Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strapon: H Μεγάλη ήττα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 13 Απριλίου 2006.

  1. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Η χρήση του είναι ενδεδειγμένη όχι μόνον για λεσβιακό έρωτα αλλά και για την υποταγή του υποτακτικού ατόμου.
    Προσωπικά το έχω χρησιμοποιήσει και σε γυναίκα υποτακτική με εξαιρετικά αποτελέσματα.
    Το θεωρώ απαραίτητο αξεσουάρ σε κάθε κυριαρχικό άτομο.
     
  2. Black_Pearl

    Black_Pearl Guest

    To strapon είναι για κάποιους ( ειδικά παθητικούς ) απαραίτητο. Το εχω δοκιμάσει πολλές φορές μέχρι τώρα απο γυναίκες και μου αρέσει πολύ!!!

    Είναι κρίμα και άδικο, να το αποδοκιμάζουμε επειδή αρέσει σε κάποιους, και δεν αρέσει σε κάποιυς άλλους ( πιθανόν ομοφοβικούς) .
     
  3. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Ομοφοβικοί (αλλά και ομοφοβικές) σίγουρα.
     
  4. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    Δεν έχω προβλήμα με τους gay αλλά θεωρώ πως ο άντρας πρέπει να προσπαθεί να έχει το πάνω χέρι. Όσοι κουράζονται απο την προσπάθεια καταλήγουν gay, όσοι μαθαίνουν απο τα λάθη τους και δεν εγκαταλήπουν την προσπάθεια να ελέγχουν την ζωή τους παραμένουν άντρες. Ξαναλέω δεν έχω πρόβλημα με τους gay, ίσα ίσα που έχω και φίλους gay και τα ίδια λέω και σε αυτούς.

    Keep on fighting.
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Οι gay είναι κουρασμένοι άντρες?? Η ανάγκη για διακοπές επειγόντως, γίνεται ακόμα πιο επιτακτική.
     
    Last edited: 12 Ιουλίου 2006
  6. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    Ε όσο νανε. Αν δουλέυεις για Αφέντη σε κάποια φάση ή θα του σπάσεις τα μούτρα ή θα του κάτσεις.
     
  7. mfbw

    mfbw New Member

    --> strapon...
    <---- strapon..
    Το αγαπημένο μου θέμα!!
    Νομίζω πως ενας αντρας μπορεί να γουστάρει το σταρπον για διάφορους λόγους.
    (Θα εκθέσω τις απόψεις μου δημοσιογραφικώ τω τρόπω για να γίνουν πιο σεβαστές απο το αγαπητό κοινό.)

    (α) _Ο ΑΥΤΑΠΑΤΗΜΕΝΟΣ_ Βασικά ειναι ομοφυλόφιλος που αρνείται να το δεχτεί. Στέφεται έτσι στο μύθο της αμαζόνας, της γυναίκας-αντρα με το στραπον για να βολευτεί. (Επειδή δεν είναι υψηλής νοημοσύνης - κοινώς ειναι πανηλίθιος- καμια φορά τα μπερδεύει και παέι με τραβεστι). Μεγάλη η αυταπάτη του, αλλα πάντως ΚΑΙ τον παίρνει ΚΑΙ έχει τη συνείδησή του ήσυχη!!..

    (β) _Ο ΚΟΥΛΑΡΙΣΤΟΣ_ Απλά τη βρίσκει έτσι. Οπότε, ψαχνει ή άντρα ή γυναικα με στραπόν ή πιθίκι με μπανάνα ή ότι άλλο μπορεί να τον βολεψει τέλος πάντων..

    (γ) _Ο ΤΕΜΠΕΛΟΣΚΥΛΟΣ_ Αυτός πάλι βλέπει στο στραπον την ανατροπή όλων των καθιερωμένων ρόλων. Ο ρόλος του άντρα που έχει το πάνω χέρι, που είναι ο κυνηγός, μπήχτης, (ναι αυτός που τη βρίσκει στη σεξουαλική πράξη αδιαφορώντας για τις ανάγκες της σύντροφου), αποκαθηλώνεται. Η γυναίκα παίρνει αυτό το ρόλο. Φυσικά παίρνει κι όλα τα συμπαρατρεχούμενα. Την υποχρέωση να προστατεύει, την υποχρέωση να φέρνει φαί στο σπίτι, και ολα τα άλλα κακα. Ωραία!!

