Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strapon

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 16 Ιουλίου 2005.

  1. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Απάντηση: Strapon

    κι εκείνες πώς την παλεύουν;

    και άσχετο ακόμη περισσότερο εκείνοι χωρίς σέξ πώς τα παλεύουν;

    εγώ ακόμα να καταλάβω γιατί η αφέντρα σου να μην είναι και η σχέση σου με τη συμβατικότητα μιας βανίλα σχέσης εννοώ!
     
  2. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Καλά όχι και απαραίτητης καταστρατήγησης. Αλλά ναι συμφωνώ και νομίζω ότι θα ήταν και γαμώ τις φάσεις.
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Strapon

    Την παλεύουν αμφότεροι φίλε μου γιατί πολύ απλά η σεξουαλικότητα έχει μεγάλη γκάμα κι ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Μην κρίνουμε εξ'ιδίων τ'αλλότρια. Προφανώς, υπάρχουν άνθρωποι που έχουν διαφορετική αντίληψη για το τί είναι σεξ και πώς θέλουν να ικανοποιηθούν... και μιά χαρά σχέσεις κάνουν και περνάνε και καλά μακρυά από συμβατικά καλούπια  
     
    Last edited: 17 Νοεμβρίου 2013
  4. petDom

    petDom Regular Member

    απολυτη παράδοση
    υπεροχη εμπειρια
     
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Απάντηση: Strapon


    Ασφαλώς και υπάρχουν, όμως ο προβληματισμός μου παραμένει. Πώς γίνεται λοιπόν να είσαι ερωτευμένος με κάποιον και να μην επιθυμείς την ερωτική επαφή μαζί του;

    Γιατί είναι άλλο να είσαι σε μία σχέση χωρίς έρωτα και άλλο να δηλώνεις ερωτευμένος και να μην κάνεις έρωτα!

    Επίσης η σεξουαλικότητα είναι διαφορετικό θέμα με την έκφραση συναισθημάτων μέσο της ερωτικής πράξης.
     
  6. slaveboy783

    slaveboy783 New Member

    Απάντηση: Strapon

    ειναι ταπεινωση του σκλαβου αλλα αν αφεθεις υπαρχει σιγουρα μεγαλη ηδονη...
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Strapon

    Δεν περιορίζω την ερωτική επαφή με τον συμβατικό βανίλλα τρόπο. Εγώ, μιας και είναι το θέμα σχετικό με στραπόν εδώ, βρίσκω αυτή την σεξουαλική πρακτική ως ερωτική επαφή και όχι ως μέσο εξευτελισμού ας πούμε. Το ίδιο και με τον στοματικό έρωτα ή με τις τελετουργικές κινήσεις ενός ερωτικού δεσίματος κλπ. Αυτά σε πρακτικό επίπεδο. Σε συναισθηματικό, εννοείται πως μπορείς να δημιουργήσεις μια πανέμορφη D/s σχέση όταν υπάρχει συμβατότητα κι εμπιστοσύνη. Και βεβαίως, η σεξουαλικότητα, το τί επιθυμείς και πώς τελικά "κουμπώνεις" με τον άλλο έχει να κάνει και με την έκφραση συναισθημάτων μέσο της ερωτικής πράξης (της όποιας πράξης). Δεν είναι ασύνδετα.
    Ας βλέπουμε και πέρα απ'το ίσιωμα... Τα συναισθήματα τ'αντιλαμβάνεται κανείς με το δικό του τρόπο και τα ζει και διαφορετικά...

    Ξεφεύγουμε αρκετά όμως απ'το θέμα, οπότε καλύτερα να μην το "ξεχειλώνουμε" άλλο.
     
    Last edited: 19 Νοεμβρίου 2013
  8. Widget

    Widget Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Θα συμφωνήσω με την dark explorer. Ο καθένας το βλέπει διαφορετικά. Προσωπικά, από τις δύο μοναδικές εμπειρίες που είχα έως τώρα, δεν ένιωσα ότι η χρήση strapon αποτελεί μέσο εξευτελισμού. Το έβλεπα καθαρά ως ερωτική επαφή και έτσι το απόλαυσα. Βέβαια, θεωρώ πως σημαντικό ρόλο διαδραματίζει και η σύντροφος που έχει τον ενεργητικό ρόλο. Αν αισθανόμουν ότι έχοντας παθητικό ρόλο, θα "έπεφτα" στα μάτια της κοπέλας, προσωπικά δε θα το έκανα.