗΝ το κάνεις.Αλλά άσε εμάς που μας αρέσει και δε φοβόμαστε για τον ανδρισμό των slave μας, να το κάνουμε.
     
  6. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Strapon: H Μεγάλη ήττα?

    Δεν τραβάω κανένα ζόρι με κανέναν. Κουβέντα κάνουμε. Απορίες εξέφρασα.
    Εκτός και αν δεν αντιληφθήκατε όλοι ότι στο τέλος της πρότασης υπάρχει ερωτηματικό. Δυστυχώς καμμιά ουσιώδη απάντηση δεν πήρα.
    Είναι πολύ εύκολος δρόμος η υπεκφυγή δια της επίθεσης.

    Αστάρτη

    Υ.Γ. Όσο για το Master δεν έχω...τώρα τον Οκτώβρη θα ξεκινήσω για το πτυχίο...έχω ακόμα δρόμο μέχρι να πάρω Master.
     
  7. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Δεν υπάρχει διάθεση υπεκφυγής απ'τη μεριά μου.Μάλλον εσύ έχεις έντονη διάθεση ειρωνείας απέναντι σε μέλη του forum των οποίων οι πεποιθήσεις δε σε εκφράζουν και καλύτερα κόψε αυτό το υφάκι.
    Δεν είναι ειρωνεία αυτό? : "Αγάπη μου, θεά μου σε λατρεύω έτσι όπως είσαι! Μήπως όμως να κούρευες λιγάκι τα μαλλιά σου αλλά Γιουλ Μπρύνερ και να χτύπαγες και ένα tattoo στον ώμο "I love ΟΣΦΠ"; "
    Όσο για τα πόση λατρεία μπορεί να δείχνει σε μία Γυναίκα ένας άνδρας ο οποίος δέχεται από κείνη το strap-on, ούτε στα πιο τρελά όνειρά σου δε θα τη γευτείς ποτέ.
    Υποτίθεται πως είσαι vanilla και είσαι στο forum για να γνωρίσεις τις απόψεις ανθρώπων οι οποίοι δεν είναι.
    Άκου λοιπόν,διάβασε,μάθε και αν δε σ'αρέσει κάτι δε σε υποχρεώνει κανείς να το ενστερνιστείς.Όμως ΜΗΝ προσβάλεις και μην ειρωνεύεσαι ανθρώπους και διαφορετικότητες.
    Υ.Γ 1. Καλό θα ήταν να διαβάσεις προσεκτικότερα τη φράση που έχεις ως signature για να βοηθηθείς.
    Υ.Γ 2. Έχεις κάτι εναντίων αυτών-και ειδικά των Γυναικών- που χτυπάνε tattoo? όχι τίποτε άλλο δηλαδή αλλά, έχω 4 και δεν ήξερα πως είναι κακό και κατακριτέο ειδικά από - και καλά- open-minded άτομα.
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Strapon: H Μεγάλη ήττα?

    Δυστυχώς παρερμηνεύτηκε το παράδειγμα μου. Δεν ήταν επιτυχημένο το ομολογώ. Το παράδειγμα ερχόταν πρόσθετα στο παρακάτω.

    Αναρωτιέμαι πόση λατρεία μπορεί να δείχνει ένας Άνδρας απέναντι σε μια Γυναίκα όταν την καλεί να φορέσει το strap-on και να πάρει έναν καθαρά αντρικό ρόλο. Να καλύψει την φύση της;

    Δεν είναι λιγάκι ειρωνικό να σε λατρεύει ένας άντρας ως Γυναίκα αλλά παρόλα αυτά να σε σπρώχνει να φορέσεις κάτι που δεν είναι στην φύση σου; Εκεί κολούσε και το παράδειγμα. Σε λατρεύω όπως είσαι αλλά ....άλλαξε αυτό και φόρα τ' άλλο!
    Καμμιά προσβολή για tattoo φυσικά! Αν έχουν πρωτότυπα σχέδια τα λατρεύω.

    Αντίθετως εσύ αγαπητή μου Αλίκη προσβάλλεις και συμπεραίνεις πράγματα που δεν ισχύουν και αφορούν ειδικά το πρόσωπο μου. Όπως στην παρακάτω τονισμένη πρόταση.

    Όσο για τα πόση λατρεία μπορεί να δείχνει σε μία Γυναίκα ένας άνδρας ο οποίος δέχεται από κείνη το strap-on, ούτε στα πιο τρελά όνειρά σου δε θα τη γευτείς ποτέ......

