Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strapon

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 16 Ιουλίου 2005.

  1. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Εγώ λέω όσοι αισθάνονται διαφορετικοί να κοιτάνε να περνάνε την καθημερινότητα τους όσο καλύτερα γίνεται και να μην τους νοιάζει ούτε η κατανόηση ούτε η αποδοχή των άλλων. Δε μπορούμε να στρέψουμε όλο τον πλανήτη υπέρ μας..δε γίνεται.
     
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Strapon

    Μπααα... και η έννοια της διαφορετικότητας είναι σχετική κι ευτυχώς, η εξελικτική πορεία του ανθρώπινου είδους τείνει ν'αμβλύνει τις γωνίες οπότε, τα τσουβαλιάσματα περιττεύουν και συνεπώς... η καταπίεση!
     
  3. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Κοίταξε καλή μου... εγώ απάντησα στην Kristen και χρησιμοποίησα την λέξη που ανέφερε. Η απάντησή σου λοιπόν μπορεί να πάει σε εκείνη.
    Χαιρετώ!

    EDIT: και επιτέλους αφήστε εσείς οι σκεπτικιστές(?)και μια λέξη ανοιχτή χωρίς 250.000 παρανοήσεις και νοήματα που τις προσδίδετε για να μπορέσουμε και εμείς να εκφέρουμε την δική μας άποψη.. μήπως το κάνετε για να μας στερήσετε αυτό το δικαίωμα;
     
  4. Kristen

    Kristen Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Μονο που ολοι ειμαστε διαφορετικοι, ας μην γελιωμαστε. Και ολοι εξισου φυσιολογικοι, απο τη φυση.. Η αναζητηση της αποδοχης ειναι απαραιτητη γιατι με την απουσια της,συχνα, επερχεται η μη ανοχη..
     
  5. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Το φυσιολογικό δεν χρειάζεται αποδοχή... κάθε άλλη αναζήτηση επιβεβαίωσης έχει να κάνει με ανασφάλειες μας και ανησυχίες... 
     
  6. Kristen

    Kristen Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    τι ειναι φυσιολογικο για σενα? συμφωνουμε οτι αυτο ειναι θεμα αντιληψης κι οχι κατι το αντικειμενικο?
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Strapon

    .................................
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Strapon

    Πριν μερικές δεκαετίες, οι περισσότεροι υποστήριζαν ότι οι γυναίκες δεν θα πρέπει να συμμετέχουν στα κοινά ή να σπουδάζουν και μάλιστα το επιχειρηματολογούσαν με το σκεπτικό ότι δεν είχαν αρκετή νοημοσύνη. Ήταν αφύσικο για μια γυναίκα να προβεί σε κάτι τέτοιο. Αν δεν υπήρχε η ανάλογη αντίδραση, ακόμα στην αποδοχή του εγκλεισμού στο σπίτι θα βρισκόμασταν! Οπότε, δεν έχει να κάνει με ανασφάλεις και ανησυχίες, η διεκδίκηση και η επιβεβαίωση...
     
  9. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Εγώ αποδέχτηκα το φυσιολογικό όπως το ανέφερες στην πρόταση σου, άρα όπως εσύ το εννοείς.. και απλώς πρόσθεσα οτι οτιδήποτε κανείς θεωρεί φυσιολογικό, δεν χρειάζεται αποδοχή.. πρέπει να έχει κανείς το σθένος να υποστηρίζει οτι πιστεύει και ότι πιστεύει πως είναι. Άσχετα τι θεωρούν οι άλλοι.

    Λυπάμαι δεν είμαι ειδικός ώστε να αναλύσω τί ειναι φυσιολογικό και δεν ξέρω αν αυτό που πιστεύω μπορεί να εκφραστεί με λέξεις ώστε να μην μπλεχτεί χειρότερα η κατάσταση. Το φυσιολογικό όμως είναι μια έννοια και υποκειμενική και αντικειμενική πιστεύω. Αναλόγως την αυστηρότητα και την διαλλακτικότητα του καθενός...
     
  10. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Όταν αρπάζομαι δεν συζητάω.. βρίζω. Θα το αναλύσεις και αυτό;  
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Strapon

    χαχα αφού μου το ζητάς, θα ρίξω μια ανάλυση κι εδώ για χατήρι σου!
    Λοιπόν, συνήθως το βρισίδι πέφτει όταν έχουν χαθεί τα επιχειρήματα και νιώθουμε ένα αμυδρό στριμωγματάκι αλλά στην δική σου περίπτωση, δεν παίζει κάτι τέτοιο γιατί κάνουμε μία απλή ανταλλαγή θέσεων οπότε καλό είναι να παραμένει το επίπεδο σ'ένα σχετικό ύψωμα...
    Δεν έχουμε, άλλωστε, να μοιράσουμε κάτι χεχε
     
  12. Kristen

    Kristen Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    συμφωνουμε οτι ο καθενας πρεπει να στηριζει τα πιστευω του και να μην χρειαζεται δεκανικια για να αισθανεται ασφαλης με τις θεσεις του. Αλλα οπως σου ειπα, υπαρχει και το φαινομενο της ΜΗ ΑΝΟΧΗΣ απο την κοινωνια, που αναγκαζει τις μειονοτητες να αντιδρουνε για να υπερασπιστουν τα δικαιωματα τους.