Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strapon swingers και vanilla couples

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 3 Ιουνίου 2005.

  1. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Strapon swingers και vanilla couples

    Εγώ πάντως αυτο που κρατώ ως σημαντικότερο όλων όσων βγήκανε απο αυτο το θριντ - ασχετως διαφωνιών ή διαφορετικών προσεγγίσεων- είναι οτι :

    Αν δεν υπήρχε ο φόβος της γνωστοποίησης και της "καζούρας" περισσότεροι άντρες θα δέχονταν να παιξουν με στραπ.




    Τωρα κάτι άντρακλες με μουστακια μεχρι το πάτωμα που φτύνουν, ρευονται, ξύνονται γενικότερα... κ κάνουν όλα τα αντρικα σπορ.. αλλά απο ότι έχω ακουσει.. το βράδυ πάνε σε σκοτεινα σοκάκια για να γαμησουν ή να τους γαμησουν τρανς.. σαφώς δεν με πειθουν ότι ειναι περισοτερο αρσενικά.. (ακομα κ στα σοκάκια να μη πηγαιναν δηλαδη.. αρκούν τα προηγουμενα)
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Strapon swingers και vanilla couples

    Δηλαδή όσοι δεν έχουν καμία επιθυμία να δοκιμάσουν ομοιώματα πέους στον πρωκτό τους είναι σαν αυτούς που περιγράφονται πιο πάνω;

    Άσχετο αλλά δεν καταλαβαίνω από που απορρέει αυτή η επιθυμία πάρα πολλών γυναικών να "υπερασπίζονται" το φετιχ αυτών των ανδρών. Λογικά από την επιθυμία των ίδιων των γυναικών να το προσφέρουν.
    Κι ενώ όμως οι λόγοι που το επιθυμούν μερικοί άνδρες έχει λίγο-πολύ εξηγηθεί, ίσως αξίζει ένα νέο thread το γιατί το θέλουν και οι γυναίκες τόσο πολύ να το προσφέρουν.
     
  3. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    δηλαδη το ποσο αντρας ειναι καποιος το κρινουμε απο το αν γαμαει η γαμιεται ?
     
  4. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Strapon swingers και vanilla couples

    Ποιος ειπε ότι όλοι που δεν θέλουν είναι όπως παραπάνω?
    έδωσα κ μια άλλη εκδοχή της αρσενικής εικόνας.. που σας ειναι αποδεκτή παρ όλη την αντικειμενική της ασχήμια..
    Αυτό που εγώ δεν καταλαβαίνω είναι γιατι ενοχλεί τόσο αν κάποιοι αρέσκονται κ σ αυτο.. και θα πρέπει να απομπεφθουν από το ανδρικό γένος.

    Με το "λογικα" εννοεις υποθέτω λογικα κατ εσέ, γιατι για κάποιους άλλους το λογικα κατ αυτους μπορει να φέρει άλλη εξήγηση..
    Κατ΄εμέ λοιπόν η όποια υπεράσπιση δεν αφορά κανένα φετίχ, αφορά τις εικονες που κυκλοφορουν ως "έτσι πρέπει" .. ποιος ειπε οτι αυτο το πρέπει.. πρέπει να είναι κ έτσι.. η κοινωνία? ο μεγαλυτερος υποκριτής ολων? δεν χρειαζεται να την βαλουμε στο κρεβατι μας ας μεινει στα παραθυρα των τηλεοράσεων..


    κανεις δεν ασχολείται Τόσο πολυ μ αυτο.. ασχολείται και με αυτο μαζι με χίλια άλλα..
    γιατι ενα παιχνιδι που δεν βλάπτει κανενα να ειναι "κακό"?
    Γιατι θίγεστε προσωπικα οι υπόλοιποι που δεν αρέσκεστε σε αυτό ?

    Τα παραπανω δεν απευθυνονται προσωπικα σε σένα Λοστ, ως ευκαιρια του ποστ σου αναφέρω τις δικές μου απορίες..
     
  5. Puma

    Puma Regular Member

    Πάντως υπάρχουν γυναίκες που τους αρέσει το strap-on και μόνο ανοργασμικές δεν είναι  
     
  6. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Σωστός!!! Συμφονώ και επαυξάνω Κάθετα, Οριζοντίος και Διαγωνίως!!!!!!!!  

    Για τους υπόλιπους φίλους και φίλες. Δεν είναι gay o άντρας που του αρέση το strapon!!
     