    (δ) _Ο ΧΘΟΝΙΟΣ_ Τι να πώ γι'αυτόνα... Να τον προσέχετε - είναι το πονηρότερο, το χειρότερο ζώο απ'όλα. Γι'αυτόν το στραπον δεν αρκεί. Αυτός θέλει και σφαλιαρίτσες (στον πισινό κατα προτίμηση), θέλει τη γυναίκα να τον βρίζει. Να τον αποκαλεί τσουλίστα ή πουτανίτσα (40-50). Αλλα μαζοχιστής δεν είναι. Τι είναι? ... ΑΠΆΝΤΗΣΗ STO quiz --> Αυτός ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ αντρας που βιώνει αυτό τον ύστατο εξευτελισμό νοιώθει οτι μ'αυτό τον τρόπο, του αφαιρείται η υπόστασή του η αντρική, (αλλα αφου μόνο αυτή έχει ο αχρηστος..) η ίδια του η ύπαρξη τελικά. Πονηρά πονηρά δηλαδή την κάνει απο τον άχαρο τουτο κόσμο χωρίς να χρειάζεται να αφαιρέσει την πολύτιμη ζωούλα του.. Μέγιστος σκώληξ!!!

    * στο ερώτημα, γιατί μια γυναίκα να γουστάρει να παιζει τον αντρικό ρόλο χρησιμοποιόντας strapon, δεν θα απαντήσω μια και δεν ξέρω. Υποθέτω οτι η sm_art_lady κατι ξέρει παραπάνω..


    (Οπως παντα) ποτε δεν ειναι ΤΟΣΟ απλό. Οι λόγοι και οι αιτίες δεν ειναι καθόλου αποπλεγμένες μεταξύ τους. Με απλά λόγια "άντε βγάλε άκρη"!!

    ----
    Το "πόνημα" αυτό είναι Αφιερωμένο και (C)-ed στην Αστάρ-τη.
     
    Last edited: 16 Ιουλίου 2006
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    Δεν τολμώ να ρωτήσω το γιατί!

    Όλα ωραία και καλά. Και στα α, β και γ συμφωνώ. Αυτό όμως με τον ΑΛΗΘΙΝΟ άντρα (βλ. ο χθόνιος) εδώ μου κάθησε.

    Αυτός ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ άντρας λοιπόν θέλει να τον αποκαλώ με θηλυκού γένους ουσιαστικό...όπως πουτάνα μου, τσουλίτσα μου. Άντε και πες ότι εγώ έχω ομοφυλοφιλικές τάσεις και φαντασιώνομαι ότι "γαμάω" θηλυκά. Αυτός ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ άντρας τι γαμάει;

    Καλό θα ήταν επίσης να σκεφτούμε και το γιατί αυτός ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ άντρας φτάνει σε σημείο να επιθυμεί την έστω και παροδική αφαίρεση της αντρικής του υπόστασης. Μήπως οι λόγοι υποκείνται στα τρία πρώτα σκέλη της απάντησης σου;
    Αντί για " Ο Χθόνιος" θα σου πρότεινα το "Ο Συγκα(λυ)μμένος".

    ----
    Θα πρέπει επειγόντως να σου βρω μία έξυπνη υπογραφή.

    Αστάρτη
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Όταν χρησιμοποιώ strap on η δονητή σε ένα σκλάβο μου αυτό που εισπράττω,
    είναι ανάλογο με το πώς βιώνει ο σκλάβος μου την πράξη αυτή,
    το τι μήνυμα θέλω να του περάσω ανάλογα με την τροπή που έχει πάρει
    το παιχνίδι την συγκεκριμένη στιγμή.
    Αν ο σκλάβος Μου το δέχεται επειδή εγώ θέλω, είναι μια πράξη εξευτελισμού, ίσως και τιμωρίας του μέσα στα πλαίσια της υποταγής του σε Μένα. Του υπενθυμίζω επισης με τον τροπο αυτό, ποίος έχει το "πάνω χέρι".
    Αν το εισπράττει σαν πουτανίτσα η τσουλίτσα αυτόματα εκμηδενίζω την αντρική του υπόσταση. Και οι δυο αυτές εκδοχές είναι οι πιο συνηθισμένες στις σχέσεις Κυρίαρχης και υποτακτικού.
    Τώρα αν η πράξη σαν πράξη αρέσει να συμβαίνει στους περισσότερους υποτακτικούς, αυτό είναι ένα μεγάλο θέμα.
     