    Επί ευκαιρίας της δικής σου προσωπικής επίθεσης θα ήθελα να τονίσω πως δεν θα ανεχτώ άλλες επιθέσεις προς το πρόσωπο μου. Τις απόψεις μου μπορείτε να τις αμφισβητήσετε όσο θέλετε και να με πείσετε για το σφάλμα μου αν υφίσταται. Αλλά κρίσεις και επικρίσεις για την Αστάρτη και τον Χάινριχ δεν θα δεχθώ. Από την στιγμή που δεν γνωριζόμαστε.

    Τώρα που διευκρίνησα ελπίζω να δούμε απαντήσεις μιας και η Εύα θεώρησε πως οι απορίες μου αξίζουν ξεχωριστό νήμα.

    Αστάρτη
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    To lifestyle του BDSM δεν πάει καθόλου καλά πουλάκι μου Αλίκη, δεν αγοράζουνε τα μαλακισμένα οι καταναλωτές πια stapon . Παίζουνε με ότι βρούνε μπροστά τους , κάτι κατσαρόλια κάτι μπουκάλια , και δεν πάνε να αγοράσουνε τα επώνυμα strapon με αποτέλεσμα να υπάρχει κρίση στο lifestyle διεθνώς .

    Ο επιχειρηματίας του lifestyle χρεώνετε , παίρνει δάνεια , πληρώνει τόκους και τα κολόπαιδα πάνε και παίζουνε με ότι αηδία βρούνε , έτσι χωρίς διαφήμιση .

    Εγώ να σου πω την αλήθεια διαφωνούσα με το strapon και το κατέκρινα αλλά πήγα εκεί στου φίλου μου του Ελευθερουδάκη του λέω από Martin Toye τι έχεις του λέω , μου δώσε κει μια συλλογή μου δώσε κάτι Ντε Σαντ , πήγα κλείστηκα σπίτι και μελετούσα , 3 μέρες δεν έφαγα δεν ήπια δεν κοιμήθηκα , διάβαζα και μελετούσα .

    Στραπόν, βίτσες, μπότες , δέρματα , κορσέδες , κάτι μασαζοκαλσόν σλίμ έγινε το κεφάλι μου κουδούνι , έπηξα , κουράστηκα . Ευτυχώς να λες που είχα μαζί μου κάτι DVD με υπόθεση , το «κολάρες για χύσιμο» , το «Λυπήσου με πονάω» το δύο που είναι καλό το «Η θεία από το κολοράντζο» και ήρθα στα ίσα μου .
    Και σηκώνομαι μαύρα μεσάνυχτα βγαίνω στο μπαλκόνι και λέω :
    «Τι στραπόν και μαλακίες σαν το μουνί δεν είναι τίποτα»
     
  10. sklavos30

    sklavos30 New Member

    Γαντάζεστε να ειναι μέλος του φόρουμ ο μουσάτος και να κάνει
    μύνηση και κάθε φορ΄'α που λέτε στράπ ον να πληρώνετε ένα εκατομύριο!
     
  11. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Από σένα χάινριχ δεν περίμενα και κανένα σχόλιο της προκοπής.Την είπες πάλι την παπαρολογία σου.Πως ξέρεις οτι δεν αγοράζει ο κόσμος strap-on?Είσαι on line με τα sex-shops ή στήνεσαι κάθε μέρα απ'έξω και βλέπεις την κίνηση? Για κάνε μια επίσκεψη στο www.stockroom.com να δεις τι γίνεται.Επίσης,πουλάκι σου να αποκαλείς την Astarty και όχι εμένα.
    Astraty θα σταματήσεις να δέχεσαι επιθέσεις μόνο όταν σταματήσεις να ειρωνεύεσαι και να κάνεις την ξερόλα σε θέματα τα οποία δε βιώνεις αλλά απλά φαντάζεσαι."κρίσεις και επικρίσεις" λοιπόν ε?Φροντίστε πρώτα να κόψετε εσύ και ο χάινριχ αυτή τη συνήθεια-γιατί δεν κάνετε τίποτε άλλο- και μετά κάνε δηλώσεις.
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    προσωπικά το στραπόν το βλέπω και επιπλέον σαν μέσω ανταλλαγής δυνάμης, γιατί η γυναίκα δεν παίρνει από τον ανδρά την ανδρικότητα του αλλά το πάνω χέρι που έχει ,γίνετε και ο συνδυασμός της ηδονής του πρωκτικού έρωτα και δένει η ιστορία ...

    Κυρία MsAliki το τελευταίο Σας post θα τολμούσα να το κρίνω και να το κρίνω ως καλήτερο αλλά δεν χρείαζοταν η παρέμβαση της ίδιας της Astarty για να βελτιωθεί...

    Χάινριχ_φον_Κλάιστ είσαι "εκτός" ....