  7. giorgos-gym

    giorgos-gym New Member

    απαντώντας στην ερώτηση των πρώτων Post...
    το ζευγάρι που πειραματίζεται θα ανακαλύψει πολύ πιο εύκολα τι επιθυμεί ο άλλος/η

    η συζήτηση και οι ερωτήσεις από καιρό σε καιρό πχ, έχεις κάποια φαντασίωση που θα ήθελες να κάνουμε... περιορίζει σιγά σιγά τις αναστολές του/της συντροφου και καταλαβαίνει πως απένατνί του έχει ένα άτομο δεκτικό σε νέες προτάσεις
    έτσι σιγά σιγά αρχίζει να βάζζει νέες ιδέες στο μυαλό του που πριν υπήρχαν αλλά ήταν καταπιεσμένες από τι κοινωνικές νόρμες στις οποίες είχαν εγκλωβιστεί
     
  8. 4you

    4you Regular Member

    Απάντηση: Strapon swingers και vanilla couples

    πιστευω πως ειναι ωραιο σε ενα ζευγαρι να αλλαζουν ρολους και φυσιολογικο αν σκεφτεις πως το πρωκτικο ειναι ακριβως το ιδιο και στους 2, πως εχεις την απαιτηση να σε παρει η γυναικα απο πισω εαν κρατας το δικο σου απειραχτο και επιπλεον εαν δοκιμασεις πως ειναι λειτουργεις καλυτερα μεσα σε εκεινη για να μη σου κανει και απο τη πλευρα της τιποτα που δεν θελεις.
     
  9. vanessapret

    vanessapret Regular Member

    ΌΤΙ και να κάνεις στην Ελλάδα θεωρείσαι ανώμαλος και φυσικά αυτό ισχύει και στο θέμα του strapon
    αλήθεια να κάνω μια ερώτηση αν κάποιος/κάποια γνωρίζει μπορεί να σου δημιουργήσει η χρήση του strapon κάποιο πρόβλημα υγείας??
    ευχαριστώ
     
  10. dp77

    dp77 male 77

    μια απο τα ιδια αδερφε!!! δεν ειναι ευκολο...τρως τη μια πιττα μετα την αλλη
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αρκετές στα χρόνια είχαν δοκιμάσει να μου βάλουν δάχτυλο...Δεν το επέτρεπα, όχι γιατί το θεωρούσα "άθλημα για gay" απλά επειδή δεν το ήθελα...δεν μου κινούσε καμία περιέργεια...Με δύο δοκίμασα το strapon...δύο οι οποίες για μένα δεν ήταν απλά γκόμενες από τις πολλές, αλλά δυο γυναίκες τις οποίες αγαπούσα παράφορα...Δεν ένιωσα ούτε gay, ούτε κανένα εξευτελισμό. Να πω την αλήθεια μου δεν μου προκάλεσε καμία ιδιαίτερη αίσθηση, εκτός από εκείνη της άκρας συνενοχής με τις συγκεκριμένες συντρόφους. Ίσως η ιδέα ότι τους έδινα κάτι, το οποίο δεν είχα προσφέρει σε καμία άλλη πριν από εκείνες...Αν θα το επαναλάμβανα στο μέλλον? Δεν το αποκλείω, αλλά δεν το δένω και στο δάχτυλο...Σίγουρα δεν είναι κάτι χωρίς το οποίο δεν θα ευχαριστιόμουν σεξουαλικά...Και όχι γιατί δεν θα ήξερα πως να το ζητήσω...Αν ο παρτενέρ νιώσει ότι κάποια πρακτική την οποία προτείνεις...- όσο και να του ακουγόταν ακραία...όσο και να μην θα ήθελε να την δοκιμάσει...-, ότι δεν την βιώνεις με αμηχανία, όπως και ότι δεν την θεωρείς "αφύσικη"...Στην χειρότερη των περιπτώσεων θ' αρνηθεί ευγενικά...Και κανείς δεν "ψόφησε" επειδή η παρτενέρ του δεν θέλησε να τον πηδήξει...Τώρα αν μιλάμε για "ξεπέτες" όλα παίζουν...Σε κάθε περίπτωση και εγώ είμαι ένας από εκείνους που πιστεύουν το ότι να γουστάρεις το strap, δεν σε κάνει gay ( αλλά και να σ΄έκανε...)...Και ότι οι μεγαλύτερες σεξουαλικές παρεξηγήσεις, η έλλειψη ικανοποίησης ανάμεσα στα ζευγάρια, γεννιούνται από την έλλειψη συζήτησης επί της κοινής σεξουαλικής τους ζωής ( η τον λανθασμένο τρόπο επικοινωνίας ), από τα κοινωνικά κατάλοιπα και από τον φόβο του τι θα πει ο παρτενέρ...Θα είμαι στραβός εγώ...Αλλά αν κάποια πράγματα δεν τα κάνω με την σύντροφο μου...η τουλάχιστον δεν τα συζητήσω μαζί της...Ε τότε τι σύντροφοι θα ήμασταν?

    Anyway δεν είναι αλήθεια ότι όλοι θα γούσταραν το strap, όπως δεν σημαίνει ότι ντε και καλά πρέπει να δοκιμάσουμε κάτι πριν το απορρίψουμε...Μπορούμε κάλλιστα κάτι να μην θελήσουμε καν να το δοκιμάσουμε...έτσι απλά...
     
    Last edited: 25 Ιουλίου 2014