Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strapon swingers και vanilla couples

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 3 Ιουνίου 2005.

  1. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Τελαυταια τα strapons εχουν γινει πολυ της μοδας οχι μονο σε bdsm environment αλλα σε vanilla ζευγαρια (swingers). Aν πχ εχετε μια σχεση vanilla και επιθυμειται να συμπεριλαβετε strapon games στο παιχνιδι σας πως θα το αναφερατε στον/στην συντροφο σας ? Πιστευεται πως θα σας θεωρουσε ανωμαλο και 8α πειραζοταν οτι και καλα ο συντροφος της ειναι gay (αν ειναι αντρας) η πως η κοπελα σας με αυτην της την προταση θα σας υποτιμουσε και δεν θα δεχοσασταν κατι τετιο ? (αν ειστε αντρας)
     
  2. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Θα έκανα κουβέντα για τις απολήξεις νεύρων που λέγεται ότι υπάρχουν στον πρωκτό και θα ζητούσα τη γνώμη της, για το ότι μπορεί να πηγαίνει χαμένη μια ευχαρίστηση. Και θα εντόπιζα ότι άλλο τι είδους σεξ κάνει κανείς κι άλλο με ποιο φύλο το κάνει, άρα δεν τίθεται θέμα ομοφυλοφιλίας. Απλά, μπαίνει ή δεν μπαίνει στο παιχνίδι κάποιο σημείο του σώματος. αυτό είναι όλο.
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Φυσικα δεν τιθετε θεμα ομοφυλοφιλιας. Καποιοι και καποιες μπορει να το δουν ετσι, Ειδικα οταν ειναι "αβγαλτοι" και οχι τοσο απελευθερωμενοι. Παντως γενικα πιστευω πως μονο ενα μικρο ποσοστο ανθρωπων θα το εβλεπαν θετικα απο την πρωτη κι ολας προσεγγιση.
     
  4. Sempre_Staccato

    Sempre_Staccato Regular Member

    Η ανταπόκριση είναι φυσιολογικό να είναι αρνητική εάν η πρώτη προσέγγιση έιναι απότομη. Απο έναν άνθρωπο πρέπει να κερδίσεις εμπιστοσύνη και να αποκτήσεις κάποια οικειότητα προτού κάνεις το παιχνίδι πιο περίεργο. Μου έτυχε σε αρκετές vanilla επαφες μου, η κοπέλα να με πειράζει στην περιοχή με το δάχτυλό της, μεταξύ σοβαρού κι αστείου. Απο την μία η οχι αποτρεπτική αντίδραση απο την δική μου μερια, και απο την άλλη το αρκετά πρόστυχο παιχνιδι που ούτως ή άλλως παίζω με την καθεμία (το οποίο σχεδόν πάντα περιλαμβάνει αρκετή ενασχόληση με τον δικό της πρωκτό) έιναι αρκετό για να δώσει το θάρρος σε καποια να κάνει κάποια κίνηση παραπάνω απο μόνη της. Όσες φορες πήγε μια γυναίκα να μου βάλει δάχτυλο και τη ρώτησα μετά γιατί το έκανε, η απάντηση ήταν κοινή :"εχω ακουσει οτι αρέσει στους άντρες.. και με εμπνέεις να το κάνω!"...  
    Συμπέρασμα: Δέν χρειάζεται να το ζητήσει κανείς. Το πρωκτικό παιχνίδι για τους άντρες θεωρείται πρόστυχο. Αν έισαι αρκετά πρόστυχος, δεν κολλάς, και η σύντροφός σου είναι κι αυτή έτσι, θα το έχεις ούτως ή άλλως. Και το δάχτυλο γίνεται πολυ εύκολα strap-on, γιατι όπως λέει και η διαφήμηση, μετά το pop δεν έχεις stop!!  
    Σ.Σ. Απαραίτητη προϋπόθεση για κάθε περίπτωση..: Η κοπέλα να απολαμβάνει το πρωκτικό. Άν δεν της αρέσει, δεν πρόκειται να κάνει ποτέ τπτ..!  
     
  5. metalswitch

    metalswitch New Member

    Συμφωνώ απόλυτα με τον Sempre_Staccato. Μόνο μια γυναίκα αρκετά απελευθερωμένη μπορεί να ανταποκριθεί θετικά, ή και να το ζητήσει πρώτη, αν δει ότι τα ...πειράγματά της είχαν ανταπόκριση! Από εκεί και πέρα, το να δέχεσαι strap-on από την αφέντρα σου, δεν έχει να κάνει σε καμία περίπτωση με ομοφυλοφιλικές τάσεις, τουλάχιστον όσο αφορά τους slaves και τους subs.
     
  6. pretty_footslave

    pretty_footslave New Member

    Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το πόσο απελευθερωμένος είναι κάποιος η κάποια.
    Όταν κάτι το έχεις δοκιμάσει και εξακολουθεί να μην σου αρέσει τότε σημαίνει ότι αυτό το ερωτικό παιχνίδι δεν σου ταιριάζει.
    Εγώ άφησα δύο φορές κατά μέρους τις αναστολές μου και δοκίμασα , με διαφορετική Mistress την κάθε φορά , να δεχτώ δάχτυλο στο εν λόγω σημείο.
    Όσο το παιχνίδι περιοριζόταν στο απαλό τρίψιμο στην περιοχή από όρχεις εώς πρωκτό ήταν οκ.
    Αλλά όταν υπήρχε διεισδυση , έστω και ελαφριά , η αίσθηση που ένιωθα ήταν ενοχλητική με αποτέλεσμα να ξενερώνω.
     
  7. stefanos 28

    stefanos 28 New Member

    Παιδια εγω χερω οτι τελευταια υπαρχει εξαρση των strapons στην Ελλαδα απο ανδρες.Το θεμα ειναι αν υπαρχουν τοσες γυναικεσ στην ελλαδα.Παντοσ και εγω πιστευω οτι ειναι μερος παιχνιδιου τουSEX kai tou BDSM.Και δεν το βλεπω σαν ομοφυλοφιλια απο την στιγμη ποθ σοθ το κανει γυναικα
     
  8. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Σίγουρα δεν τίθεται θέμα ομοφυλοφιλίας. Το θέμα έιναι όμως πως αν κάποιος κάνει μια τέτοια πρόταση στην σύντροφο του, αν εκείνη είναι λίγο άβγαλτη μπορεί να έχει την εντύπωση ότι εκείνος πηγαίνει και με άντρες.
     
  9. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Σώστο κι αυτό Konstantinos. Από τον ίδιο εξαρτάται όμως να της δώσει να καταλάβει ποιοί είναι οι λόγοι που του δημιουργούν αυτή την ανάγκη και γιατί θέλει να το κάνει μαζί της. Μια καλή συζήτηση βοηθάει πάντα στην αποφυγή παρεξηγήσεων.
     
  10. island

    island Guest

    Πριν 3 μερες παιζαμε με τη συζυγο καποια παιχνιδια με φρουτα και λαχανικα. Στο τέλος καταληξα με ενα αγγουρακι στον κωλο. Πρωτη φορα και .....μιλαμε μ άρεσε...Για strapon δεν νομιζω οτι ειναι καιρος ακομα...
     
  11. evenstar

    evenstar New Member

    Οπως λεει κ ο sempre staccato, πιστευω οτι να της αρεσει το πρωκτικο ειναι ¨εκ των ουκ ανευ¨.Ειναι σχεδον απιθανο να μπει σε αυτο το τριπ αν δε τη συγκινει την ιδια.Απο κει κ περα εχοντας ακουσει πολλες περιπτωσεις κ απο προσωπικη εμπειρια δεν ειναι ετσι απλο.
    Το δαχτυλο ειναι πολυ κοινο πλεον κ δε νομιζω οτι παρεξηγειται.το strap-on ομως ειναι αλλη ιστορια.Μπορει να γινει κ αυτο κ πολυ περισσοτερα αλλα ειναι πολυ ευκολο να στο χτυπησει ασχημα πολυ καιρο μετα,κ σε ασχετη φαση,πχ ενα τσακωμο..
    Πιστευω οτι ειναι καλυτερα να την αφησεις να το ζητησει μονη της.θελει λιγο υπομονη αλλα αν αρχισει κ τρεχει η φαντασια της κ το γουσταρει θα το ζητησει μονη της,αρκει να υπαρχει ανεση στο ζευγαρι.Αλλα χωρις ανεση,ετσι κ αλλιως...
    Οι ελληνιδες δυστυχως ειναι πολυ διαφορετικες"ας το πω ετσι,μη μας φανε παλι"
    Θα ελεγα ,για να μη τις αδικουμε παντως οτι ολες οι μεσογειακες εχουν τετοια κοινα στοιχεια.Οι ιταλιδες ειναι πολυ χειροτερες..
    Ειναι πολυ ευκολο να δει καποιος πρακτικα,ακομα κ αν δεν εχει ζησει εξω, οτι οι βορειοευρωπαιοι εχουν πολυ πιο μεγαλη εφεση αλλα κ ανεση στο τι τους αρεσει κ ποσο ευκολα ψαχνονται
     
  12. k-nos

    k-nos Regular Member

    RE: RE: Strapon swingers και vanilla couples

    Φαντάζεσαι σε καποια φάση, να τσακώνεστε και μπροστά σε κόσμο να πει τιποτα του στυλ ' οταν τον έπαιρνες απ'το κώλο καλά ήταν; " )