Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strapon: H Μεγάλη ήττα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 13 Απριλίου 2006.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    Εκτός από υπογραφή, να θυμηθώ να σου πάρω και έναν πύραυλο ;-)

    Αστάρτη
     
  2. mfbw

    mfbw New Member

    :alien:
    :alien: ​

    μεγάλη κακία απο μέρους σου!! Μ'αρέσει!
      και πύραυλο θα ήθελα αν εχεις!! θα βοηθούσε !! Θα εβαζα και μερικούς μεσα να τους στειλω στον Οξω Απ εδω!! :alien:

    :alien:

    υπογραφή πάντως θα δανειστώ για λιγο απο τον isnogood γιατί ταιριάζει στην περισταση :
    "Μην παίρνετε τον εαυτό σας τόσο σοβαρά ..."

    (sigh)



    -----------------------
    Hi
    Huh-i
    Hyper
    Hyper-media-ocrity
    You don't need to Emerge from nothing
    You don't need to Tear away
    ----------------------------------
     
  3. rainmaker

    rainmaker New Member

    After all
    δεν μπορεί απλά να σου αρέσει η αίσθηση του παιχνιδιού με το strapon;
    Πρέπει δηλαδή να φιλοσοφείται και να αμφισβητείται το θέμα του ανδρισμού για κάτι που οδηγεί στην ευχαρίστηση και στην ηδονή;
    Εξάλου gay δεν είναι αυτός που απλά "τον παίρνει από πίσω", gay είναι αυτός που γουστάρει το αντρικό σώμα, το ερωτεύεται...(έτσι νομίζω τουλάχιστον)
    Το strapon είναι απλά μία ακόμα από τις πολλές εξερευνήσεις που υποβάλεις μυαλό και σώμα, δεν κατηγορούνται τα ονόματα αλλά αυτά τα δύο...και είναι κρίμα να καταδικάζεις σώμα και μυαλό για οτιδήποτε...
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Σωστά rainmaker. Το έχω ξαναγράψει αυτό. έχω γνωρίσει strapon-lovers που είναι πιο πολύ άντρες από άλλους που απλά δηλώνουν άντρες. Μάθετε επιτέλους όλοι να μην είσαστε στενόμυαλοι. Ανοίχτε λίγο τα μάτια σας και τους ορίζοντές σας, αυτό για σένα Astarty που κάνεις συνεχώς επιθέσεις στους strapon-lovers . Kαταλάβετε ότι όλα τα δάχτυλα δεν είναι ίδια. Κάντε την αυτοκριτική σας, είσαστε εσείς οι φυσιολογικοί και όλοι οι άλλοι ανώμαλοι? Ε Λ Ε Ο Σ !!!!!!!!!!!!!!
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    οι άντρες του forum αυτού ας μας πουν τι ήταν οι περίφημες ερμές κεφαλές που κατηγορήσανε οι αθηναίοι ότι ο Αλκιβιάδης τις κατέστρεψε ,πολύ σοβαρή κατηγορία ...
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ...Για λυσε Μ/μας τον γριφο...
    Πες Μ/μας τι ηταν να ανοιγουμε τους οριζοντες Μ/μας και να εμπλουτιζουμε τις γνωσεις Μ/μας!
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Μην γενικεύεις την επίθεση σου (όλοι οι άντρες ?). Το θέμα έχει συζητηθεί εκτενώς , με μπόλικες διαφωνίες αλλά δίχως εμβάθυνση . Κάποιοι πιστεύουν ότι το strapon είναι ήττα για τους άντρες (όχι εγώ) και μου μοιάζει ότι έχει το ίδιο ψυχολογικό υπόβαθρο με αυτό από το οποίο ορμόμενες κάποιες Αφέντρες πιστεύουν ότι το να επιτρέψουν στον υποτακτικό διείσδυση μέσα τους είναι υποβάθμιση της θέσης τους . Ήττα για τους άντρες το strapon , ήττα για τις γυναίκες υπέρ το να χρησιμοποιηθεί σε αυτές το strapon ; Τελικά αυτός που διακορευέται είναι υποτακτικός ; Ούτε σε gay ή σε lesbian forum δεν υπάρχουν τέτοιες απόψεις .
    Θα είχε νόημα μια τέτοια συζήτηση αν δεν υπήρχε η προκατάληψη , από κανέναν και επιπλέον τέτοια thread δεν χρησίμευαν ως υποτιθέμενο βάθρο ώστε κάποιοι μέσα από flames να προσπαθούσαν να αναδειξουν την θέση τους ...
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    οδοδείκτες ήταν που απεικόνιζαν φαλλούς...
    αυτό ακριβώς ήθελα να δείξω Ηλία, το πόσο πολύ μας τυφλώνει η προκατάληψη...
     
  9. Θα συμφωνήσω με το τελευταίο post του πολυγραφότατου Ηλία (συνέχισε σε παρακαλώ να μου "καις" το κεφάλι με τα ωραία κείμενά σου φίλε fiction η μη).
    Αυτή λοιπόν η ήττα Ηλία, όπως πολύ όμορφα το έθεσες, (να μην ξεχάσω να αναφέρω και ένα παρεμφερές post του DreamMaster περί διπόλου αξίας-απαξίας) θα έλεγα πως χαρακτηρίζει μεγάλο μέρος της κοινότητας σε βαθμό που με προβληματίζει ανησυχητικά. 'Εχω δε την εντύπωση από τα τόσα γραφόμενα πως η πλειοψηφία των γραφόντων (συνήθως από πλευράς Κυρίαρχικών) ανήκουνε στην κατηγορία του "Κάνω Bdsm ώστε να μπορώ μετά να την λέω στους υποτακτικούς και να υπερηφανεύομαι στην παρέα μου (σε επίπεδο real life, καναλιών και forum)" και όχι κάνω Bdsm από την ανάγκη Κυριαρχίας, άντλησης ηδονής, και last but not least, την ανάγκη συμπόρευσης στα πλαίσια του D/s η Μ/s (με τα "παρελκόμενα" έρωτα και αγάπης). Αυτό για μένα κρύβει κόμπλεξ (και οκ όταν είσαι 17 δικαιολογείται, όταν είσαι κοντά 40/έξω τα καλοκαίρια χμμμ παίζει πρόβλημα). Η κατηγορία αυτών των ανθρώπων (κατεμέ) ανήκει στους ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟΥΣ και καλό είναι να αποφεύγεται.
     
  10. lestat80

    lestat80 New Member

    Απάντηση: RE: Strapon: H Μεγάλη ήττα?

    απο lestat80 εχεισ απολυτο δικιο το strapon ολοκληρωνει την υποταγη και την παραδοση ανευ ορων στη γυαναικα κυριαρχο 
     
  11. posidon-31

    posidon-31 New Member

    Απάντηση: Strapon: H Μεγάλη ήττα?

    εμενα η κυρια μου κανει στραπον και μου αρεσει πολυ.
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Strapon: H Μεγάλη ήττα?

    Καλως ήρθες ποσειδώνα(πες και καμιά καλησπέρα ρε φίλε...)