  10. mfbw

    mfbw New Member

      Μή ρωτήσεις..  


    Αστάρτη, αυτός ο "Συγκα(λυ)μμένος" (πιο ταιριαστο οντως) δεν επιθυμεί απλα την αφαίρεση της αντρικής του υπόστασης. Επιθυμεί την αφαίρεση όλης του της υπόστασης. Ολης του της ύπαρξης. Αλλα ολη του η ύπαρξη συνοψίζεται στον αντρισμό του. Ετσι νομίζει. Γιατι το επιζητά αυτό? Γιατι αυτός ο τύπος ΦΟΒΑΤΑΙ. Κυριως φοβάται να ζήσει.. ή να πεθάνει.. Δεν ξερω ακομα.. Πάντως είναι παμπόνηρος ο μπαγασάκος!


    Τωρα στο γιατι μια αφεντρα τη βρίσκει να πηδάει τον σκλάβο της....
    Οχι ΟΧΙ οΧι.. Νομίζω οτι η Sm_Art_Lady τα είπε όλα, σύντομα και περιεκτικα όπως ταιριάζει σε μια υπέροχη αφέντρα!! (καλα ειμαι μεγάλο σκουλίκι!!)
    Αλλα με μπερδευει το τελευταίο που είπες υπέροχη (!!) Sm_Art_Lady.
    Στο μυαλό μου, η σχέση αφέντρας σκλάβου ειναι ασύμμετρη. Η αφέντρα μόνο παίρνει ευχαρίστηση. Ποτέ δεν δίνει. Ο σκλάβος αντλεί κάποια ευχαρίστηση απο την ευχαρίστηση που παίρνει η αφέντρα του. (Γλυφει τα κόκκαλα που λέμε). Μάλιστα πολλές σαδίστριες αφέντρες κρύβουν περίτεχνα την ευχαρίστηση που νοιώθουν, οδηγώντας τους σκλαβους τους σε κατάστηση κατάθλιψης!!
    Αν τα έχω καταλάβει καλα λοιπον, μια αφέντρα που σέβεται τον εαυτό της δεν θα έπρεπε ποτε να χρησιμοποιήσει στραπον σε σκλαβο που την βρίσκει απο αυτό καθεαυτό το στραπον - (κατηγορίες (α) και (β) που όπως λες κι εσυ, είναι οι περισσότεροι. Αυτο θα ήταν ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΡΟΛΩΝ!!

    Καλα τα λέω??? (προσεχε, προσπαθω να σε παγιδεψω καθότι
    (1ον) ψαχνω συστηματικά για αφεντρα,
    (2ον) δεν ανοικω σ'αυτες τις δυο κατηγορίες,
    (3ον) εχεις τατου στον ώμο ππου ειναι το μεγάλο μου φετιχ!!   )​
     
    Last edited: 17 Ιουλίου 2006
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν παγιδεύομαι mfbw...πάντα πρέπει να το θέλω για να μου συμβεί κάτι τέτοιο οπότε δεν υφίσταται παγίδα διότι θα έχω πάντα λόγο.
    Αυτό που λενε ότι η Αφέντρα ποτέ δεν δίνει ευχαρίστηση αλλά πάντα παίρνει δεν ξέρω από που έχει προκύψει και ποίος το νομιμοποιεί.

    Αν ο σκλάβος δεν έλεγε ευχαριστώ στην Κυρία Του για την τιμωρία που έχει υποστεί και για τον εξευτελισμό του για όποια πράξη η σκοπό της τότε δεν θα αξίζει γι Aυτήν.
    Οπότε και αυτόματα γίνεται και ευχαρίστηση του σκλάβου και η τιμωρία Του ακόμη.

    Και επειδή θέτεις και το άλλο θέμα που εγώ δεν το έθιξα...περί ευχαρίστησης....
    Ε, ναι λοιπόν .... το strap on μπορεί να χρησιμοποιείτε και για την ευχαρίστηση του σκλάβου από την Αφέντρα του σαν επιβράβευση....

    Είναι αυτό που συνηθίζω να λεω ....
    "Δεν είναι τι κάνω και το τι λεω....αλλά το ύφος που έχω όταν το λεω και όταν το κάνω!"
    Τhanks
     
  12. mfbw

    mfbw New Member

    ..μαλιστα.. :alien: